صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما
  • کتاب زن آن گونه که باید باشد
كتابي كه در پيش رو داريد، مجموعه‌ي چند سخنراني از استاد طاهرزاده است كه در آن‌ها از زواياي مختلف موضوع زن و خانواده مورد بررسي قرار گرفته، به اضافه‌ي مجموعه‌ي سؤال و جواب‌هايي كه در مورد ازدواج از ايشان شده است.

اطلاعات کتاب

نام کتاب :

زن آن گونه که باید باشد

 زن , خانواده , بحران , چاپ دهم 

نويسنده ، مولف :

استاد اصغر طاهر زاده

گرداوري ، مترجم :

استاد اصغر طاهر زاده

نشر ، ناشر ، انتشارات :

لب المیزان

تعداد صفحه / قطع و نوع جلد :

287 صفحه /رقعی شومیز

نوبت چاپ و سال چاپ :

دهم 1396

قيمت پشت جلد کتاب ( تومان ) :

24000

موضوع :

زنان در اسلام و زناشویی

شابک :

9789642609154

تگ ها :

خریداینترنتی کتاب زن آن گونه که باید باشد, اصغر طاهر زاده, انتشارات لب المیزان, کتاب های استاد طاهر زاده, لب الميزان, کتب استاد طاهرزاده, کتابهای اصغر طاهرزاده


درباره کتاب

کتاب زن آن گونه که باید باشد(( زن , خانواده , بحران , چاپ دهم ))

كتابي كه در پيش رو داريد، مجموعه‌ي چند سخنراني از استاد طاهرزاده است كه در آن‌ها از زواياي مختلف موضوع زن و خانواده مورد بررسي قرار گرفته، به اضافه‌ي مجموعه‌ي سؤال و جواب‌هايي كه در مورد ازدواج از ايشان شده است.

چون معتقديم موضوع زن و خانواده و ازدواج، موضوعات بسيار حساسي است كه بايد با تعريف درست با آن‌ها برخورد كرد، بر آن شديم تا مباحث را به صورت كتاب در اختيار عزيزان قرار دهيم.

سخنران محترم موضوع زن و خانواده را در آينه‌ي جهان معاصر بررسي كرده و معتقد است در شرايط جديد نمي توان با تعريفي كه در گذشته از زن و خانواده داشتيم با آن‌ها برخورد كرد و اساساً بايد موضوع باز خواني شود، وگرنه بحران خانواده همچنان باقي مي ماند. لازم است عزيزان با دقت كامل مطالب را دنبال بفرمايند تا تصور نكنند ديگر كار از كار گذشته است و بايد تسليم وضع موجود شد و يا اصرار داشته باشند همسرانشان بايد مثل مادر و مادر بزرگانشان عمل كنند.

با اين‌كه موضوعات بحث شده بيشتر مربوط به زنان است ولي گويا به همان اندازه كه زنان بايد در شرايط جديد تعريف درستي از خود داشته باشند تا تعريف فرهنگ مدرنيته از زن بر روح و روان آن ها غالب نشود، مردان نيز بايد متوجه باشند در شرايط جديد ضروري است موقعيت زنان را درست ارزيابي كنند وگرنه يا هنوز چشم در گذشته‌اي دارند كه قابل برگشت نيست و يا چيزي را درباره‌ي زنان مي‌پذيرند كه فرهنگ ظلمانيِ مدرنيته بر آن‌ها تحميل كرده است و لذا پيشنهاد مي‌كنيم آقايان نيز مباحث كتاب را با حساسيت كامل دنبال فرماييد.

 نقطه ضعفي كه در بعضي از خواهران و برادران متدين به چشم مي‌خورد، نشناختن جايگاه لذات حلال با محرم خود است، به طوري كه با روحيه‌اي مقدس مآبانه نسبت به آن بي‌توجه هستند.

در اين كتاب سعي شده است آفات چنين روحيه‌اي بررسي و تحليل شود و اين كه اگر موضوع درست ديده شود نه تنها هيچ تنافي با سلوك ديني ندارد، بلكه موجب نشاط در انجام واجبات نيز مي‌شود.

 در بحث «ازدواج؛ تولدي ديگر» استاد به سؤالاتي جواب داده‌اند كه عموماً خواهران و برادران در ابتداي زندگي با آن‌ها روبه‌رو هستند، كه اگر درست با آن سؤالات برخورد كنند و جواب درستي بگيرند، منجر به تصميماتي نمي شود كه بعد از سال‌ها از انجام آن تصميمات پشيمان باشند.

زيبايي «خدمت» به جاي «قدرت» از نكات دقيقي است كه كتاب در بحث «زن؛ قدرت يا خدمت؟» بدان پرداخته تا حجابِ «ارادة معطوف به قدرت» كه شاخصه‌ي‌ فرهنگ غربي است، جايگاه حساس زن را ناديده نگيرد و ما از بصيرت بزرگي كه بايد نسبت به زنان در نظام هستي داشته باشيم محجوب گرديم، بصيرتي که رسول خدا(ص) در سخن خود ما را بدان آگاه كردند که؛ «حُبِّبَ إِلَيَّ مِنَ الدُّنْيَا ثَلَاثٌ، النِّسَاءُ وَ الطِّيبُ وَ جُعِلَتْ قُرَّةُ عَيْنِي فِي الصَّلَاةِ»محبت سه چيز از دنيا به قلب من افتاده است، زنان، عطر و قرار داده شده است نور چشم من در نماز.

از نكاتي كه متأسفانه دشمنان دانا و دوستان نادان به آن دامن مي‌زنند موضوع عدم مشورت با زنان است، و رواياتي را نيز به عنوان نمونه مطرح مي‌كنند. استاد در بحث «مشورت با زنان» با دعوت ما به آيات قرآن و تدبّر در آن‌ها، ابتدا به خوبي روشن مي‌كنند، محال است از نظر ارزش و رسيدن به كمال، ذره‌اي بين زن و مرد تفاوت باشد و سپس به جايگاه روايات پرداخته‌اند تا معلوم شود اگر خاستگاه روايات درست روشن گردد نه تنها كوچك‌ترين تحقيري در آن‌ها براي زنان نخواهد بود، بلكه برعكس آن روايات حساسيت جايگاه زنان را براي داشتن بستري مناسب در امر تربيتِ فرزند مدّ نظر دارند. در بحث «عوامل بحران خانواده و راه برون‌رفت از آن» سعي شده با دقت در مشكلاتي كه فرهنگ مدرنيته براي خانواده ايجاد كرده، ابتدا موضوع موشكافي شود سپس با نقد پيشنهادهايي كه بدون در نظر گرفتن آفات فرهنگ مدرنيته، مي خواهند نظام خانوادة از دست رفته را به آن برگردانند، احياء خانواده را با عبور از مدرنيته مدّ نظر قرار دهد.اگر بدانيم که زنان در تعيين شخصيت و سرنوشت جامعه نقش اساسي دارند و هرگونه اخلاق و منش و شخصيتي پيدا کنند، تأثير مستقيم و ماندگار بر فرزندان و همسرانشان مي‌گذارند، زن و مرد دست به دست هم مي‌دهيم تا براي رسيدنِ جامعه به افق‌هاي متعالي، نسبت به جايگاه زنان نهايت هوشياري را به صحنه آوريم.

اميد است اين کتاب قدمي در راستاي فهم جايگاه زن و خانواده باشد.

مقدمه مؤلف

باسمه تعالي

1- با آن‌که مي‌دانم بحمدلله در دهۀ اخير بسياري از انديشمندان، متوجه بحران خانواده و جايگاه واقعي زن در کشور عزيزمان شده‌اند و هر کدام به سهم خود تلاش‌هاي موثري نموده‌اند؛ ولي از آن جائي که بايد قبل از نظر به آرمان‌ها، بستر تحقق آن‌ها را شناخت و تحليل نمود. من نيز بر آن شدم که مباحث مربوط به زن و خانواده را از زاويه‌اي خاص خدمت عزيزان عرض کنم.

با توجه به اين که نبايد در مقابل سؤال‌هاي جديد، جواب‌هاي کهنه را تکرار کرد، بايد عرض کنم فرهنگ مدرنيته، عالَم جديدي را براي ما پيش آورده که در ظلمات آن همه چيز گم شده است.

قصۀ ما قصۀ آن روستایي در مثنوي است، که در روشنایي روز گاو خود را به طويله برده و شب هنگام در تاريکي رفته است، تا آن را بجويد و چون شير، گاو را خورده و به جاي آن نشسته، روستایي بدون آن‌که بداند دست به پشت و پهلوي شير مي‌کشد، به تصور اين‌که گاو خود را نوازش مي‌کند.

  • دسـت مي‌مـاليد بـر اعضاي شـير    پــشت و پــهلو، گـاه بالا، گـاه زير
  • گفت شيراَر روشني افزون شـدي   زهره‌اش بِدريدي و دل‌خون شـدي

ما نيز پديده ها را در شرايط جديد نمي بينيم و برنامه هاي خود را براي پديده هائي پيشنهاد مي کنيم که به آن شکل وجود خارجي ندارد.

فکر مي‌کنيم ماشين سواري همان اسب است که کمي تندتر مي‌رود و يا بيل مکانيکي همان بيل است که با حجم بيشتري خاک‌ها را جابجا مي‌کند؛ غافل از اين‌که اين‌ها تمام زمين را در اختيار خود قرار مي دهند و چهرۀ زندگي را به کلي نسبت به گذشته تغيير داده‌اند.

در مباحث کتاب روشن خواهد شد در دنياي جديد انسان، تعريف ديگري از خود دارد و به تبع آن زن نيز معني ديگري به خود گرفته که اگر بستر مناسبي براي ارتباط با او فراهم نشود؛ با نگاه‌هاي گذشته و در بسترهاي گذشته نمي‌ماند و موجب بحران خانواده و جامعه مي شود، و اين در حالي است که بهشت زير پاي مادران است. و اگر مادرانِ جامعه درست عمل نکنند؛ جامعه به جهنمي تبديل مي شود که نه مرد مي تواند ادامۀ حيات دهد و نه زن.

2- همان طور كه زنان با مباني ديني در شرايط گذشته توانستند تعريف صحيحي براي خود تدوين كنند و زندگي انسان را رونق بخشند، در شرايط جديد نيز بايد تلاش كنند بر مبناي نگاه الهي به زن، تعريف مناسبي از خود داشته باشند، تا بتوانند نقش‌هايي كه هميشه در تاريخ اسلاميِ ما آفريده‌اند، ادامه دهند. چاره‌ي كار نه ماندن در زندگي گذشته است در حالي كه شرايط، شرايط گذشته نيست؛ و نه تسليم‌شدن به آن نوع زندگي كه فرهنگ مدرنيته به زنان پيشنهاد مي‌كند؛ كه بيشتر زنان عضوي مزاحمند و بايد كاري كرد که از شرّ آن‌ها آزاد شد؛ و يا اسباب دست كمپاني‌هاي بزرگ خواهند شد و عامل هرچه بيشترِ سقوط جامعه.

با حساسيت به موضوع فوق است كه در مباحث كتاب سعي‌شده موضوع زن و خانواده طرح شود و در حدّي كه بضاعت بنده اجازه مي‌داده، افق حركت روشن گردد. آنچه بر آن تأكيد دارم اين است كه اگر خانوادة كنوني دچار پريشاني است، اين پريشاني امري عارضي نيست كه بر اثر عوامل خارجي به‌وجود آمده باشد تا عواملي از همان نوع بتواند آن را مرتفع كند، اين پريشاني به تعريفي بر مي‌گردد كه در شرايط جديد براي عالم و آدم مي‌شود. بايد علت گسستگي از زندگي دينيِ گذشته پيدا شود تا درمان‌ها مؤثر افتد و اين بدون شناخت تمدن جديد كه علت اين گسست است امكان ندارد.

3- همه‌ي ما معتقديم وقتي ارزش خانواده را شناختيم، مي فهميم بايد در مراقبت از آن سخت كوشا بود. ولي حرف ما اين است كه:

  • آه زنداني اين دام بسي بشنيدم    حال مرغي كه رهيده است از اين دام بگو

راه حلي نياز است كه در شرايط جديد حيات توحيدي خانواده حفظ شود و آزاد از روحيه‌ي غربزدگي بتوان از طريق خانواده به سكني‌گزيدن روحي رسيد. لازم است همه تلاش كنيم تا بيش از آن‌كه هنوز پديده‌ي زن و خانواده را در گذشته بنگريم و افسوس رفتن آن شرايط را بخوريم - در حالي كه به گذشته برگشتن محال است - واقعيت را درست بنگريم و امكان تحقق آرمان ها در شرايط جديد را برنامه‌ريزي كنيم، كاري كه از طريق انقلاب اسلامي انجام داديم، درست در شرايطي كه نظام‌هاي سياسي كشورها تماماً سكولار بود و همه مي‌گفتند دوره دين گذشته - چون برگشت به گذشته را محال مي‌دانستند- انقلاب اسلامي نشان داد در شرايط جديد نيز مي‌توان نظامي سياسي بر مبناي تفكر ديني پديد آورد، كه در عين مترقي بودن و قدم به جلو برداشتن، تعريفي از انسان دارد كه بندگي انسان و معبوديت خدا در آن محفوظ خواهد ماند.

4- شايد اگر كسي بخواهد يكي از خطرات بزرگي كه آينده‌ي كشورِ ما را تهديد مي‌كند بشناسد و پيشاپيش از آن خطر عبور كند و خدمت بزرگي به جامعه بنمايد، بايد در رابطه با خطر فروپاشي خانواده فكر كند و راه حلّي مطابق روح زمانه ارائه نمايد. و متوجه باشد هر چند كار، كار مشكلي است ولي اولاً: مباني فطري و تكويني خانوادة توحيدي در جان انسان ها نهفته است. ثانياً: سرماية بزرگي چون قرآن و سنت و عترت در دست ما است. ثالثاً: بحران غرب كه به اذعان همه‌ي كارشناسان مربوطه با بحران خانواده شروع شد، پديدة عبرت آموزي است كه زمينه را براي به‌خودآمدن نسل موجود آماده مي كند.

5- ريشه‌ي فروريختن خانـواده در دورة مدرنيتـه را بايد در امانيسم يا خودبنيادي بشر -كه اصالت نفسانيات است- جستجو نمود. آيا جمع اصالت نفسانيات با هر عنوان، با حفظ خانواده ممكن است؟ خانواده‌اي كه شرط بنايش عدم حاكميت نفسانيات است. زيرا در حاكميت نفسانيات هيچ جمعي به عنوان جمعِ همدل موجود نمي‌شود، يا همه پراكنده‌اند و يا همه مقهور قدرت يك فرد، كه هيچ‌كدام از اين دو حالت، خانواده نيست.

6- خانواده مركب از اجزاي پراكنده‌اي نيست كه در كنار هم آمده‌اند، بلكه جمع يگانه‌اي است كه همه سعي دارند براي هدف توحيدي آن جمع، منيت و انانيت خود را نفي كنند، و لذا هرگز با پذيرش تمدن غربي خانواده باقي نمي ماند. و نيز متوجه باشيم جمعي كه طبق عادتِ خشك و خالي كنار هم آمده‌اند خانواده نيست و اصرار براي حفظ اين نوع خانواده دور شدن از مطلب و باقي ماندن در سرگرداني است.

7- پند و اندرز در يك جمعْ متذكر هدف پذيرفته‌اي است كه مورد غفلت قرار مي‌گيرد و لذا مؤثر هم خواهد بود، ولي در شرايط حاضر با پند و اندرز نمي توان خانواده‌اي را كه به جهت اومانيسم فرو ريخته است برپا نگهداشت.

تا حدّي كه براي بنده ممكن بوده سعي شده است بر اساس نكته‌ي فوق روشن شود عامل برپاداشتن خانواده، برگشت به روح بندگي است و موضوع از اين زاويه پيگيري مي‌شود.

8- اومانيسم به معني تصرف نفس امّاره انسان در همه چيز، حتي در انسان است و اين با استيلا همراه است، بشر در اين فرهنگ معني‌اش عوض مي‌شود و انانيت محور مي‌گردد، در چنين فرهنگي نمي‌توان به خانواده‌اي نظر كرد كه نمايش وحدتِ در عين كثرت و كثرت در عين وحدت است، و همه در عين اين‌كه هركدام خودشان هستند، مستغرق در آرمان توحيدي حاكم بر خانواده‌اند.

9- با فروپاشيدن خانواده در غرب، مأواهاي دروغيني جايگزين شد كه هرگز روح انسان را ارضاء نمي‌كند، كاباره‌هاي نيمه شب و عشرتكده‌هاي زنانِ هر جايي چگونه مي‌تواند جايگزين خانواده باشد و روح بشر را به آرامشي برساند كه از اين‌همه خشونت رهائي يابد.

انقلاب ديني تنها راه اميد براي احياء خانواده است تا بشر از خشونت پيش‌آمده دست بردارد و به بقاي خود در آينده اميدوار گردد. زيرا شهر خدا در زمين با خانوادة توحيدي شروع مي‌شود وگرنه شياطين زمين را اشغال مي‌كنند.

10- سال‌هاي سال در هسته توحيدي خانواده زندگي كرديم و باليديم و آن طور كه بايد و شايد متوجة نقش اساسي آن نبوديم، اما با حضور فرهنگ مدرنيته و تضعيف نقش خانواده، تازه بشر فهميد در چه شرايط مباركي زندگي مي كرده، بايد بيماري هايي كه خانواده را گرفتار كرده شناخت و استبدادهاي جزئي بعضي پدران در گذشته‌ را بهانه نكرد و به‌راحتي دست از خانواده‌ي ديني برداشت، مگر با استبداد حاكمان در جامعه از جامعه بايد صرف نظر كرد؟ خانواده‌اي كه به جاي مسئوليت الهي پدر، گرفتار پدر سالاري شود، محكوم است ولي راه حل آن انصراف از خانواده‌ي ديني نيست، زيرا در آن صورت به سرنوشتي دچار مي‌شويم که امروز غرب دچار آن شده است.

مولف : اصغرطاهر زاده

ناشر : انتشارات لب المیزان

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب زن آن گونه که باید باشد

  • 24,000 تومان


کتب مرتبط

کتاب جایگاه رزق انسان در هستی

کتاب جایگاه رزق انسان در هستی

شايد رزق در زندگي از يك منظر مهم‌ترين مسئله و از منظري ديگر ساده‌ترين مسئله زندگي باشد، و همين امر ا..

16,000 تومان

کتاب آشتی با خدا (از طریق آشتی با خود راستین)

کتاب آشتی با خدا (از طریق آشتی با خود راستین)

به عنوان مقدمه چه بگويم؟ نمي‌دانم چه شد كه دوستان عزيز و دلسوز- كه نگران سرگشتگي جوانان هم‌سن و سال ..

24,000 تومان

کتاب بصیرت و انتظار فرج

کتاب بصیرت و انتظار فرج

انتظار ظهور حاکميت عالي‌ترين شخصيت هستي، نشانه‌ي بلوغ بشريت است. بايد تلاش کرد تا اين انتظار زنده و ..

15,000 تومان

 کتاب زیارت آل یاسین، نظر به مقصد جان هر انسان

کتاب زیارت آل یاسین، نظر به مقصد جان هر انسان

همچنان كه ملاحظه خواهيد كرد محتواي زيارت آل‌يس از معارف فوق‌العاده بلندي برخوردار است و ضرورت دارد ك..

9,000 تومان

کتاب زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین(ع)

کتاب زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین(ع)

اين کتاب بدون ويرايش‌هاي معمولي ادبي و با همان روح حضو..

11,000 تومان

کتاب ملکه اسلام شرح خطبه فدکیه و خطبه حضرت زهرا (س) در جمع زنان مدینه

کتاب ملکه اسلام شرح خطبه فدکیه و خطبه حضرت زهرا (س) در جمع زنان مدینه

 شرح خطبه فدکیه و خطبه حضرت زهرا (س) در جمع زنان مدینه ..

35,000 تومان

کتاب از خانه فاطمه (س)(موجودی آن به پایان رسیده)

کتاب از خانه فاطمه (س)(موجودی آن به پایان رسیده)

خانه فاطمه کجاست مکه ؟ مدینه؟ کربلا ؟ .........این خانه کوچک و گلی که بزرگتر از همگی تاریخ جهان است ..

5,000 تومان

کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح

کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح

کتاب ریحانه بهشتی یا فرزند صالح برنامه اخلاقی ، عبادی ، پزشکی و  تغذیه قبل از بارداری تا پ..

25,000 تومان

کتاب القطره (قطره ای از دریای فضائل اهل بیت علیهم السلام)

کتاب القطره (قطره ای از دریای فضائل اهل بیت علیهم السلام)

 (قطره ای از دریای فضائل اهل بیت علیهم السلام به همراه مقدمه و اشراف سید مرتضی مجتهدی سیستانی) ..

200,000 تومان

کتاب طب اسلامی1, درمان تخصصی بیماری های عمومی مغز اعصاب و روان

کتاب طب اسلامی1, درمان تخصصی بیماری های عمومی مغز اعصاب و روان

طب اسلامی1, درمان تخصصی بیماری های عمومی, مغز اعصاب و روان ( دربیان آیت اللّه تبریزیان احیاگر ط..

30,000 تومان

کتاب در ستایش فاطمه

کتاب در ستایش فاطمه

((ستایش حضرت زهرا (س) از قول خداوند متعال، پیامبر اکرم(ص) ،حضرت علی(ع)و سایر ائمه معصوم تا حضرت ولیع..

11,000 تومان

کتاب 18ساله, 18 روایت از عرفات فاطمه (س) تا مطاف فاطمیه(س)

کتاب 18ساله, 18 روایت از عرفات فاطمه (س) تا مطاف فاطمیه(س)

کتاب «هجده ساله» نوشته «حمید سبحانی صدر» است که در ابتدای هر فصل، با ادبیاتی روان، به بیان نکاتی پیر..

7,500 تومان

کتاب آری گویی به زندگی

کتاب آری گویی به زندگی

مسئله معنای زندگی از جمله مسائل مهم فلسفه های معاصر است که در دوران جدید ابتدا در فلسفه های اگزیستان..

38,000 تومان

کتاب ادب الهی کتاب سوم تربیت فرزند

کتاب ادب الهی کتاب سوم تربیت فرزند

آیت الله مجتبی تهرانی در سال های پایانی عمر شریفش، مباحثی را پیرامون تربیت نفس و دیگران مطرح کرده ان..

20,000 تومان

کتاب احکام روابط زن و مرد و مسائل اجتماعی آنان

کتاب احکام روابط زن و مرد و مسائل اجتماعی آنان

کتاب احکام روابط زن و مرد و مسائل اجتماعی آنان نوشته مسعود معصومی بر اساس فتاوای مراجع بزرگ تقلید از..

18,000 تومان

کتاب احکام روابط زن و شوهر و مسائل اجتماعی آنان

کتاب احکام روابط زن و شوهر و مسائل اجتماعی آنان

این کتاب مجموعه ای است از احکام مبتلا به در روابط زن و شوهر که در شش فصل، استفتائات هفت تن از مراجع ..

4,200 تومان

کتاب احکام خانواده مطابق با فتاوای مراجع تقلید

کتاب احکام خانواده مطابق با فتاوای مراجع تقلید

کتاب احکام خانواده در پى آن است که پاسخ‏گوى بسیارى از سؤال‏هاى شما در زمینه مسائل خانوادگى باشد. ..

12,000 تومان

کتاب محبت زنان و کودکان فرحزاد

کتاب محبت زنان و کودکان فرحزاد

این کتاب در قالب دو بخش محبت زنان و محبت کودکان مباحث مختلفی را با استناد به آیات نورانی قرآن کریم و..

8,000 تومان

کتاب بصیرت حضرت فاطمه

کتاب بصیرت حضرت فاطمه

خطبة حضرت فاطمه‌زهرا(س) در مسجد مدينه پس از حاكميت ابابكر و زير پاگذاردن پيام غدير، يك دائرة‌المعارف..

35,000 تومان

کتاب امام خمینی و خود آگاهی تاریخی

کتاب امام خمینی و خود آگاهی تاریخی

کتابی که در پیش رو دارید قسمتی از مجم..

6,000 تومان

کتاب انقلاب اسلامی بازگشت به عهد قدسی

کتاب انقلاب اسلامی بازگشت به عهد قدسی

در کتاب حاضر، که از سلسله مباحث «معرفت دینی» با عنوان «انقلاب اسلامی، بازگشت به عهد قدسی» است به برر..

14,000 تومان

کتاب ماه رجب (ماه یگانه شدن با خدا)
کتاب هنر مردن

کتاب هنر مردن

خوب مردن» به آن معنی است که انسان زند..

6,000 تومان

کتاب شیعه ی ما

کتاب شیعه ی ما

کتاب حاضر دربردارندة سفارش ها و دستورالعمل های سلوکی امام صادق(ع) به «عبدالله بن جندب» است.  ..

5,000 تومان

کتاب مقام لیله القدری حضرت فاطمه(س)

کتاب مقام لیله القدری حضرت فاطمه(س)

اثر حاضر، دربردارنده مجموعه مباحث و سخنرانی های «استاد اصغر طاهرزاده» درباره خصلت های باطنی حضرت فاط..

15,000 تومان

کتاب روزه دریچه ای به عالم معنا

کتاب روزه دریچه ای به عالم معنا

بحث «روزه؛ دريچه‌اي به عالَم معنا» سخنراني استاد طاهرزاده در جمع دانشجويان تربيت معلم است. اين بحث ب..

2,500 تومان

کتاب فلسفه ی حضور تاریخی حضرت حجت (عج)

کتاب فلسفه ی حضور تاریخی حضرت حجت (عج)

نقد و تفسیر دعای ندبه , نگاه به تاریخ هدفمند در دعای ندبه  ..

1,500 تومان

کتاب امام و امامت در تکوین و تشریع

کتاب امام و امامت در تکوین و تشریع

دشمنان جمهوری اسلامی فرهنگ سیاسی شیعه را فرهنگ تابعیت معرفی می کنند تا نتیجه بگریند آن فرهنگ استبداد..

10,000 تومان

کتاب رمضان دریچه رویت سیر الی الله در سایه ی جوع, صوم و ماه رمضان

کتاب رمضان دریچه رویت سیر الی الله در سایه ی جوع, صوم و ماه رمضان

کتاب «رمضان دریچه رؤیت» با رویکرد سیر الی الله در سایه ی جوع، صوم و ماه رمضان، حاصل سلسله ی مباحث اس..

12,000 تومان

کتاب انقلاب اسلامی برون رفت از عالم غربی

کتاب انقلاب اسلامی برون رفت از عالم غربی

انقلاب اسلامی بستری است برای تعریف بشری که در متن مدرنیسم، گرفتار از خود بیگانگی شده و به همان انداز..

8,000 تومان

کتاب تربیت آرمانی, گذری بر اهداف, راهبرد ها و شیوه های تربیتی

کتاب تربیت آرمانی, گذری بر اهداف, راهبرد ها و شیوه های تربیتی

موضوع این کتاب، تبیین جنبه‌های مختلف تربیت اخلاقی و آموزش‌وپرورش از دیدگاه اسلام است. در کتاب حاضر، ..

50,000 تومان

کتاب دعای ندبه, زندگی در فردایی نورانی

کتاب دعای ندبه, زندگی در فردایی نورانی

از آن جایی که بسیاری از شیعیان به راهنمایی ائمه معصومین (ع) هر صبح جمعه از طریق دعای ندبه حیات معنوی..

4,000 تومان

کتاب از برهان تا عرفان

کتاب از برهان تا عرفان

در پایان قرن ششم، هر یک از «عرفان» و «فلسفه» و «کلام» در فرهنگ اسلامی، راهی را پیموده بودند که امکان..

8,000 تومان

کتاب ادب خیال, عقل و قلب

کتاب ادب خیال, عقل و قلب

ادبِ «خیال»، «عقل» و «قلب» از انسان، موجود متعادلی می سازد که به راحتی می تواند با حقایق عالم مرتبط ..

13,000 تومان

کتاب جایگاه و معنی واسطه فیض

کتاب جایگاه و معنی واسطه فیض

ضرورت توجه به حضرت مهدی (عج) (واسطه ی فیض عالم) ضروری و غفلت از آن غفلت از همه ی زندگی در ابعاد فردی..

27,000 تومان

کتاب مبانی نظری نبوت و امامت

کتاب مبانی نظری نبوت و امامت

در معرفی این کتاب آمده است: «در موضوع نبوت به دو نکته باید توجه داشت؛ یکی وسعت ذاتی انسان که به جهت ..

8,000 تومان

کتاب امام خمینی و سلوک در تقدیر توحیدی زمانه

کتاب امام خمینی و سلوک در تقدیر توحیدی زمانه

وقتی آموزه های دینی، ما را متوجه این امر می کند که مشیتی بر انسان ها و تاریخِ آن ها حاکم است که از چ..

15,000 تومان

کتاب فرهنگ مدرنیته و توهم

کتاب فرهنگ مدرنیته و توهم

فرهنگ، مدرنیته و توهم، در اصل، مجموعه ای از چند سخنرانی است که پیاده شده و به چاپ رسیده است. بنابرای..

7,000 تومان

کتاب هدف حیات زمینی آدم, ملک, شیطان, هبوط

کتاب هدف حیات زمینی آدم, ملک, شیطان, هبوط

... اگر دیدید دقتتان کم است، بدانید که شیطان دارد در جان شما وسوسه می کند. اصلا جنس شیطان عجله و شتا..

42,000 تومان

کتاب معاد, بازگشت به جدی ترین زندگی

کتاب معاد, بازگشت به جدی ترین زندگی

با توجه به این که انسان سالک الی الله است در عالم قیامت باید آن سلسله از معایب و تقصان ها که مانع نی..

17,000 تومان

کتاب اربعین حسینی, امکان حضور در تاریخی دیگر

کتاب اربعین حسینی, امکان حضور در تاریخی دیگر

با نظر به اینکه رخداد اربعین در این تـاریخ دارای اضـلاع گونـاگونی است و نظر به همه ی اضلاعِ این پدید..

7,000 تومان

کتاب اسماء حسنا دریچه های نظربه حق

کتاب اسماء حسنا دریچه های نظربه حق

کتاب « اسماء حسنا، دريچه‌هاي نظر به حق» حاصل چندين ج..

4,500 تومان

کتاب معرفت نفس و حشر

کتاب معرفت نفس و حشر

این کتاب ترجمه و تنقیح جلد 8 و 9 اسفار ملاصدرا می باشد که در موضوعات نفس انسان و حشر او به بیان نکات..

23,000 تومان

کتاب تمدن زایی شیعه

کتاب تمدن زایی شیعه

سلسله مباحث «تمدن زایی شیعه»، حاصل پاسخ به سؤالاتی است که حدود سه سال متمادی و طی نُه جلسه توسط عده ..

35,000 تومان

کتاب فرزندم این چنین باید بود جلد 1

کتاب فرزندم این چنین باید بود جلد 1

کتاب حاضر مجموعه سخنرانی های استاد طا..

40,000 تومان

کتاب فرزندم این چنین باید بود جلد 2

کتاب فرزندم این چنین باید بود جلد 2

این کتاب شرحی ایست بر نامه ۳۱امام علی(ع) به فرزندشان امام حسن(ع) که به واقع یک دایرة المعارف کامل تر..

46,000 تومان

کتاب خویشتن پنهان

کتاب خویشتن پنهان

مقصود از شناخت نفس ناطقه که در این کتاب دنبال می شود، نفس شناسی به صورت مفهومی یا فلسفی و اخلاقی نیس..

26,000 تومان

کتاب عقل و ادب ادامه ی انقلاب اسلامی در این تاریخ

کتاب عقل و ادب ادامه ی انقلاب اسلامی در این تاریخ

بعد از کتاب «سلوک ذیل شخصیت امام خمینی«رضوان اللّه تعالی علیه»» و نظر به شخصیت إشراقی حضرت امام خمین..

15,000 تومان

کتاب گزینش تکنولوژی از دریچه ی بینش توحیدی

کتاب گزینش تکنولوژی از دریچه ی بینش توحیدی

کتابی که در پیش رو دارید بازنویسی کتاب «گزینش تکنولوژی از دریچه ی بینش توحیدی» است که استاد طاهرزاده..

6,000 تومان

کتاب جایگاه جن, شیطان و جادوگر در عالم

کتاب جایگاه جن, شیطان و جادوگر در عالم

قرآن با تشویق مومنان به تدبر در آیات کتاب خداوند، عمیق ترین و دقیق ترین اسرار و سنن واقعی عالم وجود ..

8,000 تومان

کتاب جایگاه اشراقی انقلاب اسلامی در فضای مدرنیسم

کتاب جایگاه اشراقی انقلاب اسلامی در فضای مدرنیسم

راه برون رفت از نیست انگاری دوران، با انقلاب اسلامی و اشراقی که خداوند بر قلب بنیان گذار آن متجلی کر..

7,000 تومان

کتاب مبانی نظری و عملی حب اهل بیت

کتاب مبانی نظری و عملی حب اهل بیت

موضوع مودّت به اهل البیت(ع) به واقع ج..

27,000 تومان

کتاب آنگاه فعالیتهای فرهنگی پوچ می شود

کتاب آنگاه فعالیتهای فرهنگی پوچ می شود

مباحث این کتاب، همان طور که از عنوان آن پیداست بیشتر به آسیب شناسی فعالیت های فرهنگی می پردازد و لذا..

20,000 تومان

کتاب عالم انسان دینی

کتاب عالم انسان دینی

پرسش از گمشده انسان، رابطه اش با مدرنیته، حقیقت و ... پرسش های معمولی نیست، پرسش هایی است که تاریخِ ..

8,000 تومان

کتاب انسان از تنگنای بدن تا فراخنای قرب الهی

کتاب انسان از تنگنای بدن تا فراخنای قرب الهی

به راستی ما برای کدام انسان برنامه ریزی می کنیم؟! آیا تعریفی که از انسان برای خود کرده ایم، با همه ی..

14,000 تومان

کتاب مسئله حجاب

کتاب مسئله حجاب

مسائل مربوط به زن، وسیله‏ای در دست برخی افراد ناپاک قرار گرفته است که بر ضد دین مقدس اسلام تبلیغات م..

25,000 تومان

کتاب صدیقه شهیده ترجمه کتاب عوالم العلوم سیری در زندگی و مناقب حضرت زهرا (سلام الله علیها)
کتاب شخصیت و حقوق زن در اسلام(چاپ آن به پایان رسیده و موجودی ندارد)

کتاب شخصیت و حقوق زن در اسلام(چاپ آن به پایان رسیده و موجودی ندارد)

این کتاب به دو مبحث اساسی میپردازد و میکوشد تا دیدگاه اسلام را در این زمینه نشان دهد: اول شخصیت زن و..

9,500 تومان

برچسب ها: کتاب زن آن گونه که باید باشد, اصغر طاهر زاده, انتشارات لب المیزان, زنان در اسلام و زناشویی, خریداینترنتی کتاب زن آن گونه که باید باشد, اصغر طاهر زاده, انتشارات لب المیزان, کتاب های استاد طاهر زاده, لب الميزان, کتب استاد طاهرزاده, کتابهای اصغر طاهرزاده