صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما
  • کتاب زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین(ع)

اين کتاب بدون ويرايش‌هاي معمولي ادبي و با همان روح حضوري که سخنران محترم انجام داده خدمتتان عرضه مي‌شود تا امکان ارتباط روحي با اصل زيارت براي خواننده‌ي محترم در سرتاسر کتاب باقي بماند.


اطلاعات کتاب

نام کتاب :

کتاب زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین(ع)

 اين کتاب بدون ويرايش‌هاي معمولي ادبي و با همان روح حضوري که سخنران محترم انجام داده خدمتتان عرضه مي‌شود تا امکان ارتباط روحي با اصل زيارت براي خواننده‌ي محترم در سرتاسر کتاب باقي بماند

نويسنده ، مولف :

اصغر طاهرزاده

گرداوري ، مترجم :

اصغر طاهرزاده

نشر ، ناشر ، انتشارات :

انتشارات لب المیزان

تعداد صفحه / قطع و نوع جلد :

136 صفحه / پالتویی  شومیز

نوبت چاپ و سال چاپ :

چهاردهم 1393

قيمت پشت جلد کتاب ( تومان ) :

11000

موضوع :

سلسله مباحث معرفت دینی, زیارت نامه عاشورا, نقد و تفسیر

شابک :

97896422609093

تگ ها :

کتاب زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین(ع), آثار استاد اصغر طاهر زاده


درباره کتاب

 کتاب زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین(ع)

1- بهترين توصيف در رابطه با عظمت زيارت عاشورا متن زيارت است و اين‌که چگونه آن زيارت ابعاد روحاني انسان را برمي‌انگيزاند و موانع اُنس با شهداي کربلا را برطرف مي‌کند. عمده آن است که بدانيم اين زيارت يک نحوه سلوک روحاني است و به صورت کاملاً کاربردي مي‌توان از آن بهره گرفت، إن‌شاءالله با مطالعه‌ي کتاب دليل اين ادعا روشن مي‌شود.

2- در مورد سند زيارت عاشورا بزرگان دين سخنان مبسوطي اظهار فرموده‌اند که بنده فکر مي‌کنم با توجه به تأييد سند زيارت عاشورا توسط حضرت آيت‌الله شبيري زنجاني که بنا به نظر اهل فن، در موضوع رجال‌شناسي، اگر نگوئيم بي‌نظيرند مسلم کم نظيرند، ديگر هيچ شبهه‌اي بر موثق بودن آن زيارت باقي نمي‌ماند، ايشان در جواب سؤال از سند زيارت عاشورا با دلايلي که ذکر مي فرمايند آن را صحيح مي‌دانند.

زيارت عاشورا در دو كتاب مهم «كامل الزّيارات»، تأليف مرحوم شيخ ابوالقاسم جعفر بن‌محمدبن‌جعفربن‌موسي‌بن‌قولويه و «كتاب مصباح‌المتهجدين و سلاح‌المتعبدين» نوشته‌ي مرحوم ابى‌جعفرمحمدبن‌الحسن‌الطوسى، آمده است. مرحوم شيخ طوسى، اين كتاب را مختصر نمود و نام آن را مختصرالمصباح نهاد. قابل ذكر است، اگر چه بناى شيخ در اين كتاب، بر اختصار بوده ولى از جهت اهميت زيارت عاشورا، آن را نيز نقل نموده است.

زيارت عاشورا؛ حديث قدسي

زيارت عاشورا از دو طريق نقل شده است: يکي از طريق امام باقر(ع) که آن را علقمةبن‌محمد‌حضرمى و محمدبن‌اسماعيل از صالح‌بن‌عقبه، و او از مالک جهنى از امام باقر(ع) نقل کرده‏اند. و يکي هم از طريق امام صادق(ع) که آن را صفوان‌بن‌مهران‌جمال (از اصحاب نيک امام صادق و امام کاظم«عليهما‌السلام») نقل کرده‏اند. از اين طريق دوم استفاده مى‏شود که زيارت عاشورا؛ حديث قدسى است. زيرا در اين حديث آمده سيف ‌بن‌عميره مى‏گويد: صفوان گفت امام صادق(ع) فرمود: «همواره اين زيارت و دعايش را بخوان، که من بر کسى که اين زيارت و دعايش را از دور و نزديک مى‏خواند ضامنم که زيارتش قبول گردد، و سعيش مورد تقدير خداوند شود، و سلام او به امام حسين(ع) برسد، و حاجتش- هرگونه و هرقدر باشد- از سوى خداوند برآورده گردد.» آنگاه امام صادق(ع) به من فرمود: «يَا صَفْوَانُ وَجَدْتُ هَذِهِ الزِّيَارَةَ مَضْمُونَةً بِهَذَا الضَّمَانِ عَنْ أَبِي وَ أَبِي عَنْ أَبِيهِ عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ عَنِ الْحُسَيْنِ عَنْ أَخِيهِ عَنْ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ عَنْ رَسُولِ اللَّهِf عَنْ جَبْرَئِيلَ(ع) مَضْمُونَةً بِهَذَا الضَّمَانِ قَالَ قَالَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ»؛  اى صفوان! من اين زيارت را با همين ضمانت - قبولى و تقديرالهى و وصول سلام- از پدرم، و پدرم امام سجاد(ع) با همين ضمانت از امام حسين(ع) و ايشان با همين ضمانت از برادرش امام حسن(ع) و ايشان با اين ضمانت از پدرشان اميرمؤمنان على(ع) و اميرمؤمنان(ع) با همين ضمانت از رسول خدا(ص) و ايشان با همين ضمانت از جبرئيل، و او با همين ضمانت از خداوند متعال نقل کردند.

به گفته‌ي اهل فن به فرض اين‌که سند زيارت عاشورا، قوى نباشد كه البته سند معتبري دارد- متن قوى و هماهنگى آن با روايات و زيارت‏هاى ديگر، دليل بر قوّت آن است. به طور قطع مى‏توان گفت كه هريك از فرازهاى زيارت عاشورا چه آن‌جا كه مدح و ستايش و سلام است و چه آن‌جا كه نفرين و لعن بر دشمنان خداست، با ده‌ها روايت معتبر، قابل تصديق و تأييد است. و اين در علم اصول ثابت است كه از راه‌هاى اثبات صحّت يک روايت، مطابقت متن آن با آيات و روايات ديگر است. از آيت الله بهجت درباره‌ي سند زيارت عاشورا پرسيدند، ايشان گفتند: «متن زيارت عاشورا بر عظمت آن شاهد و گواه است. يعنى چنين متنى، نياز به سند ندارد

 

توجه بسيارِ مراجع تقليد و خبرگان علم فقه و رجال و مداومت آنان در قرائت زيارت عاشورا از گذشته تا حال، خود دليل اهميت و عظمت اين زيارت است.

توجه و مداومت بزرگانى چون آيت‌الله شيخ‌محمد‌حسين‌اصفهانى (معروف به كمپانى)، آيت الله شيخ صدراى بادكوبه‏اى، آيت الله حاج ميرزا ابوالفضل تهرانى، آيت الله شيخ مرتضى انصارى، علامه‌ي مجلسى، آيت الله ميرزا محمد تقى شيرازى، عالم بزرگوار شيخ‌نجفى قوچانى صاحب کتابهاي سياحت غرب و سياحت شرق، آيت‌الله شيخ‌عبدالکريم‌حائرى مؤسّس حوزه‌ي علميه‌ي قم و بسيارى از علماى ديگر، بر زيارت عاشورا شاهد بر اين مدعاست.

از فرزند علامه‌ي امينى نقل مى‏كنند كه: پدرم با كثرت مطالعات و تحقيقاتى كه داشت، بر خواندن زيارت عاشورا مداومت داشت، و من حدود چهار سال بعد از فوتشان، ايشان را خواب ديدم و از ايشان پرسيدم كه چه عملى باعث نجات است، به من گفتند: زيارت عاشورا را به هيچ عنوان و عذرى ترك مكن.

در كتاب شريف نجم الثاقب صفحه‌ي 464 و نيز كتاب مفاتيح الجنان، حكايت سيد رشتى چنين نقل شده است:

«مرحوم سيد احمدبن‌سيدهاشم‌بن‌سيدحسن موسوى رشتى، در سفر حج از قافله عقب ماند. حضرت بقية‌الله‌الاعظم، ارواحنا فداه، او را نجات دادند. در اين تشرّف، حضرت مهدى(عج) به او مى‏فرمايند: كه نافله‌ي شب بخوان تا راه را پيدا كنى، او نماز شب را مى‏خواند. بعد به او مى‏فرمايند: جامعه بخوان، مرحوم رشتى جامعه را از حفظ مى‏خواند. بعد امام زمان  مى‏فرمايند: عاشورا بخوان. او زيارت عاشورا را نيز با تمام لعن و سلام و دعاى علقمه از حفظ مى‏خواند. آنگاه حضرت او را سوار برمركب كرده و به دوستانش مى‏رسانند و در بين راه، به سيد رشتى مى‏فرمايند: چرا شما نافله نمى‏خوانيد؟ نافله، نافله، نافله. چرا شما عاشورا نمى‏خوانيد؟ عاشورا، عاشورا، عاشورا. چرا شما جامعه نمى‏خوانيد؟ جامعه، جامعه، جامعه».

امام باقر(ع) فرمودند: وقتي اين زيارت را با آدابش خواندي؛ «كَتَبَ اللَّهُ لَكَ بِهَا أَلْفَ أَلْفِ حَسَنَةٍ وَ مَحَا عَنْكَ أَلْفَ أَلْفِ سَيِّئَةٍ وَ رَفَعَ لَكَ مِائَةَ أَلْفِ أَلْفِ‏ دَرَجَةٍ وَ كُنْتَ مِمَّنِ اسْتُشْهِدَ مَعَ الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ حَتَّى تُشَارِكَهُمْ فِي دَرَجَاتِهِمْ وَ لَا تُعْرَفُ إِلَّا فِي الشُّهَدَاءِ الَّذِينَ اسْتُشْهِدُوا مَعَهُ وَ كَتَبَ لَكَ ثَوَابَ كُلِّ نَبِيٍّ وَ رَسُولٍ وَ زِيَارَةِ مَنْ زَارَ الْحُسَيْنَ‌بْنَ‌عَلِيٍّ(ع) مُنْذُ يَوْمَ قُتِل‏»[4]خداوند متعال براى تو هزارهزار حسنه نوشته و هزارهزار گناه محو مى‏فرمايد و صد هزارهزار درجه مقام و مرتبه‌ي تو را بالا برده و تو را از كسانى قرار مى‏دهد كه با حضرت حسين‌بن‌على«عليهما‌السلام» شهيد شده‏اند و بدين ترتيب در درجه‌ي ايشان قرارت مى‏دهد و شناخته نمى‏شوى مگر در زمره‌ي شهدائى كه با آن حضرت شهيد شده‏اند و ثواب تمام انبياء و رسولان و كسانى را كه زيارت امام حسين(ع) را از زمان شهادتش تا به الآن نموده‏اند برايت مى‏نويسد.

گفته شده که بسياري از بزرگان و مراجع و عرفا، زيارت عاشورا را با صد بار لعن و سلام مي‌خواندند و از جمله نقل شده كه امام خميني«رضوان‌‌الله‌‌تعالي‌عليه» چنين زيارت مي‌كردند.

همچنين حضرت آيت‌الله‌العظمي‌بهجت«رحمة‌الله‌عليه» مي‌گويند: «شيخ انصاري زيارت عاشورا را با صد لعن و سلام مي‌خواندند». آري فرموده‌اند: اگر قرائت صدبار لعن و سلام در هنگام زيارت عاشورا باعث عسر و حرج و يا سبب نخواندن زيارت عاشورا شود اگر چنانچه بعد از هر بخش از لعن‌ها و سلام‌ها بگويد: «تِسْعاً وَ تِسْعِينَ مَرَّة» إن‌شاءالله ثواب زيارت كامل را خواهد داشت. و نيز  از امام هادى(ع) نقل شده که فرمودند: «من قرء لعن زيارة العاشورا المشهورة مرة واحدة ثم قال: اللهم العنهم جميعا تسعة و تسعين مرة کان کمن قرئه ماة مرة، و من قرء سلامها مرة واحدة، ثم قال السلام على الحسين، و على على‌بن‌الحسين و على اولادالحسين و على اصحاب‌الحسين تسعا و تسعين مرة کان کمن قرئه ماة مرة تامة من اولهما الى آخرهما»؛ کسى که در زيارت عاشورا، در فراز لعن، يک بار آن را کامل بخواند (اللهم العن اول ظالم ظلم...)، سپس 99 بار بگويد «اللهم العنهم جميعا»، مانند آن است که همه‌ي اين فراز لعن را صدبار گفته است، همچنين اگر يک بار فراز سلام را تا آخر به طور کامل بخواند، سپس 99 بار بگويد: «السلام على الحسين، و على على بن الحسين و على اولادالحسين و على اصحاب الحسين‏»مانند آن است که همه‌ي فراز سلام را به طور کامل خوانده است.

باز تأکيد مي‌شود بهترين توصيف جهت نقش زيارت عاشورا در اصلاح امور فردي و اجتماعي، تدبّر در متن زيارت است، به اميد آن که در اين راستا قدم کوچکي برداشته باشيم.

مولف :  استاد اصغر طاهر زاده

ناشر : انتشارات لب المیزان

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین(ع)

  • 11,000 تومان

بهتر است از مرورگرهای فایرفاکس یا آخرین نسخه کروم استفاده نمایید


کتب مرتبط

کتاب جایگاه رزق انسان در هستی

کتاب جایگاه رزق انسان در هستی

شايد رزق در زندگي از يك منظر مهم‌ترين مسئله و از منظري ديگر ساده‌ترين مسئله زندگي باشد، و همين امر ا..

16,000 تومان

کتاب آشتی با خدا (از طریق آشتی با خود راستین)

کتاب آشتی با خدا (از طریق آشتی با خود راستین)

به عنوان مقدمه چه بگويم؟ نمي‌دانم چه شد كه دوستان عزيز و دلسوز- كه نگران سرگشتگي جوانان هم‌سن و سال ..

24,000 تومان

کتاب بصیرت و انتظار فرج

کتاب بصیرت و انتظار فرج

انتظار ظهور حاکميت عالي‌ترين شخصيت هستي، نشانه‌ي بلوغ بشريت است. بايد تلاش کرد تا اين انتظار زنده و ..

15,000 تومان

 کتاب زیارت آل یاسین، نظر به مقصد جان هر انسان

کتاب زیارت آل یاسین، نظر به مقصد جان هر انسان

همچنان كه ملاحظه خواهيد كرد محتواي زيارت آل‌يس از معارف فوق‌العاده بلندي برخوردار است و ضرورت دارد ك..

9,000 تومان

کتاب امام حسین شهید فرهنگ پیشرو انسانیت

کتاب امام حسین شهید فرهنگ پیشرو انسانیت

به عقيده كارشناسان و صاحب نظران واقعه عاشورا، اين كتاب را می توان در ردیف يكي از بهترين كتبي به شمار..

120,000 تومان

کتاب آنچه در کربلا گذشت

کتاب آنچه در کربلا گذشت

نَفَسُ المَهموم فی مصیبة سیدنا الحسین المظلوم، اثر شیخ عباس قمی درباره واقعه کربلا و وقایع پس از آن ..

35,000 تومان

کتاب امام حسین این گونه بود ترجمه الخصائص الحسینیه

کتاب امام حسین این گونه بود ترجمه الخصائص الحسینیه

خداوند قرض دادن به مومن درمانده را قرض دادن به خداوند ، خوانده است . اگر به زیارت حسین (ع) که پیشوا ..

56,000 تومان

کتاب صحیفه حسینیه

کتاب صحیفه حسینیه

مجموعه ای از دعاهای وارد شده از حضرت ابی عبدالله الحسین (ع)  ..

40,000 تومان

کتاب مقتل الحسین از مدینه تا مدینه

کتاب مقتل الحسین از مدینه تا مدینه

در کتاب مقتل الحسین از مدینه تا مدینه، آیت الله سید محمد جواد ذهنی تهرانی تاریخ واقعه عاشو..

120,000 تومان

کتاب لهوف سید ابن طاووس

کتاب لهوف سید ابن طاووس

سوگنامه سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ..

30,000 تومان

کتاب لهوف الملهوف علی قتل الطفوف

کتاب لهوف الملهوف علی قتل الطفوف

کتاب اللهوف علی قتل الطفوف که به لهوف شهرت یافت قطعا یکی از مشهور ترین مقاتلی است که پیش از دوران مع..

16,000 تومان

کتاب لهوف سید ابن طاووس

کتاب لهوف سید ابن طاووس

کتاب لهوف سید بن طاووس (به ضمیمه قیام مختار اثر حاج شیخ عباس قمی رحمه الله) ..

40,000 تومان

کتاب مقتل شوشتری( چاپ آن به پایان رسیده و موجودی ندارد)

کتاب مقتل شوشتری( چاپ آن به پایان رسیده و موجودی ندارد)

روضه های حضرت آیت الله شیخ جعفر شوشتری ( رحمه الله علیه) ..

11,500 تومان

کتاب دمع السجوم ترجمه نفس المهموم

کتاب دمع السجوم ترجمه نفس المهموم

نَفَسُ المَهْموم فی مُصیبَةِ سیّدنا الحُسَیْن المَظْلوم، کتابی درباره واقعه کربلا و وقایع پس از آن، ..

45,000 تومان

کتاب سخنان حسین بن علی (ع) از مدینه تا کربلا

کتاب سخنان حسین بن علی (ع) از مدینه تا کربلا

آیت‌ الله محمدصادق نجمی در این کتاب در پیِ آن بوده است تا همۀ آنچه أباعبدالله(ع) در مسیر مدینه تا نی..

57,000 تومان

کتاب شفاءالصدور

کتاب شفاءالصدور

این کتاب شرح کامل و ارزنده زیارت عاشورا ازعلامه میرزا ابوالفضل طهرانی(ره) است که توسط آقای ..

40,000 تومان

کتاب نور العین

کتاب نور العین

 این کتاب در واقع ترجمه فارسی کتاب «نورالعین فی المشی الی زیارة قبر الحسین(ع)» که به مدت سه سال..

40,000 تومان

کتاب سحاب رحمت

کتاب سحاب رحمت

نویسنده به شیوه مقتل نگاری و با استناد به منابع تاریخی و روایی اهل بیت، به ترسیم حوادث قیام امام حسی..

80,000 تومان

کتاب کلیات دیوان کمپانی

کتاب کلیات دیوان کمپانی

آیت الله محمدحسین غروی اصفهانی در روز دوم محرم سال ۱۲۹۶ هجری قمری در کاظمین به دنیا آمد. او که ..

50,000 تومان

کتاب قمقام زخّار و صمصام بتّار

کتاب قمقام زخّار و صمصام بتّار

توضیحات کوتاه برای کتاب ..

45,000 تومان

کتاب قیام مختار

کتاب قیام مختار

چهره واقعی مختار و ماهیت قیام او در کتابی با عنوان «قیام مختار» نوشته سیدابوفاضل رضوی اردکانی از سوی..

40,000 تومان

کتاب پس از پنجاه سال پژوهش تازه پیرامون قیام حسین (ع)

کتاب پس از پنجاه سال پژوهش تازه پیرامون قیام حسین (ع)

«پس از پنجاه سال»،‌ نَه روایت زندگی حسین (ع)، بلکه تحلیل و علت شناسی عاشوراست که به قلم توانمند و شی..

15,000 تومان

کتاب معجزه عاشورا

کتاب معجزه عاشورا

کتاب «معجزه عاشورا» شامل درس گفتارهای دکتر حسین غفاری، استاد گروه فلسفه دانشگاه تهران است که رویکردی..

30,000 تومان

 کتاب عاشورا چگونه و چرا ؟

کتاب عاشورا چگونه و چرا ؟

در ماجرای قیام امام حسین (علیه السلام) چند نکته اصلی و اساسی هست که در این بحث به طرح و تحلیل آن ها ..

9,900 تومان

کتاب معلم درس محبت تفسیر داستان کربلا

کتاب معلم درس محبت تفسیر داستان کربلا

کتاب حاضر، سه مقاله منتشر نشده از حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی جاودان است که به دلیل ارتباط عمیث م..

10,000 تومان

کتاب اربعین قبله گاه اهل یقین

کتاب اربعین قبله گاه اهل یقین

كتاب اربعين قبله گاه اهل يقين : اربعينن علاوهبر اسرار خاص، حقايق ويژه و آثار چشمگيري كه دارد ..

50,000 تومان

کتاب بصیرت حضرت فاطمه

کتاب بصیرت حضرت فاطمه

خطبة حضرت فاطمه‌زهرا(س) در مسجد مدينه پس از حاكميت ابابكر و زير پاگذاردن پيام غدير، يك دائرة‌المعارف..

35,000 تومان

کتاب امام خمینی و خود آگاهی تاریخی

کتاب امام خمینی و خود آگاهی تاریخی

کتابی که در پیش رو دارید قسمتی از مجم..

6,000 تومان

کتاب انقلاب اسلامی بازگشت به عهد قدسی

کتاب انقلاب اسلامی بازگشت به عهد قدسی

در کتاب حاضر، که از سلسله مباحث «معرفت دینی» با عنوان «انقلاب اسلامی، بازگشت به عهد قدسی» است به برر..

14,000 تومان

کتاب ماه رجب (ماه یگانه شدن با خدا)
کتاب مقام لیله القدری حضرت فاطمه(س)

کتاب مقام لیله القدری حضرت فاطمه(س)

اثر حاضر، دربردارنده مجموعه مباحث و سخنرانی های «استاد اصغر طاهرزاده» درباره خصلت های باطنی حضرت فاط..

15,000 تومان

کتاب روزه دریچه ای به عالم معنا

کتاب روزه دریچه ای به عالم معنا

بحث «روزه؛ دريچه‌اي به عالَم معنا» سخنراني استاد طاهرزاده در جمع دانشجويان تربيت معلم است. اين بحث ب..

2,500 تومان

کتاب فلسفه ی حضور تاریخی حضرت حجت (عج)

کتاب فلسفه ی حضور تاریخی حضرت حجت (عج)

نقد و تفسیر دعای ندبه , نگاه به تاریخ هدفمند در دعای ندبه  ..

1,500 تومان

کتاب زن آن گونه که باید باشد

کتاب زن آن گونه که باید باشد

كتابي كه در پيش رو داريد، مجموعه‌ي چند سخنراني از استاد طاهرزاده است كه در آن‌ها از زواياي مختلف موض..

24,000 تومان

کتاب امام و امامت در تکوین و تشریع

کتاب امام و امامت در تکوین و تشریع

دشمنان جمهوری اسلامی فرهنگ سیاسی شیعه را فرهنگ تابعیت معرفی می کنند تا نتیجه بگریند آن فرهنگ استبداد..

10,000 تومان

کتاب رمضان دریچه رویت سیر الی الله در سایه ی جوع, صوم و ماه رمضان

کتاب رمضان دریچه رویت سیر الی الله در سایه ی جوع, صوم و ماه رمضان

کتاب «رمضان دریچه رؤیت» با رویکرد سیر الی الله در سایه ی جوع، صوم و ماه رمضان، حاصل سلسله ی مباحث اس..

12,000 تومان

کتاب علل تزلزل تمدن غرب

کتاب علل تزلزل تمدن غرب

این کتاب بر فرهنگ دنیای متجدد نقد اساسی و زیربنایی دارد، شاید گفته شود طرز فکر گوینده، مدرن و امروزی..

30,000 تومان

کتاب انقلاب اسلامی برون رفت از عالم غربی

کتاب انقلاب اسلامی برون رفت از عالم غربی

انقلاب اسلامی بستری است برای تعریف بشری که در متن مدرنیسم، گرفتار از خود بیگانگی شده و به همان انداز..

8,000 تومان

کتاب توضیح الرسائل کربلا

کتاب توضیح الرسائل کربلا

پاسخ‌های زیادی به معمای تاریخی «قلوبهم معک و سیوفهم علیک» داده شده است: دل‌هایی با او و شمشیرهایی بر..

17,000 تومان

کتاب توجیه المسائل کربلا

کتاب توجیه المسائل کربلا

این کتاب دربر دارنده پاسخ های ارزشمندی است به این پاسخ های بسیار کلیدی، مهم و اساسی. با توجه به بیان..

10,000 تومان

کتاب سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد دوم

کتاب سلسله سخنرانی های استاد رفیعی جلد دوم

اثر حاضر که جلد دوم از سخنرانی های استاد رفیعی است، شامل سخنرانی های استاددر موضوعات ویژگی های امام ..

42,000 تومان

کتاب آفتاب در حجاب

کتاب آفتاب در حجاب

آفتاب در حجاب روایتی است از زندگی حضر..

27,000 تومان

کتاب در ضیافت ضریح

کتاب در ضیافت ضریح

کتاب در ضیافت ضریح اثر دکتر سید محمد بنی هاشمی است که سعید مقدس آن را به رشته تألیف در آورده است. مو..

28,000 تومان

کتاب لبیک یا حسین

کتاب لبیک یا حسین

کتاب لبیک یا حسین سه گفتار از مجالس حسینی  است که روایاتی از تاسوعا و عاشورا و اربعین توسط دکتر..

10,000 تومان

کتاب حسین نفس مطمئنه, آنچه در کربلا گذشت, از مدینه تا کربلا

کتاب حسین نفس مطمئنه, آنچه در کربلا گذشت, از مدینه تا کربلا

داود بن فرقد از امام صادق علیه السلام روایت کرده فرمود:اقرأوا سورةالفجر فی فرائضکم و نوافلکم فانها س..

40,000 تومان

کتاب دعای ندبه, زندگی در فردایی نورانی

کتاب دعای ندبه, زندگی در فردایی نورانی

از آن جایی که بسیاری از شیعیان به راهنمایی ائمه معصومین (ع) هر صبح جمعه از طریق دعای ندبه حیات معنوی..

4,000 تومان

کتاب از مدینه تا مدینه, مقتل عاشورا

کتاب از مدینه تا مدینه, مقتل عاشورا

کتاب حاضر که به نقد و بررسی روایات، احادیث و چگونگی واقعه کربلا می‌پردازد مصائب و مشکلات و آنچه بر ح..

14,000 تومان

کتاب روشنگری در مجالس حسینی

کتاب روشنگری در مجالس حسینی

این کتاب رساله دکتری محمدباقر مقدسی استاد دانشگاه علوم اسلامی لندن که نتیجه 40 سال کار علمی و سخنران..

13,000 تومان

کتاب شریکه الحسین: شرح حال و ویژگی هایی از عقلیه بنی هاشم

کتاب شریکه الحسین: شرح حال و ویژگی هایی از عقلیه بنی هاشم

کتاب «شریکه‌الحسین‌(ع)» به اهتمام سیدبشیر میانجی، درباره شرح‌حال و ویژگی‌هایی از عقیله بنی‌هاشم حضرت..

20,000 تومان

کتاب شش گوشه: وقایع نگاری مراحل نصب ضریح مطهر سیدالشهداء علیه السلام

کتاب شش گوشه: وقایع نگاری مراحل نصب ضریح مطهر سیدالشهداء علیه السلام

کتاب شش گوشه روایتگر مراحل نصب ضریح ح..

29,000 تومان

کتاب روایت گل سرخ برگزیده حکایات امام حسین (ع) در متون کهن فارسی

کتاب روایت گل سرخ برگزیده حکایات امام حسین (ع) در متون کهن فارسی

برگزیده حکایات امام حسین ( ع ) در متون کهن فارسی، محور اصلی حکایات را موضوع زندگی امام حسین (ع) زندگ..

29,000 تومان

کتاب راز رشید مجموعه شعر عاشورایی

کتاب راز رشید مجموعه شعر عاشورایی

کتاب حاضر، مجموعه شعرهای عاشورایی است که در سه مطلع و در قالب های، غزل، قصیده، مثنوی و رباعی گرد آور..

10,000 تومان

کتاب شرح خطبه امام حسین (ع) در منا

کتاب شرح خطبه امام حسین (ع) در منا

خطبه مِنا را می‌توان آهنگ رسمی طلیعه کربلا و حماسه عاشورا نامید، چرا که برای نخستین بار در چنان شرای..

9,000 تومان

کتاب رسول ترک آزاد شده امام حسین (ع)

کتاب رسول ترک آزاد شده امام حسین (ع)

در صفحات نخست این کتاب شرح مختصری از زندگی و ماجرای توبه «رسول دادخواه خیابانی»( 1284تا 1339ه .ش) به..

18,000 تومان

کتاب پیشوای شهیدان

کتاب پیشوای شهیدان

«پیشوای شهیدان» روایتی است داستان‌وار از زندگانی امام حسین (ع). زمینه‌های رویداد واقعه عاشورا با ریش..

32,000 تومان

برچسب ها: کتاب زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین(ع), استاد اصغر طاهر زاده, انتشارات لب المیزان, سلسله مباحث معرفت دینی, زیارت نامه عاشورا, نقد و تفسیر, کتاب زیارت عاشورا اتحاد روحانی با امام حسین(ع), آثار استاد اصغر طاهر زاده