صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما
  • کتاب نیم‌ دانگ پیونگ‌ یانگ
«نیم دانگ پیونگ یانگ» سفرنامه ای است که حاصل دو سفر رضا امیرخانی در سال جاری به کشور کره شمالی است.

اطلاعات کتاب

نام کتاب :

نیم‌ دانگ پیونگ‌ یانگ

 

نويسنده ، مولف :

رضا امیرخانی

گرداوري ، مترجم :

رضا امیرخانی

نشر ، ناشر ، انتشارات :

افق

تعداد صفحه / قطع و نوع جلد :

343 صفحه /رقعی شومیز

نوبت چاپ و سال چاپ :

اول 1398

قيمت پشت جلد کتاب ( تومان ) :

50000

موضوع :

سفرنامه

شابک :

9786003538566

تگ ها :

خرید اینترنتی کتاب نیم‌ دانگ پیونگ‌ یانگ, رضا امیرخانی, انتشارات افق


درباره کتاب

کتاب نیم‌ دانگ پیونگ‌ یانگ

فصل اول کتاب یا «کیم چی» شرح سفر اول رضا امیرخانی به کره شمالی است. خردادماه ۹۷ او در پوشش مستندنویس و به پیشنهاد فرزاندان محمود دعایی (مدیر مسئول روزنامه اطلاعات) و با همراهی جمعی از اعضای حزب مؤتلفه اسلامی راهی پیونگ یانگ می شود. این فصل شامل توصیف فضای جامعه، چارچوب ها و قوانینی که مردم ناچار و گاه مشتاق به رعایت آن ها هستند، عدم دسترسی به تکنولوژی روز دنیا، نبود فردیت و فضای امنیتی حاکم و همچنین کنجکاوی های نگارنده و تلاش او برای کشف نادیده ها و برقراری رابطه با مردم است.

فصل دوم یا «قاشق چی»، روایت حال و هوای امیرخانی بعد از بازگشت است. ته نشین شدن هیجانات و تحلیل عقلانی دیده ها و مقایسه حقایق با فیلم ها و کتاب هایی که درباره کره شمالی وجود دارد او را متقاعد می کند سفر دیگری به این کشور داشته باشد و با چشم دیگری زندگی در آن نقطه از جهان را ببیند. کشمکش ها و تلاش های او برای مجاب کردن کنسول کره شمالی برای صدور ویزا و البته چند خاطره پراکنده از سفرهایش محتوای این فصل را شامل می شود.

فصل سوم یا «چیطولی» هم روایت سفر دوم امیرخانی به کره شمالی است که بهمن ۹۷ آغاز می شود و موافقت حزب کارگر کره شمالی برای ارتباط نزدیک تر امیرخانی و هم سفرانش با زندگی مردم عادی و مواجهه با مناسک تولد، ازدواج و مرگ جریانی متفاوت تر از سفر اول پیش می آورد. ملاقات با نویسندگان که در ادامه متوجه می شوند هیچ کدام کتابی منتشر نکرده اند، بازدید از یک مدرسه و مواجهه با نقص های آموزشی در آن سیستم، یک زایشگاه و مواجهه با کمبود امکانات وحشتناک پزشکی، یک مجتمع مسکونی و دکوراسیون داخلی منازل، فروشگاه ها و تنوع محدود اجناس و شرح گفتگو ها با دو سه نفر از اعضای حزب که برای همراهی با مسافران ایرانی تعیین شده اند؛ بخش هایی از این فصل کتاب را تشکیل داده اند.

مولف : رضا امیرخانی

ناشر : انتشارات افق

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب نیم‌ دانگ پیونگ‌ یانگ

  • 50,000 تومان

بهتر است از مرورگرهای فایرفاکس یا آخرین نسخه کروم استفاده نمایید


برچسب ها: کتاب نیم‌ دانگ پیونگ‌ یانگ, رضا امیرخانی, انتشارات افق, خرید اینترنتی کتاب نیم‌ دانگ پیونگ‌ یانگ, رضا امیرخانی, انتشارات افق