صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما
  • کتاب حسین پسر غلامحسین( شهید محمد حسین یوسف الهی)
شهید محمدحسین یوسف الهی زادۀ کرمان بود و در سال 1340 چشم به دنیا گشود. او در ابتدای جنگ تحمیلی در واحد اطلاعات و عملیات لشکر 41 ثارالله خدمت کرد و بعدها به سمت جانشینی فرمانده این واحد منسوب شد.

اطلاعات کتاب

نام کتاب :

حسین پسر غلامحسین

زندگی نامه خاطراتی از شهید محمدحسین یوسف الهی

نويسنده ، مولف :

مهری پور منعمی

گرداوري ، مترجم :

مهری پور منعمی

نشر ، ناشر ، انتشارات :

مبشر( وابسته به کنگره شهدای استان کرمان )

تعداد صفحه / قطع و نوع جلد :

320 صفحه / رقعی شومیز

نوبت چاپ و سال چاپ :

ششم 1398

قيمت پشت جلد کتاب ( تومان ) :

22000

موضوع :

خاطراتی از شهید محمدحسین یوسف الهی

شابک :

9786009994335

تگ ها :

کتاب حسین پسر غلامحسین, زندگی نامه, خاطراتی از شهید محمدحسین یوسف الهی, مهری پور منعمی, انتشارات مبشر, خرید کتاب حسین پسر غلامحسین, کتاب حسین پسر غلامحسین, انتشارات مبشر, شهید محمد حسین یوسف الهی


درباره کتاب

کتاب حسین پسر غلامحسین, زندگی نامه, خاطراتی از شهید محمدحسین یوسف الهی

دربارۀ شهید حسین یوسف اللهی

شهید محمدحسین یوسف الهی زادۀ کرمان بود و در سال 1340 چشم به دنیا گشود. او در ابتدای جنگ تحمیلی در واحد اطلاعات و عملیات لشکر 41 ثارالله خدمت کرد و بعدها به سمت جانشینی فرمانده این واحد منسوب شد.

شهید یوسف اللهی در طول جنگ 5 بار به‌شدت زخمی شد و درنهایت در عملیات والفجر 8 از شدت مصدومیت‌‌‌های ناشی از بمبهای شیمیایی در 27بهمن1364 در بیمارستان لبافی‌نژاد تهران شهید شد.

جنگ تحمیلی هشت ساله و عملیات‌هایش را شاید بشود مثل خیلی از جنگ‌های دیگر با حساب و کتاب و منطق نظامی، تعریف و بررسی کرد و هزار جور نتیجه درباره‌اش گرفت، خیلی از رویدادها و بروبچه‌های آن دوران را اما نمی‌شود با ذره‌بین علم و تجربه مورد مطالعه قرار داد. نمی‌شود با تعریف‌های معمول و متداول درباره آن‌ها حرف زد و زندگی و کارهایشان را با ترازوی منطق و استدلال وزن کرد. خیلی از پدیده‌های دوران دفاع مقدس، خیلی از شب و روزهای جنگ، خیلی از رزمندگان جوان و نوجوان آن روزها را فقط و فقط می‌شود در اوج حیرت، آه و اشک روایت کرد. کاری که قرار است ما در ادامه گزارش و درباره شهید «محمدحسین یوسف‌اللهی» انجام دهیم.

در بخش هایی از کتاب میخوانیم :

سردار قاسم سلیمانی اگرچه خودش یکی از همان پدیده‌ها و یادگارهای کم‌نظیر دوران جنگ است، اما چند روز پیش وقتی رو به روی دوربین تلویزیون، خاطرات دفاع مقدسی‌اش را مرور می‌کرد، وقتی به نام «حسین آقا» رسید، رگه‌هایی از اندوه، حسرت و حتی حیرت روزهای جنگ و جنگیدن در کنار یک رزمنده عارف و عاشق را می‌شد در چهره و کلامش دید. یادمان باشد که خاطره‌گوی آن برنامه تلویزیونی، خودش کسی است که از دهه ۶۰ تا به امروز، گاه در جبهه‌های جنوب، گاه در سوریه یا عراق و گاه در لبنان، صحنه‌ها و نبردهای حیرت‌آوری را رقم زده و شاهد بوده است. با این همه وقتی به نام «محمدحسین یوسف‌اللهی» می‌رسد انگار یک‌جورهایی حسابش را از دیگر رزمندگان دفاع مقدس جدا می‌کند.

عرفان «محمدحسین»

حرف شجاعت، رزم‌آوری، اخلاص و... نیست. همه این‌ها را بیش و کم می‌شود در همه رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم پیدا کرد. تاریخ دفاع مقدس «محمدحسین یوسف اللهی» را بیشتر از خصوصیات رزمندگی‌اش، با عرفان خاص و ویژه‌اش می‌شناسد. یعنی دقیقاً همان موردی که سردار سلیمانی در گفت و گوی تلویزیونی از آن حرف می‌زند: «من همیشه می‌گویم که از عوامل بر حق بودن خودمان در جنگ، آن روحیاتی بود که از رزمندگانمان بروز می‌کرد و بیشتر شباهت داشت به حالت سیر و سلوک و برداشته شدن حجاب‌ها... آن‌ها از ورای حجاب‌ها و ورای پرده‌ها سخن می‌گفتند... یک برادری ما داشتیم که خیلی عارف بود؛ نوجوان مدرسه‌ای بود، دانش‌آموز بود، اما خیلی عارف بود. یعنی شاید در عرفان عملی، کم مثل او پیدا می‌شد؛ به درجه‌ای رسیده بود که بعضی از اولیا و بزرگان عرفان، بعد از مدت طولانی مثلاً ۸۰-۷۰ سال می‌رسیدند». سردار سلیمانی به ماجرای دو رزمنده‌ای اشاره می‌کند که برای شناسایی رفته بودند و دیگر برنگشتند. همه نگران اسارت آن‌ها و لو رفتن عملیات بودند. در اوج این نگرانی «محمدحسین یوسف‌اللهی» است که سردار سلیمانی را صدا می‌زند و می‌گوید آن‌ها برمی‌گردند! دو سه روز بعد، رودخانه پیکر این دو شهید را با فاصله یک روز دقیقاً به همان نقطه‌ای که از آنجا راهی شناسایی شده بودند برمی‌گرداند. پاسخ «محمدحسین» به حیرت و سؤال سردار سلیمانی که تو از کجا می‌دانستی این‌ها شهید شده‌اند و آب آن‌ها را بر می‌گرداند، فقط یک جمله است: «دیشب اکبر موسایی‌پور رو توی خواب دیدم... به من گفت حسین... ما اسیر نشدیم، ما شهید شدیم. من فردا این ساعت برمی‌گردم و صادقی روز بعدش برمی‌گردد...».

پسر پنجم

بچه کرمان بود. فرزند معلم کرمانی، سال ۱۳۴۰ به دنیا آمد و... اصلاً بگذارید ماجرای تولدش را که مثل دوران رزمندگی‌اش، با بقیه فرق دارد از زبان پدرش بشنویم: «بهار سال ۱۳۴۰ با ماه مبارک رمضان مقارن شده بود. شب احیا بود، اما من به خاطر حاج خانم که باردار بود باید در خانه می‌ماندم. آسمان به‌شدت می‌بارید... نیمه‌های شب همسرم مرا صدا کرد که: حاج آقا تمام خانه روشن شده است بلند شو ببین کیه. نگاهی به اطراف انداختم همه جا تاریک بود. گفتم: چیزی نیست همه جا تاریک است. گفت: نه همین چند لحظه پیش تمام خانه عین روز روشن شده بود. برای اطمینان بیشتر بلند شدم و نگاهی هم به داخل حیاط انداختم. کسی نبود. برگشتم و گفتم: خیال می‌کنی. بگیر بخواب چیزی نیست... ۱۰ دقیقه‌ای نگذشته بود که دوباره صدایم کرد... با عجله بالای سرش رفتم. گفت آثار حمل پیدا شده. برید دنبال ماما... ماما مشغول کارش شد... من هم نشستم و قرآن را باز کردم و شروع به خواندن سوره مریم کردم. قرآن که تمام شد صدای گریه بچه هم بلند شده بود... چهار پسر قبلی‌ام محمد علی، محمدشریف، محمدمهدی و محمدرضا بودند... همان لحظه نام حسین در ذهنم برقی زد و گذشت...اسم پسر پنجم را محمد حسین گذاشتیم».

تو شهید نمی‌شوی

بالاخره و با اصرار برای درمان عوارض بمب‌های شیمیایی، راضی‌اش کردند به آلمان اعزام شود. آنجا در طول درمان یکی از دوستان قدیمی‌اش را پیدا کرد. رفیق قدیمی وقتی وضعیت «محمد حسین» و زخم‌هایش را دید گفت: حسین آقا... شما به اندازه کافی جنگیده ای... به اندازه کافی مجروح شدی... بسه دیگه...اگه تکلیف بودی، تکلیفتو خیلی خوب انجام دادی... حالا همین جا آلمان بمون... بمون تا کاملاً درمان بشی... «محمد حسین» گفت: «اینجا برای شما خوبه و دشت‌های داغ جبهه‌های جنوب برای من خوبه... حسین، پسر غلامحسین آفریده شده برای جنگ... تا جنگ هست... تا زنده‌ام، توی جبهه‌ها می‌مانم...».

خاطره بعدی را از زبان سردار شهید «حسین بادپا» بخوانید: «در عملیات والفجر ۸، محاسبه جزر و مد آب برای عبور از رود اروند خیلی اهیمت داشت... اینکه چه زمانی آب در بالاترین حد ممکن است و چه زمانی پایین... برای همین میله درجه بندی شده‌ای را کنار رودخانه و داخل آب به زمین فرو کرده بودند و هر روز باید نگهبانان این میله، میزان جزر و مد را اندازه گرفته و نتایج را توی دفتری می‌نوشتند... من یکی از نگهبانان بودم... آن زمان «محمدحسین یوسف اللهی» و «محمد رضا کاظمی» برای کاری رفته بودند و در قرارگاه نبودند... یک شب فقط ۲۵ دقیقه خوابم برد... هیچ‌کس هم نفهمید... برای آن ۲۵ دقیقه طبق محاسبات روزهای قبل اعداد و ارقامی را از خودم در دفتر نوشتم... صبح کاظمی را دیدم که با ماشین به قرارگاه آمد و سراغ من را گرفت... صدایم زد و گفت: تو شهید نمی‌شوی»!

نوبت شهادت

کاظمی را «محمدحسین» فرستاده بود. نصف شب او را از خواب بیدار کرده بود که بلند شو برو... حسین بادپا الان سر پست خوابش برده و کسی نیست جزر و مد را اندازه بگیرد... وقتی راه می‌افتادم گفت: به بادپا بگو تو شهید نمی‌شوی!

کاظمی هم اول از همه همین جمله را به بادپا گفت. نگهبان خواب زده اولش کتمان کرد... د. بهانه آورد اما بالاخره تسلیم شد. آن هم وقتی که کاظمی گفت: خب خسته بودی... نفهمیدی و خوابت برد... ۲۵ دقیقه خوابیدی...اما چرا از خودت توی دفترچه چیزی نوشتی... آدمی مثل تو که آرزوی شهادت دارد باید شهامت و مردانگی هم داشته باشد... حقش بود جای آن ۲۵ دقیقه را توی دفتر خالی می‌گذاشتی... می نوشتی که خواب بودم... محمد حسین برای همین گفت تو شهید نمی‌شوی. محمدحسین یوسف اللهی درست گفته بود. «بادپا» در جنگ تحمیلی شهید نشد. نوبت شهادت حتی بعدها و در درگیری‌های با اشرار جنوب شرق کشور به او نرسید. باید صبر می‌کرد. خدا او را نگه داشته بود برای روزهای دشوار دهه ۹۰ تا در آخرین روز فروردین ۱۳۹۴ در سوریه نوبت شهادت به او برسد.

از کجا فهمیدی؟

حسین، پسر غلامحسین، حتی وقتی به جانشینی فرمانده اطلاعات عملیات لشکر ۴۱ ثارالله هم رسید، هنوز همان جوان ساده و عارف سال‌های پیش بود که خدا می‌داند با نماز شب‌هایش، با نهج البلاغه‌خوانی‌هایش یا جوری دیگر، راه ۵۰ یا ۶۰ ساله را به‌سرعت طی کرده بود و در جوانی پرده از پیش چشمش کنار رفته بود. دیگران نمی‌توانستند اما او می‌توانست پیش از عملیاتی دشوار که با حساب و کتاب نظامی، پیروزی در آن ممکن به نظر نمی‌رسید به سردار سلیمانی بگوید: نگران نباش... بر عکس تصور شما ما در این عملیات پیروز می‌شویم! و روزی که همه با لبخند پیروزی سراغش می‌آمدند تا راز پیشگویی‌اش را کشف کنند، حسین لب می‌دوخت و فقط لبخند می‌زد. «محمدحسین» پیش از آنکه بهمن ماه ۱۳۶۴ به دلیل مصدومیت ناشی از بمب‌های شیمیایی در بیمارستانی در تهران به شهادت برسد، در مجروحیت‌های قبلی وقتی برادر یا مادرش سرآسیمه در راهروهای بیمارستان دنبال اتاق پسرش می‌گشتند، چشم بسته و در خواب از حضور آن‌ها خبردار شده و پرستاران را فرستاده بود تا آن‌ها را به اتاقش بیاورند! در برابر اصرارهای مادر که: تو چطور از آمدن ما به بیمارستان خبردار شدی با خنده گفته بود: هیچی مادرم... من فقط چشم‌هایم را می‌بندم و مثل آدم می‌خوابم!

مولف : مهری پور منعمی

ناشر : انتشارات مبشر

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب حسین پسر غلامحسین( شهید محمد حسین یوسف الهی)

  • 22,000 تومان

بهتر است از مرورگرهای فایرفاکس یا آخرین نسخه کروم استفاده نمایید


کتب مرتبط

کتاب سلام بر ابراهیم

کتاب سلام بر ابراهیم

«سلام بر ابراهیم» کتابی است که در قالب زندگینامه ای مختصر و ۶۹ خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقود الا..

18,000 تومان

کتاب سلام بر ابراهیم 2

کتاب سلام بر ابراهیم 2

جلد دوم کتاب «سلام بر ابراهیم» همزمان با چاپ صدم جلد اول، ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۵ مصادف با سالروز شهادت شهی..

18,000 تومان

کتاب سربلند, روایت زندگی شهید مدافع حرم محسن حججی

کتاب سربلند, روایت زندگی شهید مدافع حرم محسن حججی

این اثر قرار است مخاطب را با ابعاد مختلف شخصیتی شهید آشنا کند؛ ابعادی از زاویه دید خانواده، دوستان و..

24,500 تومان

کتاب دختر شینا

کتاب دختر شینا

 این کتاب جزو نخستین آثار منتشر شده در حوزه خاطرات زنان از جنگ ایران و عراق است. «دختر شینا» از..

20,000 تومان

کتاب فرنگیس خاطرات فرنگیس حیدر پور

کتاب فرنگیس خاطرات فرنگیس حیدر پور

مهناز فتاحی درباره این کتاب گفت: خانم حیدرپور یک قهرمان واقعی و بی ادعا است که باید خیلی وقت پیش کتا..

24,000 تومان

کتاب خاک های نرم کوشک

کتاب خاک های نرم کوشک

 کتاب پیشرو مجموعه زندگی نامه شهید والا مقام عبدالحسین برونسی است که خاطرات قبل و بعد انقلاب و ..

21,000 تومان

کتاب یادت باشد

کتاب یادت باشد

کتاب «یادت باشد» عاشقانه‌ترین کتاب شهدای مدافع حرم برای شهید پاییزی دفاع از حریم عقیله عقلا زینب‌کبر..

40,000 تومان

کتاب گلستان یازدهم خاطرات زهرا پناهی روا, همسر سردار شهید علی چیت سازیان

کتاب گلستان یازدهم خاطرات زهرا پناهی روا, همسر سردار شهید علی چیت سازیان

"گلستان یازدهم" یک عاشقانه آرام در دل..

25,000 تومان

 کتاب پایی که جاماند

کتاب پایی که جاماند

کتاب پایی که جا ماند، یادداشت‌های روزانه سید ناصر حسینی پور از زندان‌های مخفی عراق است. سید ناصر حسی..

65,000 تومان

کتاب شاهرخ حر انقلاب اسلامی

کتاب شاهرخ حر انقلاب اسلامی

کتاب «شاهرخ حر انقلاب اسلامی» به تازگی توسط گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی  منتشر شده است. این ک..

12,000 تومان

کتاب در راه پر دردسر روایت سفر به خانه های امن القاعده

کتاب در راه پر دردسر روایت سفر به خانه های امن القاعده

این کتاب روایت سفر به خانه های امن القاعده است که «یسری فوده» خبرنگار و برنامه ساز مصری شبکه الجزیره..

14,000 تومان

کتاب احمد متوسلیان هستم: سخنرانی ها و مصاحبه های سردار رشید اسلام حاج احمد متوسلیان

کتاب احمد متوسلیان هستم: سخنرانی ها و مصاحبه های سردار رشید اسلام حاج احمد متوسلیان

کتاب «احمد متوسلیان هستم»، مجموعه مصاحبه ها و سخنرانی ‎های حاج احمد متوسلیان فرمانده تیپ 27 محمد رسو..

20,000 تومان

کتاب راز کانال کمیل روایت پنج روز مقاومت رزمندگان گردان کمیل در کانال دوم فکه

کتاب راز کانال کمیل روایت پنج روز مقاومت رزمندگان گردان کمیل در کانال دوم فکه

در سال ۱۳۵۹ توسط دشمن و به دست مهندسان فرانسوی کانالی به طول ۹۰ کیلومتر و عرض ۵ متر و ارتفاع ۴ متر ک..

16,000 تومان

کتاب لبیک یا زینب 4: زیر تیغ؛ خاطراتی از شهید محسن حججی

کتاب لبیک یا زینب 4: زیر تیغ؛ خاطراتی از شهید محسن حججی

کتاب حاضر، خاطراتی از شهید مدافع حرم محسن حججی می باشد. ..

20,000 تومان

کتاب پنجاه سال عبادت: وصیتنامه و دلنوشته های ادبی و عاشقانه پنجاه تن از شهدا

کتاب پنجاه سال عبادت: وصیتنامه و دلنوشته های ادبی و عاشقانه پنجاه تن از شهدا

«پنجاه سال عبادت» مجموعه‌ای از وصیت‌نامه‌ها و دلنوشته‌های ادبی و عاشقانه پنجاه تن از شهدا است که به ..

18,000 تومان

کتاب طیب زندگینامه و خاطرات حر نهضت امام خمینی (ره) شهید طیب حاج رضایی

کتاب طیب زندگینامه و خاطرات حر نهضت امام خمینی (ره) شهید طیب حاج رضایی

طیب» زندگی‌نامه و خاطرات شهید طیب حاج‌رضایی است که به حُر نهضت امام خمینی(ره) مشهور است. این مجموعه ..

15,000 تومان

کتاب آقا مجتبی: خاطراتی از شهید سید مجتبی هاشمی

کتاب آقا مجتبی: خاطراتی از شهید سید مجتبی هاشمی

حدود 60 خاطره از همرزمان، دوستان و بستگان سردار شهید سید مجتبی هاشمی درباره ویژگی های شخصیتی و نقش ا..

7,500 تومان

کتاب چریک تنها

کتاب چریک تنها

کتاب چریک تنها زندگینامه و خاطراتی از روحانی مبارز شهید سید علی اندرزگو است که توسط گروه فرهنگی شهید..

9,500 تومان

کتاب علی بیخیال زندگی نامه شهید علی حیدری

کتاب علی بیخیال زندگی نامه شهید علی حیدری

این کتاب حاوی 60 خاطره شامل دوران کودکی، نوجوانی، جوان..

13,000 تومان

کتاب ادواردو

کتاب ادواردو

رمان «ادواردو»، زندگی متفاوت یکی از ثروتمندترین مردان جهان، به نام ادواردو آنیلی است که به قلم بهزاد..

19,500 تومان

کتاب عارفانه

کتاب عارفانه

کتاب عارفانه شرح حال و خاطراتی از بندهای از بندگان مخلص خدا است که بی آلایش در میان هم محله ای ها و ..

11,000 تومان

کتاب کامبوزیا زندگینامه و خاطرات دانشمند شهید امیر توکل کامبوزیا

کتاب کامبوزیا زندگینامه و خاطرات دانشمند شهید امیر توکل کامبوزیا

امیر توکل کامبوزیا یکی از پیشگامان مبارزه با صهیونیسم در ایران شناخته می شود. ..

10,000 تومان

کتاب اصحاب آخر الزمانی

کتاب اصحاب آخر الزمانی

 خاطراتی از زندگی چهارده شهید مدافع حرم حضرت زینب (ع). ..

30,000 تومان

کتاب علمدار : زندگی نامه و خاطرات شهید سید مجتبی علمدار

کتاب علمدار : زندگی نامه و خاطرات شهید سید مجتبی علمدار

این کتاب مشتمل بر زندگی نامه و خاطرات شهید سید مجتبی علمدار می باشد. ..

18,000 تومان

کتاب من میترا نیستم

کتاب من میترا نیستم

کتاب حاضر داستان زندگی شهید زینب کمای..

23,000 تومان

کتاب ملا صالح سرگذشت شگفت انگیز مترجم اسرای ایرانی در عراق ملاصالح قاری

کتاب ملا صالح سرگذشت شگفت انگیز مترجم اسرای ایرانی در عراق ملاصالح قاری

ملا صالح عنوان کتابی است که زندگی مجا..

25,000 تومان

کتاب نخل سوخته خاطرات زندگی سردار شهید محمدحسین یوسف اللهی جانشین فرمانده واحد اطلاعات و عملیات لشکر 41 ثارالله

کتاب نخل سوخته خاطرات زندگی سردار شهید محمدحسین یوسف اللهی جانشین فرمانده واحد اطلاعات و عملیات لشکر 41 ثارالله

خاطرات زندگی سردار شهید محمدحسین یوسف اللهی جانشین فرمانده واحد اطلاعات و عملیات لشکر 41 ثارالله ..

18,000 تومان

کتاب خداحافظ سالار روایت داستانی برگرفته از خاطرات پروانه چراغ نوروزی همسر سرلشکر شهید حاج حسین همدانی

کتاب خداحافظ سالار روایت داستانی برگرفته از خاطرات پروانه چراغ نوروزی همسر سرلشکر شهید حاج حسین همدانی

کتاب «خداحافظ سالار»، خاطرات پروانه چراغ نوروزی همسر سردار سرلشکر شهید حاج حسین همدانی، قافله سالار ..

40,000 تومان

کتاب این مرد پایان ندارد زندگی جهادی سرباز اسلام شهید قاسم سلیمانی

کتاب این مرد پایان ندارد زندگی جهادی سرباز اسلام شهید قاسم سلیمانی

زندگی جهادی سرباز اسلام شهید قاسم سلیمانی نوشته سید علی بنی لوحی . ..

30,000 تومان

کتاب خاتم سلیمانی گزیده اى از تصاویر و بیانات رهبر انقلاب پیرامون شخصیت سردار شهید قاسم سلیمانى

کتاب خاتم سلیمانی گزیده اى از تصاویر و بیانات رهبر انقلاب پیرامون شخصیت سردار شهید قاسم سلیمانى

این کتاب با تصویری از دستخط رهبر انقلاب شروع شده و حاوی تصاویر و بیانات معظّمٌ‌له پیرامون شخصیت این ..

20,000 تومان

کتاب یاران ناب 19: حاج قاسم-2 (خاطراتی از شهید حاج قاسم سلیمانی)

کتاب یاران ناب 19: حاج قاسم-2 (خاطراتی از شهید حاج قاسم سلیمانی)

حاج قاسم از دوران دفاع مقدس تا دوره اخیر است. از دل این سخنرانی ها خاطراتی را که در آن نقل شده با ذک..

20,000 تومان

کتاب آقا زاده ها (گذری بر زندگی آقازاده های شهید و پدرانشان)

کتاب آقا زاده ها (گذری بر زندگی آقازاده های شهید و پدرانشان)

گذری بر زندگی آقازاده های شهید و پدرانشان. ..

22,000 تومان

کتاب حماسه های ناگفته به روایت ابوترابی 3

کتاب حماسه های ناگفته به روایت ابوترابی 3

مجموعه سه جلدی به روایت ابوترابی سه گانه ای است که شامل خاطرات سید آزادگان از زبان بستگان، دوستان و ..

16,000 تومان

کتاب قهرمانان انقلاب 16 به سختی پولاد به نرمی لبخند روایتی داستانی از زندگی شهید سید اسدالله لاجوردی

کتاب قهرمانان انقلاب 16 به سختی پولاد به نرمی لبخند روایتی داستانی از زندگی شهید سید اسدالله لاجوردی

به سختی پولاد به نرمی لبخند جلد شانزدهم از مجموعه قهرمانان انقلاب و معطوف به زندگی کسی است که از سال..

10,000 تومان

کتاب پهلوان سعید زندگی نامه و خاطراتی از شهید سعید طوقانی

کتاب پهلوان سعید زندگی نامه و خاطراتی از شهید سعید طوقانی

شهید سعید طوقانی متولد 1342 از کودکی با هدایت پدر و عمویش در باشگاه جعفری به ورزش باستانی پرداخت و د..

10,000 تومان

کتاب من زنده ام خاطرات دوران اسارت

کتاب من زنده ام خاطرات دوران اسارت

این کتاب در حوزه اسارت و بخشی از خاطرات نانوشته 4 بانوی اسیر ایرانی به نگارش در آمده تا پاسخگویی بسی..

40,000 تومان

کتاب پهلوانان نمی میرند برگرفته از زندگی شهید طیب حاج رضایی

کتاب پهلوانان نمی میرند برگرفته از زندگی شهید طیب حاج رضایی

کتاب مصور حاضر، روایتی داستانی از زندگی «شهید حاج رضایی» است که با هدف آشنا کردن نسل جوان با زندگی و..

20,000 تومان

کتاب حاج قاسم سلام به روایت حمیدرضا فراهانی عملیات والفجر ۸

کتاب حاج قاسم سلام به روایت حمیدرضا فراهانی عملیات والفجر ۸

 روایتی از حمیدرضا فراهانی است ک..

37,000 تومان

کتاب آب هرگز نمی میرد خاطرات جانباز میرزا محمد سلگی فرمانده گردان 152 حضرت اباالفضل (ع) لشکر انصارالحسین (ع)

کتاب آب هرگز نمی میرد خاطرات جانباز میرزا محمد سلگی فرمانده گردان 152 حضرت اباالفضل (ع) لشکر انصارالحسین (ع)

 خاطرات سردار جانباز میرزا محمد سلگی فرمانده گردان 152 حضرت اباالفضل علیه السلام لشکر انصارالحس..

60,000 تومان

کتاب خط مقدم روایت داستانی و مستند از تشکیل یگان موشکی ایران با محوریت زندگی شهید طهرانی مقدم

کتاب خط مقدم روایت داستانی و مستند از تشکیل یگان موشکی ایران با محوریت زندگی شهید طهرانی مقدم

کتاب «خط مقدم» برشی مستند از میانه خط زندگی حسن طهرانی مقدم است که به دور از تخیل و رویاپردازی های ن..

55,000 تومان

کتاب جهان آرا

کتاب جهان آرا

در کتاب اصلی یک بخش به روایت های همرزمان اختصاص دارد و بخش دوم، خاطرات همسر شهید است. بخش سوم کتاب ه..

25,000 تومان

برچسب ها: کتاب حسین پسر غلامحسین, زندگی نامه, خاطراتی از شهید محمدحسین یوسف الهی, مهری پور منعمی, مبشر, کتاب حسین پسر غلامحسین, زندگی نامه, خاطراتی از شهید محمدحسین یوسف الهی, مهری پور منعمی, انتشارات مبشر, خرید کتاب حسین پسر غلامحسین, کتاب حسین پسر غلامحسین, انتشارات مبشر, شهید محمد حسین یوسف الهی