صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما
  • کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی (دوره 2 جلدی: شامل 5 جلد)
درباره شخصيتِ يگانه و ممتازِ پيشواى عدل‏گستران و امامِ انديشوران، اميرمؤمنان على(ع) آثار گوناگونى به زبان‏هاى مختلف، نگاشته شده است اما..

اطلاعات کتاب

نام کتاب :

 امام علی (ع) صدای عدالت انسانی (دوره 2 جلدی: شامل 5 جلد)

علی و حقوق بشر 

نويسنده ، مولف :

جرج جرداق

گرداوري ، مترجم :

سید هادی خسروشاهی

نشر ، ناشر ، انتشارات :

امام عصر 

تعداد صفحه / قطع و نوع جلد :

1550 صفحه در 2 جلد / وزیری سلفون

نوبت چاپ و سال چاپ :

هجدهم 1395

قيمت پشت جلد کتاب ( تومان ) :

160000

موضوع :

علی و حقوق بشر

شابک :

9789647447959

تگ ها :

خرید اینترنتی کتاب امام علی, صدای عدالت انسانی, دوره 2 جلدی, سید هادی خسروشاهی, موسسه فرهنگی امام عصر, کتاب امام علی صدای عدالت انسانی, کتاب علی صدای عدالت انسانی, کتابهای جرج جرداق, جمله معروف جرج جرداق درباره حضرت علی, دین جرج جرداق, کتاب امام علی ندای عدالت ترجمه خسروشاهی, قیمت کتاب علی صدای عدالت انسانی


درباره کتاب

  کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی (دوره 2 جلدی: شامل 5 جلد)

نویسنده در مقدمه ادبی آغازین کتاب بر این باور است که در تاریخ شرق، بلکه تاریخ کل بشر، جنگجویان، تبهکاران، نادانان و فرومایگانی بودند که منطق روزگار گذشته، در پی این بوده است که در زمان حیاتشان از آنان پادشاهان و رهبرانی بسازد و پس از مرگشان، از آنان، بزرگان و قهرمانانی بسازد. از این رو، نویسنده، این کتاب را نگاشته تا در برابر آنان، یک شخصیت بزرگ و حقیقی را معرفی و ثابت کند که در تاریخ، صفحات درخشانی از درخشندگی انسان بزرگی هست که موجب افتخار عرب شده است و به تاریخ بشریت، شرافت و عظمت تازه‌ای بخشیده است. وجود چنین صفحات درخشانی در تاریخ، ما را شایسته آن می‌کند که نگاهی دوباره به خود داشته باشیم و بسیاری از زنجیره‌هایی را که در روزگاران طولانی و تاریک بر دست و پای ما بسته شده است، به کنار نهیم؛ در همین راستا به ستایش از قهرمانی واقعی می‌پردازیم که الگویی برای افراد و نسلهای همه انسانیت است.

جلد ۱: علی و حقوق انسان

نویسنده، پژوهش خود را در بخش «علی و حقوق بشر»، با تکیه بر پاره‌ای متون آغاز کرده که امام خود آن را مطرح کرده است و در ادامه، از وجود طبقه بندی مادی بین مردم سخن گفته و یادآور شده است که در نگاه امام علی(ع)، طبقاتی بودن جامعه، در نهایت به اهدافی ناشایست از قبیل جمود فکری، خباثت نفس، زورگویی و ستم، ظلم در حکومت و تبهکاری زشت از سوی کسانی منجر می‌شود که بر مقام و ثروت چنگ زده‌اند و با کینه و حسد، همه تلاش و دسترنج دیگران را به کام خود سرازیر می‌کنند؛ و در هر دو سو، عواملی به وجود می‌آید که در نهایت، به از بین رفتن جامعه منجر می‌شود. دو طبقه، گویی دو سنگ آسیابی هستند که در بین آن دو، حقوق و وظایف، از بین می‌روند و قربانیان، له می‌شوند.

جامعه، در نگاه علی بن ابی طالب(ع)، بر پایه گزارش این کتاب، یک پیکر است که نمی‌تواند متناقض‌ها را در خود گرد آورد و بر پایه تفاوت در حقوق و وظایف، استقرار یابد. در جامعه علی بن ابی طالب(ع)، عضوی گرفتار پرخوری و عضو دیگری اسیر گرسنگی نمی‌شود، و نباید عضوی کار کند و دسترنج او، روزی عضوی باشد که دست به کار نمی‌زند.

جلد ۲: علی و انقلاب فرانسه

مقایسه اصول انقلاب فرانسه و آنچه این انقلاب درباره ارکان حقوق بشر، در خود داشت، با آموزه‌های امام علی(ع) و آنچه در این آموزه‌ها یاد شده است، موضوع این جلد است. نویسنده در فصل‌های نخستین این جلد، گزارشی از حرکت انسانیتِ کهن، میانه و جدید، در روند کند و استوار به سوی حمایت انسان از ستم و بردگی و چگونگی آزادی انسان، ارائه داده است. نویسنده روشن می‌کند که مبادی و اصولی که ادیبان انسانی با آن اصول زندگی کرده و شکل کامل آن را در اندیشه و قلب ادیبان انقلاب بزرگ فرانسه یافته‌اند، دقیقاً همان اصول و مبانی‌ای است که چهارده قرن قبل، نابغه خرد عربی، علی بن ابی طالب(ع)، به آن‌ها اندیشیده و در قالبی روشن و واضح ریخته است که همواره همان مفهوم را می‌نمایاند و در بسیاری موارد، متن و بیان صریحی در آن مبانی وجود دارد.

جلد ۳: علی و سقراط

نویسنده در این جلد، با یاد کرد اصل محوری در مبانی و اصول امام علی(ع) و سقراط، به سنجش بین آن اصول می‌پردازد و گونه‌های شباهت بین دو شخصیت را در دو بخش اصلی؛ شباهت‌های عام و شباهت‌های خاص، مورد بررسی قرار می‌دهد. وی پس از پژوهشی طولانی، در نهایت به این نتیجه می‌رسد که فضیلت‌ها در مکتب دو حکیم، حکیم یونان و حکیم کوفه، دارای یک هدف اساسی است و آن، به سعادت و خوشبختی رساندنِ فرد و جامعه و بنیان نهادنِ روش جدیدی از زندگی انسان، بر پایه اصول ثابت شناخت حقی است که پایه هر نوع فضیلت و راهنمای هر نوع خیر است.

جلد ۴: علی و روزگار او

در این جلد دسیسه‌گری امویان علیه امام علی(ع) نشان داده می‌شود و سنجشی جدی بین سرشت امویان و مخالفانشان انجام می‌شود که دو پایه اساسی درگیری‌های آن زمان بودند.

از جمله مهم‌ترین مباحث این جلد، ارزیابی است که جورج جرداق، برای حقیقت اسلام، از زاویه اجتماعی و موضع گیری انقلابی آن در برابر نظام آن روز و اوضاع استبدادگران و اشراف و مستضعفان و نیازمندان، ارائه می‌کند. نویسنده بر این باور است که اسلام، جامعه عرب را که در طول نسل‌های بسیار، در غفلت و فراموشی زندگی می‌کرد، ناگهان به بیداری عظیمی رهنمون کرد. وجه پیروزی اسلام، در وهله نخست این بود که انقلابی اجتماعی بود. مهم‌ترین نکته در اسلام، نگاهی بود که به اوضاع برخورداران و نیازمندان، ستمکاران و ستمدیدگان داشت و در نتیجه، ابزار تفاوت‌های طبقاتی را به مقداری که مرحله تاریخی آن روز و موقعیت مکانی آن اجازه می‌داد، از بین برد. در نگاه نویسنده، روزگار کوتاه و نخستین اسلام، بین دوره‌های گوناگون حاکمیت اسلام، در زمینه شرافت جان و وجدان، از غنی‌ترین روزگاران بود؛ همچنین در احساس زنده‌ای که انسانیت را موجودی کامل و یگانه می‌دید که حس می‌کند، می‌اندیشد، می‌گوید، عمل می‌کند و این همه را جز موجودی یگانه و تجزیه ناپذیر، نمی‌دید؛ و نیز در اخلاص نسبت به اصول انقلاب اجتماعی یاد شده که در بسیاری موارد، به مرحله جانفشانی می‌رسید از غنی‌ترین دوره‌ها بود.

نویسنده، تاریخ دقیق و فراگیری از دسیسه در تاریخ اسلام ارائه می‌کند، از پدیده کشته شدن عثمان بن عفان، تحلیل تاریخی موشکافانه‌ای انجام می‌دهد و داستان دسیسه بزرگ بر ضد امام علی(ع) را به تفصیل می‌آورد.

نویسنده، پیدایش این تفکر در جهان عرب را که حوادث بزرگ و فراگیری را که با سرشت جامعه و پایه‌های نظام اقتصادی-اجتماعی، پیوندی استوار دارد، وابسته به اراده فردی می‌کند، خطری بزرگ بر ضد تفکر سالم نسبت به تاریخ اسلام می‌داند و در این راستا از برخی نویسندگان انتقاد می‌کند.

در پایان این جلد، جریان به شهادت رسیدن امام علی(ع) با روشی حماسی و زیبا بازگو می‌شود.

جلد ۵: علی و ملیت عربی

به باور نویسنده، بزرگ‌ترین چیزی که امام علی(ع) به جامعه عربی تقدیم کرده است، سوق دادن سیاست، در راستای مصلحت توده‌ است و نخستین اصل علوی که به ملیت عربی خدمت کرده و در همه روزگاران برای او سودمند بوده، از بین بردن هر اصل و اندیشه‌ای بود که در نهایت به استبداد می‌انجامید.

در نظر جرداق، زیبا‌ترین چیزی که امام علی(ع) به قومیت عربی بخشیده، کشف اصل انقلابی بودن زندگی و توانایی و قابلیت زندگان برای تحول و انتقال از حالی به حال دیگر، تعبیر صریح و تأویل ناپذیر از این اصل و کار بر پایه همین اصل است. با توجه به این دیدگاه انقلابی، همه عقاید و دیدگاه‌ها، فلسفه‌ها، نظام‌ها، شرایع و معارف که نزد انسانیت وجود دارد، به منزله مراحل آموزشی برای بعد از خودشان است و نمی‌تواند ویژگی دوام مطلق و بقای جاودان داشته باشد. زیبا‌ترین و درخشان‌ترین چیز در این اصل که نویسنده، آن را در وجود شخصیت علی ابن ابی طالب(ع) کشف کرده است، آن است که این ویژگی انقلابی و تحول آفرین، انقلابی خیرخواهانه است که همواره انسان را از شرایطی به شرایط بهتر رهنمون می‌کند. این اصل، از نظر معنا و روح، با انقلابی بودن زندگی، نیکی و خیر زندگی، یگانه است و در یک جمله؛ انقلاب، در اصل علوی که نویسنده آن را کشف کرده است، تحولی آرام ناپذیر در راه خداست.

آنچه در زمان ما به امام علی(ع) و ملیت عربی به طور کلی مربوط می‌شود، نور درخشنده‌ای است که شرایط کنونی، بر برجستگی خط علوی در زمینه مفهوم ملی-انسانی افکنده است؛ خطی که به ملیت عزت بخشیده و مفهوم درستی به آن داده است، و آن را چون سنگی، در کاخ بلند انسانیت، یا سیمای ملتی بین مجموعه ملت‌های آشنا و برادر، قرار داده است؛ خطی که علی(ع)، آن را به ژرف‌ترین چیزی که در شخصیت عربی و شخصیت انسانی هست و رفتارهای قهرمانانه‌ای که از روح عربی مایه گرفته است، به هستی پیوند می‌خورد و «انسانیت» را جایگاه نمود آن می‌سازد، پیوند زده است.

مولف : جرج جرداق

ناشر : انتشارات امام عصر

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی (دوره 2 جلدی: شامل 5 جلد)

  • 160,000 تومان

بهتر است از مرورگرهای فایرفاکس یا آخرین نسخه کروم استفاده نمایید


کتب مرتبط

کتاب مدینه المعاجز

کتاب مدینه المعاجز

کتاب مدینة المعاجز که ترجمه کتا ب المدینة المعاجز الائمة الاثنی عشر و دلائل الحجج علی البشر میباشد ک..

300,000 تومان

کتاب المراجعات رهبری امام علی (ع) در قرآن و سنت

کتاب المراجعات رهبری امام علی (ع) در قرآن و سنت

المُراجعات کتابی درباره اثبات حقانیت شیعه و امامت امام علی (ع) بلافاصله پس از پیامبر است. ..

45,000 تومان

کتاب امام علی علیه السلام صدای عدالت انسانی

کتاب امام علی علیه السلام صدای عدالت انسانی

درباره شخصيتِ يگانه و ممتازِ پيشواى عدل‏گستران و امامِ انديشوران، اميرمؤمنان على(ع) آثار گوناگونى به..

80,000 تومان

کتاب القطره (قطره ای از دریای فضائل اهل بیت علیهم السلام)

کتاب القطره (قطره ای از دریای فضائل اهل بیت علیهم السلام)

 (قطره ای از دریای فضائل اهل بیت علیهم السلام به همراه مقدمه و اشراف سید مرتضی مجتهدی سیستانی) ..

150,000 تومان

کتاب قضاوت ها و معجزات حضرت علی

کتاب قضاوت ها و معجزات حضرت علی

در این کتاب در خصوص قضاوت ها و معجزات   به انضمام زندگی حضرت علی (ع) به زبان ساده به ..

45,000 تومان

کتاب 1001 فضیلت از امیر المومنین در کتب اهل سنت

کتاب 1001 فضیلت از امیر المومنین در کتب اهل سنت

بیان مستندات فضایل امیرالمومنین امام علی(ع) در کتب روایی اهل سنت و هم چنین دیدگاه های علمای این مذهب..

85,000 تومان

کتاب 1001 نکته از ولایت امیر المومنین

کتاب 1001 نکته از ولایت امیر المومنین

کتاب حاضر مشتمل بر طرح مطالب متنوعی از موضوعات مرتبط با مساله ولایت و امامت امام علی (ع) می باشد که ..

85,000 تومان

کتاب 1001 داستان از زندگانی امیر المومنین(ع)

کتاب 1001 داستان از زندگانی امیر المومنین(ع)

این کتاب که به تناسب سال‌های زندگی اولین امام شیعیان نوشته شده است، در 5 فصل به این شرح تدوین یافته ..

85,000 تومان

کتاب قصه مدینه

کتاب قصه مدینه

در کتاب قصه مدینه حجت الاسلام علی نظری منفرد تاریخ زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) و وقایع پس از ..

60,000 تومان

کتاب غررالحکم و دررالکلم

کتاب غررالحکم و دررالکلم

 غرر الحکم از کتاب‌های معروف حدیثی شیعه است و آمِدی احادیث آن را بر اساس حروف الفبا تنظیم کرده ..

90,000 تومان

کتاب نهج البلاغه پارسی

کتاب نهج البلاغه پارسی

كلام امام منحصر به يك عصر خاص نيست، فراتر از محدوده هاى جغرافيايى و مرزهاى زمانى است و هر جا كه انسا..

25,000 تومان

کتاب هفتاد بند استغفار امیرالمومنین جهت وسعت رزق

کتاب هفتاد بند استغفار امیرالمومنین جهت وسعت رزق

کتاب هفتاد بند استغفار امیرالمومنین(علیه السلام) جهت وسعت رزق که توسط انتشارات طوبای محبت به چا..

6,000 تومان

کتاب انسان الهی

کتاب انسان الهی

در کتاب حاضر، شخصیت حضرت علی (ع) از دیدگاه «علامه جعفری» تحلیل می شود. به زعم ایشان: هدف از شناخت عل..

7,500 تومان

کتاب 1001 نور از فضایل امیرالمومنین

کتاب 1001 نور از فضایل امیرالمومنین

این کتاب در بر دارنده ی 1001 نور از فضایل امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام است. ..

85,000 تومان

کتاب 1001 پرسش و پاسخ از امیرالمومنین

کتاب 1001 پرسش و پاسخ از امیرالمومنین

مجموعه ای از مسایل پرسیده شده از امام علی(ع) است که با استناد به منابع شیعه و اهل سنت در نوزده فصل، ..

85,000 تومان

کتاب احتجاج علی اهل اللجاج

کتاب احتجاج علی اهل اللجاج

الإحْتِجاجُ عَلی أهْلِ اللّجاج مشهور به الاحتجاج کتابی کلامی و به زبان عربی نوشته ابومنصور، احمد بن ..

150,000 تومان

کتاب متن و ترجمه کتاب شریف الالفین

کتاب متن و ترجمه کتاب شریف الالفین

اَلْألفَیْن فی إمامَةِ أمیرالمؤمنین علیه‌السلام کتابی به زبان عربی اثر علامه حلی(متوفای ۷۲۶ق). این ک..

70,000 تومان

کتاب علی و السنة

کتاب علی و السنة

متن و ترجمه کتاب شریف علی علیه السلام و السنه یکی از آثار بجا مانده از علامه سید هاشم بحرانی رحمه ال..

20,000 تومان

کتاب نفس نفیس خاتمیت

کتاب نفس نفیس خاتمیت

مباحثی که در این نوزده جلسه مطرح شده، به صورت جداگانه تنظیم و تحقیق شده است. علاوه بر ذکر مستندات و ..

24,000 تومان

کتاب هزار نکته از الغدیر

کتاب هزار نکته از الغدیر

از آنجا که کتاب شریف «الغدیر» اثر علامه امینی (ره)، به صورت محقّقانه، مفصّل و عالمانه تدوین یافته اس..

50,000 تومان

کتاب قضاوت های امیر المومنین

کتاب قضاوت های امیر المومنین

این کتاب گرانقدر، قضاوتهای محیرالعقول و معجزگونه علی علیه السلام را روایت می کند. قضاوتهایی که آنچنا..

45,000 تومان

کتاب جاذبه و دافعه علی (ع)

کتاب جاذبه و دافعه علی (ع)

این کتاب، مجموعه ای است از چهار سخنرانی که در روزهای 18 تا 21 ماه مبارک رمضان سال قمری 1388 در حسینی..

20,000 تومان

کتاب حیات عارفانه امام علی (ع)
کتاب حکمت های علوی, ترجمه و توضیح چهل حدیث از امام علی (ع), راه زندگی 3

کتاب حکمت های علوی, ترجمه و توضیح چهل حدیث از امام علی (ع), راه زندگی 3

کتاب حکمت‌های علوی: ترجمه و توضیح چهل حدیث از امام علی علیه‌السلام (راه زندگی ۳) ..

7,500 تومان

کتاب علی از زبان علی (ع) زندگی و زمانه امیرالمونین (ع) از زبان خودش

کتاب علی از زبان علی (ع) زندگی و زمانه امیرالمونین (ع) از زبان خودش

امیرالمومنین(ع) از هر نظر بی نظیر است. در اولیا، اوصیا و بزرگان کسی را جز ایشان سراغ نداریم که خودش ..

70,000 تومان

کتاب اصحاب امام علی علیه السلام: شرح حال زندگی 1110 صحابی امیرالمومنین علیه السلام(دوره دو جلدی)

کتاب اصحاب امام علی علیه السلام: شرح حال زندگی 1110 صحابی امیرالمومنین علیه السلام(دوره دو جلدی)

بر گردِ وجود خورشید حکمت و عدالت، امیرمؤمنان علی(ع) افرادی جمع شدند که مقطعی از تاریخ را رقم زدند و ..

90,000 تومان

کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی (دوره 2 جلدی: شامل 5 جلد)

کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی (دوره 2 جلدی: شامل 5 جلد)

درباره شخصيتِ يگانه و ممتازِ پيشواى عدل‏گستران و امامِ انديشوران، اميرمؤمنان على(ع) آثار گوناگونى به..

160,000 تومان

کتاب من علی ام: شرحی بر مناظره ی امیر المومنین با ابوبکرین ابی قحافه

کتاب من علی ام: شرحی بر مناظره ی امیر المومنین با ابوبکرین ابی قحافه

من علی ام شرح حدیث مُناشَدَه  است. در این حدیث، امیرالمومنین امام علی علیه السلام با بیان فضایل..

20,000 تومان

کتاب امام علی از ولادت تا شهادت علامه قزوینی

کتاب امام علی از ولادت تا شهادت علامه قزوینی

این کتاب در 17 بخش اطلاعاتی را درباره تاریخچه زندگانی مولی الموحدین علی(ع) از زمان ولادت تا شهادت ای..

48,000 تومان

کتاب با علی (ع) در صحرا: شرح دو حکمت از نهج البلاغه

کتاب با علی (ع) در صحرا: شرح دو حکمت از نهج البلاغه

كتاب «با علي(ع) در صحرا» شرح و بسط دو حكمت از حكمت‏هاي حكيمانه اميرالمومنين علي(ع) است كه مشتمل بر ل..

20,000 تومان

کتاب خط روشن گزیده کتاب ارزشمند الغدیر علامه امینی

کتاب خط روشن گزیده کتاب ارزشمند الغدیر علامه امینی

مرحوم علامه امینی در الغدیر به غامض ‏..

9,000 تومان

کتاب تاریخ امیر المومنین (ع)

کتاب تاریخ امیر المومنین (ع)

کتاب تاریخ امام امیرالمومنین علیه السلام تلاشی است در نمایاندن گوشه ای از ستم هایی که از همان آغاز ب..

110,000 تومان 130,000 تومان

برچسب ها: قیمت کتاب امام علی, صدای عدالت انسانی, 2 جلدی, جرج جرداق, خسروشاهی, موسسه فرهنگی امام عصر, خرید اینترنتی کتاب امام علی, صدای عدالت انسانی, دوره 2 جلدی, سید هادی خسروشاهی, موسسه فرهنگی امام عصر, کتاب امام علی صدای عدالت انسانی, کتاب علی صدای عدالت انسانی, کتابهای جرج جرداق, جمله معروف جرج جرداق درباره حضرت علی, دین جرج جرداق, کتاب امام علی ندای عدالت ترجمه خسروشاهی, قیمت کتاب علی صدای عدالت انسانی