صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما
این کتاب ارزشمند که حدود 60 سال پیش تألیف شده، تاسال 1387 شمسی فقط به صورت چاپ سنگی موجود بود. به همت انتشارات مسجد مقدس جمکران، تحقیق کاملی بر روی منابع آن انجام گرفته و پس از ویراستاری متن، توضیحات لازم در پاورقی به کتاب افزوده شده است. فهرست آیات، روایات، اشعار، اعلام، اماکن، کتب و فهرست واژگان که در یک جلد مجزا تدوین شده، بر غنای این کتاب نفیس افزوده است.

اطلاعات کتاب

نام کتاب :

العبقری الحسان فی احوال مولانا صاحب الزمان 

جامع ترین کتاب مهدوی (دوره نه جلدی)

نويسنده ، مولف :

آیت الله شیخ علی اکبر نهاوندی

گرداوري ، مترجم :

حسین احمدی قمی ، صادق برزگر بفرویی

نشر ، ناشر ، انتشارات :

کتاب جمکران

تعداد صفحه / قطع و نوع جلد :

5349 صفحه / وزیری سلفون

نوبت چاپ و سال چاپ :

سوم 1395

قيمت پشت جلد کتاب ( تومان ) :

200000

موضوع :

جامع ترین کتاب مهدوی

شابک :

9789649731025

تگ ها :

خرید اینترنتی کتاب العبقری الحسان فی احوال مولانا صاحب الزمان, آیت الله شیخ علی اکبر نهاوندی, کتاب جمکران, معرفی  بهترین کتاب در مورد مهدویت, حضرت صاحب الزمان, امام زمان شناسی, وظایف منتظران فرج, بهترین کتاب برای شناخت  امام زمان


درباره کتاب

کتاب العبقری الحسان فی احوال مولانا صاحب الزمان 

کتاب حاضر از پنج بخش یا به فرمودۀ مؤلف محترم پنج بساط تشکیل شده است:

بساط اول؛به«الرفوف الاخضر فی بشارات ظهور الحجّة المنتظر» (پرچم سبز)در بشارات ظهور حضرت ولی عصر(عج)موسوم است.

این بساط مشتمل بر آیات قرآن و سایر کتب آسمانی و نیز پاره ای از اقوال کاهنان و ساحران و نیز احادیث نبوی و اخبار واردشده از ائمۀ بزرگوار در بشارت ظهور آن امام است که خود این بساط به چند عبقریه و هر عبقریه به چند رفرفه تقسیم شده است.

بساط دوم؛به«المسک الأذفر فی ولادة الحجّة المنتظر و معجزاته و خوارق عاداته» { «مشک خوش بو»درباره ولادت و معجزات حضرت ولی عصر(عج) } موسوم و محتوی چند عبقریه و چند مسکه است.در این بساط نام 45 نفر از علمای اهل سنت که قایل به تولد و حیات آن بزرگوار هستند،آمده است.

بساط سوم؛این بساط به«الصبح الأسفر فی اثبات مهدویّة الحجّة المنتظر» { «صبح روشن»در اثبات مهدویت حضرت ولی عصر(عج) } موسوم است و شامل تعیین شخص شخیص مهدی علیه السّلام و چند اشکال وارده بر وجود،غیبت و سایر خصوصیّات آن بزرگوار است.همچنین احوال معمّرین و سالمندان به صورت طبقه بندی از یک صد و بیست سال تا سه هزار و هشت صد سال در آن آمده است.بخش دیگر این بساط شامل غیبتهای انبیای عظام از قوم خود است.این بساط،به چند عبقریه تقسیم بندی و هر عبقریّه شامل چند صبیحه است.

بساط چهارم؛به«الیاقوت الاحمر فی من رأی الحجة المنتظر» {«یاقوت سرخ»در بیان افرادی که مفتخر به رؤیت لقای حضرت ولی عصر(عج)شده اند} نام گذاری شده است.در این بساط نام هزار نفر یا بیشتر از کسانی که به هر نحوی از هنگام تولد تا زمان مؤلف توفیق دیدار آن امام عالمیان را یافته اند،ذکر شده.این بساط به چند عبقریه و هر عبقریه به چند یاقوته تقسیم شده است.

بساط پنجم؛نام این بساط«النجم الأزهر فی علائم ظهور الحجّة المنتظر» {«ستاره درخشان»در علایم ظهور حضرت ولی عصر(عج)} است که شامل مدح انتظار فرج و علایم ظهور است.نیز در همین بساط میراث انبیا و معصومینی که با آن حضرت است،ذکر شده و شرح حال آن بیان شده است.این بساط شامل چند عبقریه و هر عبقریه شامل چند نجمه است.

برچسب: ارتباط گرفتن با حضرت مهدی, تولد حضرت مهدی, حضرت مهدی, حضرت مهدی (عج), دیدار با حضرت مهدی, زندگی حضرت مهدی, زیارت امام زمان (عج) در روز جمعه و زیارت آل یاسین, طلوع ظهور, ظهور حضرت مهدی, غروب عاشورا, غیبت حضرت مهدی, ولایت حضرت مهدی.

العبقری الحسان فی احوال صاحب الزمان (عج)

این عالم پرهیزکار بسیاری از سال های عمر شریفش را در تألیف و تصنیف کتب علمی سپری کرد که حدود ۳۰ تألیف از ایشان به یادگار مانده که برخی از آن ها هنوز به چاپ نرسیده است. از جمله این تألیفات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱ -البنیان الرفیع (اخلاق ربیعی) [شرح حال ربیع بن خثیم معروف به خواجه ربیع]

۲ -جنه العالیه و جعبه الغالیه [کشکول]

۳ -جنتان مدهامتان [عقاید، عرفان و اخلاق]

۴ -راحه الروح یا کشتی نجات [شرح حدیث سفینه]

۵ -خزینه الجواهر فی زینه المنابر [این کتاب در سه بخش اصول دین، فروع دین و اخلاق نگارش یافته و در هر بخش آیات، روایات، مواعظ و حکایات مربوط به آن بخش به ترتیب آورده شده است. همچنین این کتاب مشتمل بر شرح و تفسیر چهل آیه و هفتاد و هفت روایت و هشتاد موعظه و دویست حکایت است]

۶ -گلزار اکبری و لاله زار منبری [کشکول]

۷ -انوار المواهب [مناقب اهل بیت علیهم السلام]

۸- العبقری الحسان فی تاریخ صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه (همین کتاب)

۹- جواهر الکلمات (جواهر الزواهر فی شوارد النوادر)

۱۰- وسیله النجات و عناوین الجمعات فی شرح دعاء السمات

علامه نهاوندی در سن ۹۰ سالگی در سال ۱۳۲۹ شمسی دار فانی را وداع گفته و با احترام بسیار در حرم مطهر امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا علیهما السلام در رواق دار السعاده پایین پا در کنار قبر مرحوم شیخ مرتضی آشتیانی مدفون شد.

مؤلف در مقدمه این کتاب می نویسد: «آن را به کتاب العبقری الحسان فی احوال مولینا صاحب الزمان علیه صلوات الله الملک الحنان موسوم ساختم و به نحوی، جمع و تلفیق نمودم که مطالعه کننده را از سایر کتبی که در غیبت نوشته شده، مثل سیزدهم بحارالانوار علامه مجلسی و نجم الثاقب مرحوم نوری و دار السلام عراقی و نور الانوار ملا علی اصغر بروجردی رحمه الله علیهم و سایر کتب مدونه در این باب، بی نیاز گرداند.»

این کتاب از پنج بخش یا به فرموده مؤلف محترم پنج بساط تشکیل شده است:

* بساط اول: الرفرف الاخضر فی بشارات ظهور الحجه المنتظر

این بساط مشتمل بر آیات قرآن و سایر کتب آسمانی و نیز پاره ای از اقوال کاهنان و ساحران و نیز احادیث نبوی و اخبار وارد شده از ائمه بزرگوار در بشارت ظهور آن امام است که خود این بساط به چند عبقریه و هر عبقریه به چند رفرفه تقسیم شده است.

بساط اول از هفده عبقریه تدوین شده است که شامل: «بشارت ظهور در قرآن کریم»، «بشارت ظهور در اخبار معراجیه»، «بشارت ظهور در لوح فاطمه سلام الله علیها»، «بشارات دیگر از خدای عزوجل»، «بشارت ظهور در صحف الهی»، «بشارت ظهور در تورات»، «بشارت ظهور در کتب دیگر انبیا»، «بشارت ظهور در اناجیل اربعه»، «بشارت ظهور پس از حضرت عیسی علیه السلام»، «بشارت ظهور در کتب متفرقه دیگر»، «بشارات متفرقه»، «بشارت ظهور پس از طلوع اسلام»، «بشارت ظهور در کلام رسول اکرم صلی الله علیه و آله»، «روایات عامه در بشارت ظهور»، «روایات خاصه در بشارت ظهور»، «بشارت ظهور از ائمه معصومین علیهم السلام» و «حضرت حجت و بشارت ظهور خویشتن» می شود.

در عبقریه اول از بساط اول این کتاب آمده است:

«آیه دهم: قال الله تعالی فی سوره الحدید: اعلموا أن الله یحی الأرض بعد موتها قد بینّا لکم الآیات لعلکم تعقلون

بدانید به درستی که خدا زمین را بعد از مردن آن زنده می کند، به تحقیق نشانه های خداوندی خود را، به جهت آن که ادارک و تعقل نمایید، برای شما بیان کردیم.

شیخ صدوق و محمد بن عباس از حضرت امام محمد باقر علیه السلام روایت کرده اند که فرمود: مردن زمین، کافر شدن زمین است، چه آنکه کافر میت است. پس خدای عزو جل زمین را به حضرت قائم علیه السلام زنده می فرماید، چه آن حضرت، زمین را پر از عدل نموده، اهلش را زنده می گرداند.

شیخ طوسی از ابن عباس روایت کرده که در تفسیر آیه مبارکه گفته: یعنی یصلح الله الارض بقائم آل محمد بعد موتها، یعنی من بعد جور اهل مملکت ها

کلینی در کافی از حضرت صادق و حضرت کاظم علیهما السلام روایت کرده که مراد، زنده کردن زمین است به عدل، بعد از مردن زمین به سبب جور. در آخر روایت کافی از حضرت کاظم علیه السلام است و لإقامه حد فیها أنفع فی الارض من القطر اربعین صباحا؛

یعنی هر آینه اقامه یک حد در زمین، نفعش از باران چهل روز بیشتر است.»

* بساط دوم: المسلک الأذفر فی ولاده الحجه المنتظر و معجزاته و خوارق عاداته

این بساط محتوی چند عبقریه و چند مسلک است. در این بساط نام ۴۵ هزار نفر از علمای اهل سنت که قائل به تولد و حیات آن بزرگوار هستند، آمده است.

بساط دوم در ده عبقریه مطالب ذیل را در بر دارد: «تشرف نرجس خاتون خدمت امام علیه السلام»، «ولادت حضرت حجت علیه السلام»، «اسامی، القاب و کنیه های آن بزرگوار»، «نام اصلی حضرت و احکام آن»، «شمایل حضرت بقیه الله علیه السلام»، «موافقین با شیعه از علمای عامه»، «موافقین با شیعه از علمای عامه»، «اخبار عامه در اثبات حجت بن الحسن علیه السلام»، «روایات خاصه» و «معجزات».

* بساط سوم: الصبح الأسفر فی اثبات مهدویه الحجه المنتظر

این بساط شامل تعیین شخص شخیص امام مهدی علیه السلام و چند اشکال وارد بر وجود، غیبت و سایر خصوصیات آن بزرگوار است. همچنین احوال معمرین و سالمندان به صورت طبقه بندی از یک صد و بیست سال تا سه هزار و هشت صد سال در آن آمده است. بخش دیگر این بساط شامل غیبتهای انبیای عظام از قوم خود است. این بساط، به چند عبقریه تقسیم بندی و هر عبقریه شامل چند صبیحه است.

بساط سوم از هفت عبقریه تشکیل شده است که در آن می خوانید: «بیان اختلافات درباره موعود»، «تعیین شخص حضرت حجت علیه السلام»، «رد شبهات مخالفین»، «غیبت حجت های الهی»، «احوالات معمرین»، «شبهات طایفه غیر اثنی عشریه» و «توضیح بعضی اخبار مشکله».

در عبقریه سوم از بساط سوم این کتاب آمده است: «شبهه پانزدهم: حکمت عدم ظهور برای شیعیان خالص

بدان شبهه پانزدهم مخالفین، نسبت به ساحت امامت حجت بن الحسن عجل الله فرجه الشریف این است: با این همه اختلاف که در فروع و اصول درمیان شما طایفه امامیه پیدا شده؛ چرا امام غایب شما، خود را برای چند نفر از خلص شیعیان که اقوال ایشان متبع است، ظاهر نمی کند و آن اختلافات را که سبب تفسیق، تضلیل و تکفیر یکدیگر شده، رفع نمی فرماید. ظهورش برای چند نفر از شیعیان که مانعی ندارد، چرا که از طرف ایشان مأمون است و خوف و بیمی ندارد، پس چه چیز مانع از ظهورش باشد؟

* جواب شبهه : بیشتر خلق روی زمین وجود ذات اقدس حضرت احدیت جل شأنه را منکرند و آنان که معترف اند، آن قدر در مراتب توحید، صفات و افعال او تعالی عزه اختلاف دارند که به غیر از یک طریقه، همه آن ها عاطل و باطل می باشد و قایلش ضالّ و برای بیشتری، سبب خلود نار است.

مع ذلک، خدای تعالی هیچ وقت از چیزی نترسد و در رفع اختلاف از بین و فصل خصومت متنازعین و ایجاد معرفت ضروری و علم وجدانی در نفوس و قلوب، به نحوی که همه خلق جز حق چیزی در دل نگیرند؛ توانایی اش به اضعاف مضاعف غیر متناهی، بیشتر از ولی، نایب و خلیفه اش در زمین است. با این وصف، این اختلافات را رفع نفرموده و مردم را قهرا به امر حق وادار ننموده است.

پس هر عذری که در ترک فرمودن رفع اختلافات برای خداوند عزوجل مقرر شده، خلیفه اش، برای ترک رفع اختلافات مسایل اصولی و فروعی، اولی به آن عذر می باشد.

* بساط چهارم: الیاقوت الاحمر فی مَن رأی الحجه المنتظر

در این بساط نام هزار نفر یا بیشتر از کسانی که به هر نحوی از هنگام تولد تا زمان مؤلف توفیق دیدار آن امام عالمیان را یافته اند، ذکر شده. این بساط به چند عبقریه و هر عبقریه به چند یاقوته تقسیم شده است.

بساط چهارم شامل دوازده عبقریه است که شامل: «تشرف یافتگان در زمان حضرت عسکری علیه السلام»، «تشرف در زمان غیبت صغری»، «تشرف در غیبت صغری»، «نواب اربعه»، «تشرف یافتگان در غیبت کبری»، «تشرف یافتگان در غیبت کبری»، «تشرف به نحو خارق عادت»، «وقوف یافتگان به اثری از آثار آن جناب»، «تشرف در رؤیا»، «تشرف نزد ملازمان حضرت»، «متوسلین به حضرت» و «جواب مدعیان مشاهده» می شود.

* خواب سجاده چی آقای بهبهانی

مؤلف در هشتمین عبقریه از این بساط می نویسد:

یاقوته

العالم الربانی و الفاضل الصمدانی، الحبر الملی آقا آخوند ملا علی قزوینی، صاحب تألیفات رشیقه و تدقیقات رقیقه؛ مثل کتاب صیغ العقود که در این زمان، در میان فضلا متداول و معروف است و کتاب معدن الأسرار که میان اهل علم و منبر، مشهور است؛ در کتاب مزبور نقل نموده: توسط ثقات از علمای اعلام از استاد الاساتید آقا محمد باقر بن محمد اکمل بهبهانی حکایت شده، فرمودند: در اول ورودم به کربلای معلا، مردم را در منبر موعظه می کردم.

روزی طی بیانات، حدیث شریفی که در خرایج راوندی است بر لسانم جاری شد که مضمون آن این است: زیاد مگویید که چرا آن حضرت ظهور نمی کند؟ چون شما طاقت سلوک با او را ندارید، زیرا لباس او خشن و درشت و خوراک او نان جو است، سپس گفتم غیبت صاحب الزمان عجل اللّه فرجه از الطاف الهی است زیرا ما قوه اطاعت وی را نداریم. اهل مجلس به یکدیگر نگاه و شروع به نجوا کردند که این مرد راضی نیست آن حضرت ظهور کند تا مبادا ریاستش زایل شود و به حدی میان مردم زمزمه شد که من خایف شده، با سرعت از منبر فرود آمده به خانه رفتم و در را به روی مردمان بستم.

ساعتی بعد کسی دق الباب نمود. عقب در آمدم و گفتم: کیستی؟

گفت: فلانی که سجاده بردار تو هستم. در را گشودم، او سجاده را از همان جا به صحن خانه انداخت و گفت: ای مرتد! سجاده خود را بردار که در این مدت به عبث به تو اقتدا کردیم و عبادات خود را باطلاً به جای آوردیم. من سجاده را برداشتم و آن مرد رفت، از خوف در را محکم بستم و متحیر نشستم.

چون پاسی از شب گذشت دق الباب نمودند. من با خوف تمام عقب در رفتم و گفتم: کیستی؟ دیدم همان سجاده بردار است که با عذر تمام و الحاح، اظهار عجز، معذرت، ذل و مسکنت می نماید، قسمهای مغلّظه به من می دهد که در را بگشایم و من از خوف در را نمی گشودم.

این قدر قسم یاد کرد و عجز نمود که یقینم به صدق وی محکم شد، در را گشودم ناگاه دیدم بر قدم های من افتاد و پاهایم را بوسه زد.

به او گفتم: ای مرد مسلمان! سجاده آوردن اول و مرتد گفتنت به من چه بود و این قدم بوسیدنت چیست؟

گفت : مرا ملامت مکن! از نزد شما رفتم، نماز مغرب و عشا را بجای آورده و خوابیدم، در عالم رؤیا دیدم حضرت صاحب الزمان عجل الله فرجه ظهور فرموده، من با شتاب تمام خدمتش مشرف شدم. به من فرمود: ای فلان! این عبای تو مال فلانی است و تو ندانسته آن را از دیگری گرفته ای باید به صاحبش رد کنی. عبا را به صاحب اصلی اش رد نمودم.

سپس فرمود: قبای تو نیز از فلان شخص است و تو او را از دیگری خریده ای، باید آن را هم به صاحب اولی اش برگردانی، چنین امر نمود تا تمام البسه ام را به مردم دادم. پس شروع به خانه، ظروف، فروش، مواشی، عقارات من و سایر مخلفات نمود و برای هر یکی، مالکی معین فرمود و آنان را به او رد نمود.

سپس فرمود: زنی که در حباله تو می باشد خواهر رضاعی تو است و تو ندانسته او را تزویج کرده ای، باید او را هم به اهلش رد نمایی! او را هم رد کردم. پسری قاسم علی نام دارم، ناگاه در آن اثنا، در آن جا پیدا شد و همین که نظر آن حضرت بر او افتاد فرمود: این پسر نیز از همین زن پیدا شده و ولد حرام خواهد بود. این شمشیر را بردار و او را گردن بزن!

آن هنگام در غضب شدم و گفتم: به خدا قسم تو سید و از ذریه پیغمبر نیستی، چه رسد که صاحب الزمان عجل الله فرجه باشی، همین که این سخن را گفتم از خواب بیدار شدم. و دانستم قوه اطاعت و فرمان برداری او را نداریم و صدق فرمایش جناب عالی بر من معلوم شد، از کرده خود نادم و از گفته خود پشیمانم! مرا عفو فرما!»

* بساط پنجم: النجم الأزهر فی علائم ظهور الحجه المنتظر

این بساط شامل مدح انتظار فرج و علایم ظهور است. نیز در همین بساط میراث انبیا و معصومینی که با آن حضرت است، ذکر شده و شرح حال آن بیان شده است. این بساط شامل چند عبقریه و هر عبقریه شامل چند نجمه است.

نویسنده محترم در بساط پنجم در چهارده عبقریه به این مسائل پرداخته است: «غیبت حضرت، امتحان بزرگ الهی»، «منع تعیین وقت ظهور»، «پاداش منتظران ظهور»، «وظایف مؤمنان در زمان غیبت»، «آیات علایم ظهور»، «علایم عمومی ظهور»، «اقسام علایم ظهور»، «کیفیت ظهور صاحب الامر علیه السلام»، «ذکر خصایص صاحب الامر علیه السلام»، «اخبار زمان ظهور»، «مواریث انبیا در وقت ظهور»، «علایم ظهور در حدیث مفضل»، «رجعت در امم سابق» و «توقیعات صادره از حضرت».

به نظر می رسد در صورتی که متن عربی همه روایات در این کتاب جمع شود، مرجع بسیار خوبی در زمینه مهدویت و انتظار خواهد بود.

مولف : آیت الله شیخ علی اکبر نهاوندی

ناشر : انتشارات کتاب جمکران

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب العبقری الحسان فی احوال مولانا صاحب الزمان (دوره نه جلدی)

  • 300,000 تومان


کتب مرتبط

کتاب امید و انتظار

کتاب امید و انتظار

 حکومت الهی حضرت مهدی (عج) در روی زمین اطلاعات ک..

20,000 تومان

کتاب بصیرت و انتظار فرج

کتاب بصیرت و انتظار فرج

انتظار ظهور حاکميت عالي‌ترين شخصيت هستي، نشانه‌ي بلوغ بشريت است. بايد تلاش کرد تا اين انتظار زنده و ..

6,000 تومان

کتاب مهدی موعود

کتاب مهدی موعود

کتاب مهدی موعود که ترجمه جلد 13 بحار الانوار علامه مجلسی است و به همت مرحوم علامه حسن بن محمد و..

58,000 تومان

کتاب مکیال المکارم در فوائد دعا برای حضرت قائم

کتاب مکیال المکارم در فوائد دعا برای حضرت قائم

نویسنده‌ی این کتاب گرانقدر، «سید محمد تقی موسوی اصفهانی» ماجرای نوشتن مکیال المکارم را چنین تعریف می..

90,000 تومان

کتاب کمال الدین و تمام النعمة

کتاب کمال الدین و تمام النعمة

باب 33 روایات امام صادق علیه السّلام در باره امام دوازدهم علیه السّلام و غیبت آن حضرت می باشد ..

140,000 تومان

کتاب فرهنگ الفبایی مهدویت موعودنامه

کتاب فرهنگ الفبایی مهدویت موعودنامه

کتاب حاضر "فرهنگ الفبایی مهدویت (موعودنامه)" است که به موضوع حضرت مهدی(عج)، غیبت، انتظار، ظهور و دیگ..

68,000 تومان

کتاب امام مهدی موجود موعود

کتاب امام مهدی موجود موعود

جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب امام مهدی (عجج) موجود موعود بر روی لینک فوق کلیک نمایید ..

16,000 تومان

کتاب زندگانی امام مهدی از ولادت تا ظهور

کتاب زندگانی امام مهدی از ولادت تا ظهور

کتاب  زندگانی امام مهدی(عج) از ولادت تا ظهورکه توسط علامه قزوینی نوشته شده یکی از بهترین ک..

32,000 تومان

کتاب زندگانی امام حسن عسکری (ع) از ولادت تا شهادت

کتاب زندگانی امام حسن عسکری (ع) از ولادت تا شهادت

در کتاب پیش روی شما زندگانی امام حسن عسگری (ع) از تولد ایشان و شهادت امام هادی (ع) وازدواج حضرت با ن..

20,000 تومان

کتاب غیبت نعمانی

کتاب غیبت نعمانی

کتاب الغَیْبَة عنوان یکی از آثار مهم شیعه در موضوع غیبت و ظهور امام دوازدهم شیعیان نوشته ابو عبدالله..

42,000 تومان

کتاب غیبت

کتاب غیبت

این كتاب از بهترین و مهمترین منابع شیعه در مورد مسئله غیبت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بوده..

54,000 تومان

کتاب روز رهایی

کتاب روز رهایی

نویسنده در مقدمه کتاب تاکید می‌کند که در دوره آخرالزمان زندگی می‌کند و در این مساله شکی ندارد از این..

95,000 تومان

کتاب مساله مهدویت دفتر اول ویژگی های امام عصر(عجج)

کتاب مساله مهدویت دفتر اول ویژگی های امام عصر(عجج)

کتاب "مساله مهدویت" در 4 فصل و 14 گفتار منتشر شده است :  اضطرار به امام زمان(ع)، حیات امام زمان..

22,000 تومان

کتاب مساله مهدویت دفتر دوم وظایف منتظران

کتاب مساله مهدویت دفتر دوم وظایف منتظران

کتاب "مساله مهدویت" در 4 فصل و 14 گفتار منتشر شده است :  اضطرار به امام زمان(ع)، حیات امام زمان..

24,000 تومان

کتاب مساله مهدویت دوره 2 جلدی

کتاب مساله مهدویت دوره 2 جلدی

این کتاب را با قلمی روان و ساده توصیف شده و  فهرست آیات، روایات و دعاها همچنین فهرست منابع نیز ..

46,000 تومان

کتاب دارالسلام در احوالات حضرت مهدی (عجج)

کتاب دارالسلام در احوالات حضرت مهدی (عجج)

اوضاع آشفته و اسفناک جهان، جنگ های سرد و گرم، مسابقات تسلیحاتی، صف آرایی قدرتمندان و تولید و تکثیر س..

34,000 تومان

کتاب زبورنور هزارو یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عجج)

کتاب زبورنور هزارو یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عجج)

 محتوای این اثر می‌کوشد تا هرچه را در ذهن انسان درباره امام عصر(عج) است، حتی به شکل موجز پاسخ د..

35,000 تومان

کتاب مهدی موعود آیت الله دستغیب

کتاب مهدی موعود آیت الله دستغیب

کتاب حاضر شامل داستان های شگفت حکمت ها و اندرزها با موضوع حضرت مهدی (عج) می باشد. از جمله منافع این ..

6,500 تومان

کتاب عصاره خلقت: درباره ی امام زمان (ع)

کتاب عصاره خلقت: درباره ی امام زمان (ع)

مجموعه حاضر شامل مباحثی درباره امام زمان(ع) است که از آثار((آیت الله جوادی آملی)) استخراج شده است .ب..

8,400 تومان

کتاب عطش انتظار

کتاب عطش انتظار

این کتاب(عطش انتظار) گردآوری شده از برخی کتابهای معتبر است که حاوی قضایایی تکان دهنده می باشد. ..

9,800 تومان

کتاب روزنه هایی از عالم غیب

کتاب روزنه هایی از عالم غیب

بیان داستان های واقعی و کرامات ائمه اطهارعلیهم السلام و عالمان عامل و زاهدان پیرو اهل بیت علیهم السل..

30,000 تومان

کتاب ربانی آیات الله و منتهی الامال جمیع انبیاء و اوصیا (علیهم السلام)

کتاب ربانی آیات الله و منتهی الامال جمیع انبیاء و اوصیا (علیهم السلام)

کتاب ربانی آیات الله و منتهی الامال جمیع انبیاء و اوصیا (ع) بیانات آیت الله وحید خراسانی در مورد اما..

14,000 تومان

کتاب انتظار عامیانه, انتظارعالمانه, انتظارعارفانه

کتاب انتظار عامیانه, انتظارعالمانه, انتظارعارفانه

کتاب حاضر با بررسی مفهوم انتظار، سه رویکرد متفاوت به این مفهوم را مورد بررسی قرار می‌دهد؛ نگاه عامیا..

19,000 تومان

کتاب ملاحم و الفتن (فتنه یا آشوب های آخر الزمان)

کتاب ملاحم و الفتن (فتنه یا آشوب های آخر الزمان)

کتاب‌های ملاحم و فتن دسته‌ای از منابع حدیثی است که به اوضاع آخرالزمان و ظهور امام عصر می‌پردازد. ..

25,000 تومان

کتاب نشانه های ظهور او

کتاب نشانه های ظهور او

نویسنده در بخش اول کتاب با اشاره به بشارت قرآن کریم در مساله قیام جهانی حضرت بقیةالله عجّل‌الله‌فرجه..

12,000 تومان

کتاب آیین انتظار

کتاب آیین انتظار

در این نوشتار خلاصه ای از کتاب مکیان المکارم فی فواید الدعا للقائم (عج) نوشته سید محمد تقی موسوی اصف..

20,000 تومان

برچسب ها: کتاب العبقری الحسان فی احوال مولانا صاحب الزمان, آیت الله شیخ علی اکبر نهاوندی, جمکران, خرید اینترنتی کتاب العبقری الحسان فی احوال مولانا صاحب الزمان, آیت الله شیخ علی اکبر نهاوندی, کتاب جمکران, معرفی بهترین کتاب در مورد مهدویت, حضرت صاحب الزمان, امام زمان شناسی, وظایف منتظران فرج, بهترین کتاب برای شناخت امام زمان