صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما

کتاب فاطمه زهرا (س) از ولادت تا شهادت


خرید کتاب فاطمه زهرا (س) از ولادت تا شهادت. سید محمد کاظم قزوینی. محمد صالحی. انتشارات: محمد.

به روز شده: 1401/01/9

امروز 13 تیر 1401

موجودی: در انبار(موجود)

 • خرید کتاب فاطمه زهرا (س) از ولادت تا شهادت. سید محمد کاظم قزوینی. محمد صالحی. انتشارات:  محمد.

*

کتاب فاطمه زهرا (س) از ولادت تا شهادت

 • ترجمه «فاطمة الزهرا من المهد الی اللحد» سرگذشتنامه, حضرت فاطمه زهرا (ع), زندگانی, دخت پیامبر


 • مترجم : محمد صالحی


  ناشر: محمد


  سال چاپ: 1397


  تعداد صفحات: 462


  نوع جلد: سلفون


  سایز و مدل: وزیری


  شابک : 9786009631506

  پشتیبان فروش : 09196835373

  • 100,000 تومان

  • لینک خرید : http://www.mazhabbook.ir/خریدکتاب-فاطمه-زهرا-از-ولادت-تا-شهادت-آیة-الله-قزوینی-گل-پوش  مشخصات کتاب فاطمه زهرا (س) از ولادت تا شهادت

  نام :

  کتاب فاطمه زهرا (س) از ولادت تا شهادت

  ترجمه «فاطمة الزهرا من المهد الی اللحد» سرگذشتنامه, حضرت فاطمه زهرا (ع), زندگانی, دخت پیامبر

  مولف ، نویسنده :

  سید محمد کاظم قزوینی

  مترجم :

  محمد صالحی

  انتشارات، نشر :

  محمد

  تعداد صفحات / سایز و مدل :

  462 / وزیری

  شابک :

  9786009631506

  قیمت پشت جلد :

  100,000 تومان


  تگ ها : خرید کتاب فاطمه زهرا (س) از ولادت تا شهادت. سید محمد کاظم قزوینی. محمد صالحی. انتشارات: محمد. کتاب فاطمه زهرا (س) از ولادت تا شهادت سید محمد کاظم قزوینی. کتاب فاطمه زهرا (س) از ولادت تا شهادت محمد. محمد صالحی.


   آنچه در پیش رو دارید ترجمه ی کتاب ارزشمند: «فاطمة الزهرا من المهد الی اللحد» می باشد.

  این کتاب 25 سال پیش توسط فقید منبر و قلم، خطیب توانا، نویسنده ی گرانمایه: علامه ی قزوینی قدس سره به رشته تحریر درآمد.

  کتاب فاطمه زهرا سلام الله علیها از ولادت تا شهادت نوشته محمدکاظم قزوینی و ترجمه علی کرمی در سال 1384 توسط نشر مرتضی به چاپ رسیده و روانه بازار شده است. از جمله سرفصل های اصلی این کتاب می توان به عناوین : دخت گرانمایه ی پیامبر در آستانه ی ازدواج؛ سرای پرشکوه و پرمعنویت فاطمه (س)؛ سیمای فاطمه (س) در قرآن؛ ویژگی های اخلاقی و انسانی بانوی بانوان؛ روند تاریخ و آینده ی امت؛ فدک؛ سخنان تاریخی و جاودانه ی آن حضرت؛ با همتای گرانمایه اش؛ با زنان مهاجر و انصار؛ باران اشک روشنگرانه و هدفدار؛ در آستانه ی شهادت و موقوفات و صدقات او اشاره کرد.

  عناوین اصلی کتاب شامل:

  سخن ناشر؛ تقدیم به تو؛ سخن مترجم؛ تقدیم به او؛ سرآغاز؛ در رواق سخن؛ رویشگاه پاک و پاکیزه ی این درخت تناور و پرثمر؛ نام ها و نشانه ها؛ زندگی و مراحل رشد؛ دخت گرانمایه ی پیامبر در آستانه ی ازدواج؛ سرای پرشکوه و پرمعنویت فاطمه (س)؛ سیمای فاطمه (س) در قرآن؛ ویژگی های اخلاقی و انسانی بانوی بانوان؛ روند تاریخ و آینده ی امت؛ فدک؛ سخنان تاریخی و جاودانه ی آن حضرت؛ با همتای گرانمایه اش؛ با زنان مهاجر و انصار؛ باران اشک روشنگرانه و هدفدار؛ در آستانه ی شهادت؛ موقوفات و صدقات او؛ پاورقی

  نَشْو و نَما و تحصیلات

  سیدمحمد ابراهیم قزوینی از فروغهای فروزان و مشهور به زهد و پرهیزگاری در شهر مقدس کربلا بود. وی در تاریخ 12 شوال 1348 ه.ق (1307 ه.ش) صاحب فرزندی گردید که او را محمد کاظم نامید.

  سید محمد تنها ده بهار را پشت سر نهاده بود که در اثر وفات مادرش سوگوار گردید. گویا مواجه گردیدن با سختیها و بلایا می خواست گوهر گرانبهای این نهال نوپا را آشکار نماید و روح وی را از تعلقات دنیوی برهاند.

  دو سال بعد، فراق پدر را متحمل گردید و این دو رویداد موقعیت بسیار سختی را برای این نوجوان دوازده ساله پدید آورد. دشواری وقتی رو به تزاید گذاشت که به دلیل بدهی زیاد پدرش، منزل مسکونی این خانواده به فروش رفت.

  یوسف خراسانی و سیدهادی میلانی شرکت نمود.

  سخنوری ستوده خصال

  آیة اللّه سیدمحمد کاظم قزوینی پس از بهره مند شدن از محضر اساتید خویش، در دانش فقه، حدیث، کلام و تفسیر قرآن، خود به کمالات و مهارتهای علمی دست یافت و موفق گردید در حوزه علمیه کربلا تفسیر قرآن و مباحث فقهی را به شاگردان مشتاق بیاموزد. ایشان در خطابه و سخنوری امتیازی ویژه داشت و در این زمینه، ذوق و استعداد خارق العاده ای از خود بروز داد. چون در بیانات با جاذبه و پرحلاوتش از صمیم قلب سخن می گفت، بر دلها اثر می گذاشت و نرمی و تحول و تأثر در قلوب مستمعین پدید می آورد؛ روانها و اندیشه ها را صفا می داد و شنوندگان را از خواب غفلت بیدار می کرد.

  دانش دینی، تسلط به منابع قرآنی، روایی و کلامی، آگاه بودن بر روح تعالیم مذهب، شناخت مقتضیات زمان و اوضاع روزگار و مصالح جوامع اسلامی و چگونگی موضع گیری در مقابل جریانهای موجود، وعظ و خطابه اش را تقویت کرده بود. راستگویی و نیت صادقانه در تبلیغات دینی وی موج می زد. او می کوشید در تشریح مباحث دینی و معرفی سیره اهل بیت علیهم السلام با استمداد از منابع معتبر و مستند به صورتی صحیح و با پرهیز از نقل قول سُست به سخنوری بپردازد و به مواعظ خود غنا بخشد. آراستن سخن به معانی گوناگون و ایجاد هیجان و حالات عاطفی در شنوندگان از هنرهای این خطیب نکته پرداز بود.

  در وعظ و ارشاد دینی غالبا بر قرآن، تعالیم رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سیره و سخن اولیا و ائمه هدی علیهم السلام تکیه می کرد و با کمک گرفتن از تاریخ و حوادث گذشته و نتیجه گیری جالب از رخدادها شنوندگان را نسبت به امور جاری آگاه و در خصوص آینده ای که در پیش دارند و مسئولیت و تکالیفی که عهده دار شده اند، ارشاد و هدایت می نمود. محبت ائمه علیهم السلام را در دل شیفتگان و کینه دشمنان قرآن و عترت را در قلبها استوار می ساخت.

  خطاکارانی که بر اثر بیانات این خطیب خوش خو، راه توبه پیش گرفتند و به سوی خویشتن اصیل خود بازگشتند فراوان بودند. افرادی نیز که حقوق دیگران را پایمال نموده بودند، بر اثر اندرزهای آموزنده و هشدار دهنده ایشان به ادای حقوق دیگران اهتمام ورزیدند. کم نبودند اشخاصی که با گوش فرا دادن به سخنان این سید والا گهر نسبت به مبانی تشیع و باورهای شیعیان نظر خود را اصلاح نموده و از بدگمانیها و تهمتهای ناروا دست برداشته، بذر محبت به خاندان رسول اکرم صلی الله علیه و آله را در اعماق وجودشان شکوفا نمودند و فضلایی چون شیخ مرتضی شاهرودی، سیدعبدالحسین قزوینی، شیخ ضیاء زبیدی، شیخ عبدالحمید مهاجر و شیخ محمد مجاهد فن خطابه را نزد آیة اللّه قزوینی آموختند.

  مؤسسه ای با برکت

  آیة اللّه سیدمحمد کاظم قزوینی در راه نشر تعالیم تشیع به سخنرانی و موعظه اکتفا نکرد و به منظور معرفی مذهب تشیع به مردمان سرزمینهای دیگر، مؤسسه ای با عنوان «رابطة النشر الاسلامی» به سال 1380 ه.ق در کربلا بنیان نهاد. تأسیس چنین مرکزی در آن شرائط و اختناق رژیم بعثی عراق، حرکتی کم نظیر و تلاش نادری بود. برنامه این نهاد نوپا، ارتباط با کشورهای اسلامی، مکاتبه با شخصیتهای سیاسی ـ مذهبی دنیای اسلام و ارسال کتب و نشریات شیعی به صورت رایگان برای افراد و مراکز فرهنگی و تبلیغی بود.

  محور اصلی این کوشش، فرستادن کتاب برای برخی کشورهای شمال آفریقا، چون: الجزایر، مراکش و تونس بود؛ زیرا بر اثر بررسیهای علامه قزوینی هزاران سیدعلوی در این نواحی زندگی می کردند که در اثر تبلیغات مسموم در ادوار تاریخی و سمپاشی دشمنان شیعه و دوری از مراکز تبلیغی شیعیان، ناآگاهانه در خصوص ائمه هدی علیهم السلام اعتقادات سستی داشتند.

  نمود و صدها نفر را به اصول تشیع معتقد ساخت.

  «مؤسسة رابطة النشر الاسلامی» بعدها دو شعبه در بیروت و کویت افتتاح نمود. با به قدرت رسیدن حزب بعث در عراق، این تشکیلات تحت فشار شدید سیاسی قرار گرفت و مقامات اطلاعاتی حکومت وقت دستور دادند مکان مزبور تخلیه گردد. سرانجام چند سال بعد ساختمان جدید و تمامی تجهیزات و امکانات فرهنگی و تبلیغی و کتابهایش از سوی رژیم بعثی مصادره شد و برای گردانندگان آن تنگناهایی نگران کننده به وجود آوردند.

  پس از هجرت آیة اللّه قزوینی به کویت، فعالیتهای شعبه مستقر در این ناحیه گسترش فزاینده ای یافت و تا چند سالی پس از اقامت ایشان در ایران، برنامه های آن مؤسسه با تحرک شایان توجهی استمرار داشت. طی این مدت حدود یک میلیون جلد کتاب با موضوعات اسلامی و نگرشهای شیعی و مبتنی بر فرهنگ اهل بیت علیهم السلام برای علاقه مندان و برخی مشاهیر و دانشوران در حدود سی کشور ارسال گردید.

  شمار قابل توجهی از اهالی ساکن در برخی کشورهای عربی، شمال آفریقا و حتی اروپا با مطالعه این کتابها در خصوص اهل بیت علیهم السلام علاقه مند گردیدند و دلها از کینه هایی که دشمنان در قلوب آنان کاشته بودند، خالی شد. امواج تشیع گرایی که هم اکنون کشورهای شمال آفریقا را در برگرفته، بی تأثیر از حرکتهای فرهنگی ـ تبلیغی آیة اللّه قزوینی نمی باشد.

  دانشنامه جعفری

  در حدود سال 1409 ه.ق ایشان تصمیم گرفت مرکزی به منظور پژوهشهای گسترده و عمیق پیرامون تاریخ زندگی اهل بیت علیهم السلام بنیان نهد. سرانجام در ربیع الثانی 1410 ه.ق این مرکز با عنوان مؤسسه نشر علوم امام صادق علیه السلام در قم تأسیس گردید و خود با همکاری گروهی از اهل فضل به تألیف کتابی در مورد امام صادق علیه السلام روی آورد که حاصل این تلاش تدوین «موسوعة الامام الصادق» است. ایشان تا واپسین لحظات حیات دنیوی و حتی با وجود کسالت، با حضور در این مؤسسه فعالیتهای تحقیقاتی مربوط به دانشنامه جعفری را پیگیر بود. این اثر به سی جلد بالغ می گردد که سیره و سخن امام صادق علیه السلام را در جنبه های گوناگون مورد بررسی و ارزیابی تحلیلی قرار داده و مجلداتی از آن به زیور طبع آراسته شده است.

  تلاشهای تبلیغی در مراکش

  احساس مسئولیت به همراه بصیرت و آگاهی، آیة اللّه قزوینی را بر آن داشت تا برای رسانیدن پیام پربار و رهایی بخش تشیع به گوش علاقه مندان، بار سفر بربندد و در سرزمین دور دست پایگاهی برای مبارزات اعتقادی تشکیل دهد و کینه های کهنه و غیظهای غلیظ را از دلها نسبت به خاندان پیامبر کاسته، بذرهای عطوفت را در دلها بکارد. در کشور مراکش اگرچه اکثریتی سُنّی مذهب زندگی می کنند، اما گروهی سادات علوی تحت تأثیر تبلیغات منفی به دیده نفرت به مبانی و اصول تشیع نگاه می کردند و به استناد خبری جعلی مبنی بر اینکه کشتی حضرت نوح علیه السلام در روز عاشورا بر ساحل نشست و توبه حضرت آدم علیه السلام در چنین روزی پذیرفته شد، به جای مراسم سوگواری برای حضرت اباعبداللّه الحسین علیه السلام در ایام محرم، مجالس جشن و سرور بر پا می کردند و بین حاضران شیرینی توزیع می نمودند و در چنین روز غمباری، شادی را به اوج می رسانیدند!

  آیة اللّه قزوینی وقتی از برپایی چنین مراسمی آگاه گردید، به منظور ریشه یابی مسئله و چاره جویی برای آن، راهی مراکش گردید و ضمن دیدار با دانشمندان علوم دینی، سردبیران و صاحبان امتیاز نشریات، متفکران و اهالی شهرهای گوناگون، با مطرح نمودن این ضایعه خواستار ریشه کنی چنین رسوم مذمومی شد و سرانجام پس از چهار ماه تلاشهای علمی، تبلیغات اصولی و تألیف و انتشار کتابی درباره عاشورا، به همت ایشان مجالس جشن و پایکوبی در ایام عاشورا، در مراکش تبدیل به مجلس سوگواری و ماتم سرایی برای به خون خفتگان دشت کربلا گردید و سنت پوسیده ای که امویان مؤسس آن بودند، به طور کلی در مراکش ریشه کن گردید.

  رادیوی مراکش پخش گردد.

  به سوی ایتالیا

  در سال 1396 ه.ق گروهی از شیعیان استرالیا نامه مفصلی خطاب به آیة اللّه قزوینی نوشتند که در آن آمده بود: وضع شیعه در این سرزمین اسفناک است و تشکیلاتی جز دو انجمن ضعیف در اینجا وجود ندارد. از مسجد و حسینیه خبری نمی باشد. در گذشتگان شیعه یا سوزانیده می شوند (طبق رسم هندیها) و یا بر اساس آداب مسیحیان در گورستان آنان دفن می گردند و اصولا این اقلیت مظلوم در برابر طوفان کفر و الحاد و امواج انحرافی قدرت دفاعی اندکی دارند.

  آیة اللّه قزوینی وقتی از این وضع مطلع گردید، متأسف گشت و به سال 1398 ه.ق شخصا به استرالیا رفت و در شهر سیدنی که مرکز استقرار شیعیان بود، مسجد، مدرسه و غسالخانه تأسیس نمود. در این مدرسه، علوم اسلامی بر طبق مبانی تشیع به علاقه مندان آموزش داده می شد.

  همچنین وی در شهر کانبرا ـ مرکز حکومت استرالیا ـ تشکیلاتی تحت عنوان «الجمعیة الاسلامیة الجعفریة» برای تشکل و انسجام و تقویت هویت شیعیان و تحرک بخشیدن به تلاشهای تبلیغی آنان بنیان نهاد.

  آیة اللّه قزوینی برای پیگیری فعالیتهای ارشادی و فرهنگی شیعیان استرالیا و نشر فرهنگ اهل بیت علیهم السلام در بین آنان، چهار مرتبه به این کشور مسافرت نمود.

  از این سفرها برکات و آثار مفیدی به دنبال داشته است.

  تبلیغ از راه تحقیق

  همان گونه که آیة الله قزوینی از طریق بیان به ایفای مسئولیت ارشادی خویش اهتمام وافری داشت، برای پاسداری از فرهنگ تشیع و مقابله با اندیشه های مسموم و التقاطی، قلم به دست گرفت و با این اسلحه کوشید تهاجم فرهنگی و یورش مخرب اندیشه های آلوده را بی اثر سازد. او در این نوشته ها با پژوهشهای پرمایه، درج نکات علمی و مضامین برهانی و برخاسته از قرآن و عترت متناسب با مقتضیات عصر و زمان شناسی فرهنگی، مطالبی در مباحث گوناگون اسلامی به رشته تحریر در آورد.

  او به این اعتقاد بود که قوانین و احکام اسلام به عبادات منحصر نمی گردد. تعلیمات قرآنی، سیره رسول اکرم صلی الله علیه و آله و ائمه هدی علیهم السلام تمام جوانب زندگی فردی واجتماعی را در برمی گیرد. وی علاوه بر نگارش کتابی در خصوص زندگانی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله ، شرح حال امامان علیهم السلام ، حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام ، و زینب کبری علیهاالسلام را از ولادت تا رحلت و شهادت تدوین نمود. کتابی در شرح نهج البلاغه، اثری در مورد شرح استدلالی بر شرایع الاسلام، نوشته ای درباره اسلام و تعلیمات تربیتی و وجیزه ای در اثبات خلافت حضرت علی علیه السلام تحریر نمود. مفصل ترین آثارش موسوعه امام صادق علیه السلام است که به آن اشاره کردیم.

  در عرصه سیاست

  آیة اللّه قزوینی اعتقاد داشت رژیم حاکم بر عراق از دیرباز سعی در محو هویت مذهبی شهرهای مقدس عراق داشته و برای رسیدن به این مقصد شوم از نقشه های گوناگونی استفاده کرده است. به همین دلیل، به موازات پژوهشهای کلامی و آگاه ساختن مسلمانان برخی کشورهای جهان، برای ستیز با استبداد و اختناق شدید رژیم ستم شاهی به مبارزات گسترده ای دست زد و از طریق سخنرانیهای افشاگرانه این نظام منفور را مورد تهاجم جدی قرار داد. نظر به تأثیر عمیق سخنان وی در اذهان مردم، دستگاه حکومتی عکس العملهای خشنی از خود بروز می داد و یک بار وی را در حال ایراد خطابه، بر فراز منبر دستگیر نمود.

  از شعبان سال 1391 ه.ق که رهبری مذهبی شهر مقدس کربلا به ایشان رسید، رژیم بعثی آن را ناخوشایند تلقی می کرد؛ زیرا از سابقه مبارزاتی آیة اللّه قزوینی اطلاع داشت. مدتی بعد نیروهای امنیتی وی را دستگیر نموده و به زندان الشعبة الخامسه واقع در بغداد منتقل کردند و ایشان را به مدت 114 روز تحت شکنجه های سخت و وحشیانه قرار دادند.

  از آنجا که فعالیتهای سیاسی ـ اجتماعی آن خطیب دانشور و دیگر مشاهیر کربلا مانع بسیار بزرگی بر سر راه نقشه های پلید رژیم بعثی بود، در سال 1393 ه.ق تنی چند از شخصیتهای مذهبی کربلا را دستگیر نمودند، اما آیة اللّه قزوینی خود را از دست رس آن دژخیمان دور ساخت. مدت هیجده ماه مأموران در تلاش بودند تا ایشان را دستگیر نمایند و برای مدت طولانی منزل ایشان در محاصره شدید بود و تمامی رفت و آمدها کاملا کنترل می گردید. به دلیل شرایط سخت و محدودیتهایی که برای آن عالم وارسته و خانواده اش ایجاد کرده بودند، در شعبان سال 1394 ه.ق به همراه اهل خانه با توسل به حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام به طور شگفت انگیزی عراق را ترک نمود و وارد کویت گردید؛ بدون اینکه مأموران رژیم بعثی بتوانند کوچک ترین آسیبی به ایشان و اهل خانه اش وارد سازند. چند سال پس از آن، کارگزاران دستگاه حاکم بر عراق اموال آن سخنور بزرگ را مصادره نمودند و ضمن تصاحب منزل مسکونی و کلیه لوازم آن، تمامی کتب چاپی و نسخه های نفیس خطی که در کتابخانه آیة اللّه قزوینی نگاه داری می شد، را نابود ساختند.

  آری، آن عالم زاهد به موجب حق گویی و ایستادگی در برابر خودکامگیها، بارها طعم تلخ زندان، تبعید و شکنجه را کشید و تا مرز شهادت پیش رفت و آخرین بار از سوی رژیم عراق به اعدام محکوم شد و پس از ماهها زندگی مخفیانه، به لطف خداوند از عراق خارج گردید و از آنجا به کویت و سپس به لبنان و ایران آمد و از سال 1394 ه.ق به مدت هفت سال به خدمات تبلیغی خود از راه بیان و بنان ادامه داد.

  رحلت

  آیة اللّه قزوینی بر اثر شکنجه های شدیدی که در زندانهای رژیم بعثی متحمل گردید، سلامتی خود را از دست داد و در اواخر سال 1412 ه.ق بیماری ناشناخته ای اعضا و جوارحش را تحت فشار قرار داد که پزشکان ایرانی و اطبای استرالیایی و آلمانی از درمان آن عاجز گردیدند. به رغم تلاش پزشکان و مصرف داروهایی که برای ایشان در نظر گرفته شده بود، در نهم جمادی الثانی 1415 ه.ق حال آن واعظ وارسته رو به وخامت رفت و در بیمارستان آیة اللّه گلپایگانی قم تحت مراقبتهای ویژه قرار گرفت.

  سرانجام پس از 90 ساعت بی هوشی، بعد از ظهر پنج شنبه 13 جمادی الثانی 1415 ه.ق مطابق با 1373 ه.ش این عالم شیفته اهل بیت به سرای باقی شتافت و زندگی برزخی خویش را آغاز نمود. پیکر پاکش پس از مراسم تغسیل، تکفین و تشییعی باشکوه و عبور دادن از صحن مطهر حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام و اقامه نماز میت توسط حجة الاسلام والمسلمین حاج سید محمد ابراهیم قزوینی در مقبره ای داخل حسینیه کربلاییها در قم به خاک سپرده شد.

  آیة اللّه قزوینی با دختر استاد خویش آیة اللّه میرزا مهدی شیرازی ازدواج کرده بود که ثمره این پیوند مبارک پنج فرزند فاضل و برومند است که همگی در حوزه علمیه و مراکز علوم اسلامی و تبلیغی اشتغال داشته و مشغول فیض رسانی به جامعه اسلامی هستند.

   مولف : علامه سید محمد کاظم قزوینی

  ناشر : انتشارات محمد

  نظر بدهید

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
      بد           خوب
  کد امنیتی

  کتب مرتبط


  کتاب صحیفه فاطمیه احادیث و کرامات حضرت فاطمه زهرا

  کتاب صحیفه فاطمیه احادیث و کرامات حضرت فاطمه زهرا

  هرگاه صحبت از دعا به میان می‌آید بیشتر به موضوع اظهار حاجت یا حوائجی خاص به درگاه خداوند به منظور بر

  55,000 تومان

  کتاب رخساره خورشید ترجمه و شرح خطبه حضرت زهرا (س)

  کتاب رخساره خورشید ترجمه و شرح خطبه حضرت زهرا (س)

  آنگاه روی سخن خود را متوجه انصار کرده، فرمود: ای مردان با نفوذ و ای بازوان ملت و ای پشتیبانان ا

  75,000 تومان

  کتاب ملکه اسلام شرح خطبه فدکیه و خطبه حضرت زهرا (س) در جمع زنان مدینه

  کتاب ملکه اسلام شرح خطبه فدکیه و خطبه حضرت زهرا (س) در جمع زنان مدینه

   شرح خطبه فدکیه و خطبه حضرت زهرا (س) در جمع زنان مدینه

  38,000 تومان

  کتاب زندگانی حضرت زینب کبری (س) از ولادت تا شهادت

  کتاب زندگانی حضرت زینب کبری (س) از ولادت تا شهادت

  زینب دختر امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است. معروف‌ترین نام وی زینب است که در لغت، به معنای «درخت نی

  95,000 تومان

  کتاب ویژگی های حضرت زینب(علیها سلام) چاپ آن به پایان رسیده و در حال تجدید چاپ می باشد

  کتاب ویژگی های حضرت زینب(علیها سلام) چاپ آن به پایان رسیده و در حال تجدید چاپ می باشد

  اگر از منظر علمی، سیاسی، فردی و اجتماعی، شخصیت زینب کبری (سلام الله علیها) را مورد مطالعه قرار دهیم

  5,500 تومان

  کتاب ترجمه بیت الأحزان

  کتاب ترجمه بیت الأحزان

  کتاب بیت الاحزان از مجموعه آثار ناب خاتم المحدثین مرحوم شیخ عباس قمی (ره) می باشد که توسط انتشارات ط

  90,000 تومان

  کتاب فاطمه زهرا (س) این گونه بود

  کتاب فاطمه زهرا (س) این گونه بود

  معرفی شرح حال، سرگذشت و مقام و منزلت حضرت زهرا (س) موضوع این پژوهش است. نویسنده در آغاز به معرفی كتا

  150,000 تومان

  کتاب تنها یادگار فاطمه سلام الله علیها از تولد تا شهادت

  کتاب تنها یادگار فاطمه سلام الله علیها از تولد تا شهادت

  کتاب تنها یادگار(فاطمه سلام الله علیها از تولد تا شهادت ) از آثار حجت الاسلام  علی نظری منفرد م

  50,000 تومان

  کتاب غم خانه فاطمه الزهراء

  کتاب غم خانه فاطمه الزهراء

  جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب غم خانه فاطمه الزهراء بر روی لینک فوق کلیک نمایید

  15,000 تومان

  کتاب از خانه فاطمه (س)(موجودی آن به پایان رسیده)

  کتاب از خانه فاطمه (س)(موجودی آن به پایان رسیده)

  خانه فاطمه کجاست مکه ؟ مدینه؟ کربلا ؟ .........این خانه کوچک و گلی که بزرگتر از همگی تاریخ جهان است

  5,000 تومان

  کتاب فاطمه شهیده قبل از ولادت تا بعد از شهادت

  کتاب فاطمه شهیده قبل از ولادت تا بعد از شهادت

  جهت دیدن اطلاعات بیشتر درباره کتاب فاطمه شهیده قبل از ولادت تا بعد از شهادت بر روی لینک فوق کلیک نما

  12,500 تومان

  کتاب فاطمه اسوه بشر

  کتاب فاطمه اسوه بشر

  هرچند همه معصومان از دوده طه و يس؛ يعني عترت طاهرين(عليهم‌السلام) معادل قرآن كريم ‏اند و هر كدام به

  95,000 تومان

  کتاب فاطمه نگین عرش

  کتاب فاطمه نگین عرش

  جامع ترین فرهنگ سیره شناسی حضرت زهرا (ع) در کتب شیعه, 1001 نکته در چهل فصل استاد محمد رضا رمزی

  85,000 تومان

  کتاب سیره و سخن فاطمه

  کتاب سیره و سخن فاطمه

   آیت‌الله کریمی جهرمی همچنین در کتاب «سیره و سخن فاطمه»، کوشیده تا گوشه‌­ای از رفتارها و گفتاره

  8,000 تومان

  کتاب دختر پیامبر

  کتاب دختر پیامبر

  مروری بر احوالات صدیقه طاهره سلام الله علیها میباشد  که به موضوعاتی چون سقیفه:بازگشت به جاهلیت،

  27,500 تومان

  کتاب حلقه وصل رسالت و امامت

  کتاب حلقه وصل رسالت و امامت

  حلقه وصل رسالت و امامت؛ پیرامون حضرت فاطمه زهراعلیها السلام، کتابی است که با زبان فارسی به گفتارهایی

  25,000 تومان

  کتاب جنة العاصمة در تاریخ ولادت و حالات حضرت فاطمه (س)

  کتاب جنة العاصمة در تاریخ ولادت و حالات حضرت فاطمه (س)

  جُنّةُ العاصِمَة؛ در تاریخ و حالات حضرت فاطمه (س) (به معنی زره محافظت کننده) کتابی به زبان فارسی، در

  100,000 تومان

  کتاب جنة الماوی فی احوال فاطمه الزهرا (س)

  کتاب جنة الماوی فی احوال فاطمه الزهرا (س)

  مجموعه کتاب 8 جلدی ریاض الاحزان جلد ه

  75,000 تومان

  کتاب صدیقه شهیده ترجمه کتاب عوالم العلوم

  کتاب صدیقه شهیده ترجمه کتاب عوالم العلوم

  یکی از این مجموعه های گران بها، که در

  75,000 تومان

  کتاب کلبه احزان

  کتاب کلبه احزان

  کتاب پیشرو داستان زندگانی بانوی دو سرا فاطمه زهرا سلام الله علیها می باشد.حاج شیخ عباس قمی (1319-125

  115,000 تومان

  کتاب امام جواد (ع) از ولادت تا شهادت علامه قزوینی

  کتاب امام جواد (ع) از ولادت تا شهادت علامه قزوینی

  به اعتقاد شیعه امامت رهبری فراگیر در همه ی امور دینی و دنیوی، بر جامعه ی اسلامی است. و چنین ریاستی آ

  120,000 تومان

  کتاب امام صادق (ع) از ولادت تا شهادت علامه قزوینی

  کتاب امام صادق (ع) از ولادت تا شهادت علامه قزوینی

  دوران سی و چهار ساله امامت امام صادق علیه السلام ، عصر شکوفایی معارف اهل بیت علیهم السلام بود. 

  120,000 تومان

  کتاب سلسله مباحث فاطمه شناسی 1: فاطمه مظهر جلال خداوند

  کتاب سلسله مباحث فاطمه شناسی 1: فاطمه مظهر جلال خداوند

   کتاب پیش رو سلسله مباحث فاطمه شناسی 1: فاطمه مظهر جلال خداوند که به قلم حجت الاسلام محمد جواد

  15,000 تومان

  کتاب سلسله مباحث فاطمه شناسی2: فاطمه رابط نبوت و امامت

  کتاب سلسله مباحث فاطمه شناسی2: فاطمه رابط نبوت و امامت

   کتاب پیش رو سلسله مباحث فاطمه شناسی2: فاطمه رابط نبوت و امامت که به قلم حجت الاسلام محمد جواد

  15,000 تومان

  کتاب سلسله مباحث فاطمه شناسی3: فاطمه کوثر قرآن اشعری

  کتاب سلسله مباحث فاطمه شناسی3: فاطمه کوثر قرآن اشعری

   کتاب پیش رو سلسله مباحث فاطمه ش

  15,000 تومان

  کتاب امام علی از ولادت تا شهادت علامه قزوینی

  کتاب امام علی از ولادت تا شهادت علامه قزوینی

  این کتاب در 17 بخش اطلاعاتی را درباره تاریخچه زندگانی مولی الموحدین علی(ع) از زمان ولادت تا شهادت ای

  100,000 تومان

  کتاب فدک نحله خاتم (ص) به دخترشان صدیقه کبری (س)

  کتاب فدک نحله خاتم (ص) به دخترشان صدیقه کبری (س)

  «فدک» یک مکان نیست، «فدک» یک زمان نیس

  60,000 تومان

  کتاب جلوه نور پرتویی از فضائل معنوی فاطمه زهرا علیها السلام

  کتاب جلوه نور پرتویی از فضائل معنوی فاطمه زهرا علیها السلام

  این کتاب در 30 فصل یک دوره کامل زندگا

  55,000 تومان

  کتاب فاطمه علی است

  کتاب فاطمه علی است

  کتاب فاطمه علی است شامل داستانهایی کوتاه از بلندای سبک زندگی حضرت صدیقه طاهره و امیرالمونان می باشد.

  35,000 تومان

  کتاب خصائص العباسیه زندگی نامه و ویژه گی های قمر بنی هاشم (ع)

  کتاب خصائص العباسیه زندگی نامه و ویژه گی های قمر بنی هاشم (ع)

  خصائص العباسيه؛ زندگي‌نامه و ويژگي‌هاي  حضرت قمربني‌هاشم  ( ع)

  60,000 تومان

  کتاب حیدر

  کتاب حیدر

  روایتی از سال های زندگی امیرالمومنین علی علیه السلام  با حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیهکتاب «ح

  100,000 تومان

  کتاب امام حسن عسکری (علیه‌السلام) از ولادت تا شهادت

  کتاب امام حسن عسکری (علیه‌السلام) از ولادت تا شهادت

  زندگی پر برکت امام حسن عسکری علیه السلام از زمان ولادت تا شهادت ایشان.

  120,000 تومان

  کتاب فاطمه زهرا علیها‌ السلام از ولادت تا شهادت

  کتاب فاطمه زهرا علیها‌ السلام از ولادت تا شهادت

  اين اثر دربردارنده‏ بحث و بررسى‏ هايى است درباره‏ دخت گران‏قدر پيامبر اكرم صلى‏ الله‏ عليه‏ و‏آله‏ ك

  280,000 تومان

  برچسب ها: کتاب فاطمه زهرا (س) از ولادت تا شهادت, آیت الله سید سید محمد کاظم قزوینی, انتشارات گل پوش, سرگذشتنامه, حضرت فاطمه زهرا (ع), زندگانی, دخت پیامبر, زندگانی حضرت فاطمه از ولادت تا شهادت علامه سیدمحمد کاظم قزوینی