صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما
حماسه حسینی، کتابی مشتمل بر سخنرانی‌ها و یادداشت‌های شهید مرتضی مطهری درباره واقعه کربلا و به ویژه تحریف‌هایی که در نقل اخبار آن روی داده است. 

اطلاعات کتاب

نام کتاب :

حماسه حسینی دوره 2 جلدی

 

نويسنده ، مولف :

استاد شهید مرتضی مطهری

گرداوري ، مترجم :

استاد شهید مرتضی مطهری

نشر ، ناشر ، انتشارات :

صدرا

تعداد صفحه / قطع و نوع جلد :

690 صفحه / وزیری شومیز

نوبت چاپ و سال چاپ :

نود و هشت 1395

قيمت پشت جلد کتاب ( تومان ) :

33000

موضوع :

واقعه کربلا, عاشورا

شابک :

97896456007211

تگ ها :

خرید اینترنتی کتاب حماسه ی حسینی دوره 2 جلدی, استادشهید مرتضی مطهری, انتشارات صدرا, قیمت کتاب حماسه ی حسینی, خلاصه کتاب حماسه حسینی جلد 1, کتاب حماسه حسینی برای اندروید, خرید کتاب حماسه حسینی, کتاب حماسه حسینی شهید مطهری جلد دوم, کتاب حماسه حسینی جلد 2, مشخصات کتاب حماسه حسینی, متن کتاب حماسه حسینی


درباره کتاب

کتاب حماسه حسینی دوره 2 جلدی

بخش اول: تحریفات در واقعه تاریخی کربلا ؛ جلسه اول : معنی تحریف و انواع آن

جلسه دوم : عوامل تحریف

جلسه سوم : تحریفات معنوی حادثه کربلا

بخش اول: تحریفات در واقعه تاریخی کربلا ؛ جلسه اول : معنی تحریف و انواع آن

جلسه دوم : عوامل تحریف

جلسه سوم : تحریفات معنوی حادثه کربلا

جلسه چهارم : وظیفه ما در برابر تحریفها

بخش دوم: حماسه حسینی؛ جلسه اول : دو چهره حادثه کربلا

جلسه دوم : نهضت حسینی، حماسه ای مقدس

جلسه سوم : نهضت حسینی، عامل شخصیت یافتن جامعه اسلامی

بخش سوم: عنصر تبلیغ در نهضت حسینی (تبلیغ در اسلام)؛ جلسه اول : مفهوم تبلیغ

جلسه دوم : وسائل و ابزار پیام رسانی

جلسه سوم : روش تبلیغ

جلسه چهارم : روشهای تبلیغی نهضت حسینی

جلسه پنجم : حادثه کربلا، تجسم عملی اسلام

جلسه ششم : نقش اهل بیت سیدالشهدا در تبلیغ نهضت حسینی

جلسه هفتم : شرایط مبلغ و تاثیر تبلیغی اهل بیت امام حسین (ع) در مدت اسارتشان

نویسنده نوشتار اصلی: مرتضی مطهری

آیت الله مرتضی مطهری (۱۲۹۸- ۱۳۵۸ ه‍.ش). فقیه، فیلسوف، متکلم، متفکر و نویسنده شیعه در قرن ۱۴ و از شاگردان علامه طباطبائی و امام خمینی است. او یکی از موثرترین روحانیان معاصر ایرانی در تفسیر آموزه‌های اسلام مطابق با نیاز روز محسوب می‌شود. پیش از انقلاب اسلامی، مبارزات فکری مطهری در مقابله با جریانات فکری مارکسیستی در ایران نقش قابل توجهی در رویگردانی جوانان از این تفکرات داشت. او از بنیان‌گذاران حسینیه ارشاد است که یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های انتشار معارف اسلامی در زمان پیش از انقلاب به شمار می‌رود. بروزآوری و تبیین آموزه‌های اسلام و تشیع، از ویژگی‌های فعالیت‌های فکری مطهری است. مطهری، آموزه‌های اسلامی را، که پیشتر در غالب بیاناتی پیچیده و دشواریاب ارائه می‌شد، به سبک ویژه خود، به صورت آسان و به‌روز در اختیار مخاطبان قرار می‌داد. کتاب‌های او در موضوعات مختلف دینی بارها به فارسی و نیز به زبان‌های مختلف منتشر شده است. مطهری از افراد تاثیر گذار و رهبران فکری انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌رود. وی بدست گروهک فرقان به شهادت رسید.

پیشینه

این کتاب نخست در سال ۱۳۶۰ش به کوشش محمدحسین حقجو با استفاده از سخنرانی‌های استاد مطهری به نام فریادهای شهید مطهری بر تحریفات عاشورا منتشر شد. سپس با افزودن چندین سخنرانی دیگر به ضمیمه یاداشت‌های وی در مورد قیام امام حسین(ع) با عنوان حماسه حسینی نشر یافت. علت انتخاب این نام برای این مجموعه از سخنرانی های شهید مطهری بدین دلیل است که از نظر مرتضی مطهری بهترین واژه‌ای که بیانگر عمق نهضت حسینی است کلمه حماسه است، نه نهضت یا قیام یا شورش و [۲] «کلید شخصیت امام حسین(ع) حماسه است و عظمت و شور و صلابت و شدّت و ایستادگی و حق پرستی. کلمات و اشعاری هم که از آن حضرت نقل شده، حاکی از همین روحیه حماسه و صلابت، خداپرستی و حماسه الهی و انسانی است».

اهمیت کتاب

تا قبل از تالیف این اثر، نگاه احساسی به حادثه کربلا غالب بود و بیشتر بدان اهمیت داده می‌شد. در این راستا گاهی کار به تحریف نیز کشیده می‌شد، مثلا بعضی می‌گفتند: امام حسین(ع) شهید شد تا گناهان امت بخشیده شود. مطهری در بحث تحریفات معنوی با زیر سوال بردن این نگاه، آن را برگفته از الاهیات مسحیت می‌داند، چرا که همین نگاه را مسیحیان نسبت به حضرت عیسی دارند و به وی لقب فادی داده‌اند.

مطهری در مجموعه سخنرانی های خود که در این کتاب جمع آوری شده است کوشید با تحریف در واقعه عاشورا مقابله کند. البته پیش از حماسه حسینی آثار دیگری هم چون لولو و مرجان نوشته میرزا حسین نوری و التنزیه نوشته سید محسن امین عاملی در جهت مقابله با تحریفات عاشورا نیز نگاشته شده بود اما تاثیر حماسه حسینی از آن دو به مراتب بیشتر بوده و این تاثیر آنچنان بود که مراسم‌ عزاداری را تحت الشعاع قرار داد و در بسیاری از مجالس بحث تحریف و روضه‌های دروغین مطرح شد. گاهی شنوندگان نیز با استناد به نوشته‌های حماسه حسینی با سخنرانان و مداحان به بحث می‌نشستند.

عوامل مختلفی در این تاثیر نقش داشتند از جمله:

مخاطب کتاب‌های قبلی، علما و روحانیون بودند اما مخاطب حماسه حسینی را علاوه بر علماء، روحانیون و مداحان، عامه مردم و عزاداران تشکیل می‌دادند.

شخصیت علمی و انقلابی شهید مطهری مانع موضع‌گیری مخالفان این تفکر در مقابل وی شد.

به هرحال پس از تالیف این کتاب روحیه حماسی جریان کربلا در لایه‌های زیرین جامعه تقویت شد. منبری‌ها مداحان و عامه مردم تا مدت زمانی تحت تاثیر این طرز تفکر و نگاه حماسی به حادثه کربلا بودند.

ساختار کتاب

حماسه حسینی مجموعه ای از سخنرانی ها و یادداشت های شهید مطهری در مورد قیام عاشورا است. سخنرانی های ایشان در این کتاب در قالب هفت فصل تنظیم شده است و در انتها نیز یادداشت های ایشان منتشر شده است.

فصل اول مجموعۀ سه سخنرانی استاد مطهری است که در حدود سال ۱۳۴۷ش در حسینیه ارشاد ایراد شده است. وی در این فصل حماسه امام حسین(ع) را عامل شخصیت یافتن جامعه اسلامی می‌داند.

فصل دوم را سخنرانی‌های وی تحت عنوان «تحریفات در واقعۀ تاریخی کربلا» تشکیل می‌دهد. در این فصل به مسئله تحریف پرداخته شده است.

فصل سوم درباره «ماهیت قیام حسینی» است. مطهری در سال ۱۳۵۶ش، در سخنرانی‌هایی تحت عنوان «مسئلۀ شناخت» در سه جلسه‌ای که مصادف با شب‌های تاسوعا و عاشورا بود، این سخنرانی را ارائه نمود. وی نهضت امام حسین را چند ماهیتی دانسته و سه عامل تقاضای بیعت، دعوت مردم کوفه و مساله امر به معروف و نهی از منکر را عوامل این نضهت بیان می‌کند.

فصل چهارم را سخنرانی وی تحت عنوان «تحلیل واقعۀ عاشورا» تشکیل می‌دهد. این سخنرانی در سال ۱۳۵۶ش در یکی از جلساتی که به طور هفتگی در برخی منازل برقرار و موسوم به «جلسه یزدیها» بود ایراد شده است.

فصل پنجم به شعارهای عاشورا می‌پردازد. این سخنرانی در روز عاشورا و در حدود سال ۱۳۵۲ش در مسجد جامع نارمک تهران، ایراد گردیده است.(سخنرانی معروفش که توأم با گریه شدید است).

فصل ششم مجموع ۷ جلسه سخنرانی استاد مطهری تحت عنوان «عنصر امر به معروف و نهی از منکر در نهضت حسینی» است که در محرم ۱۳۹۰ق برابر با اسفند ۱۳۴۸ش و فروردین ۱۳۴۹ش در حسینیۀ ارشاد ایراد شده است. در این فصل، علاوه بر موضوع مذکور، به طور کلی اصل «امر به معروف و نهی از منکر» مورد بحث واقع شده که در خلال آن، مسائل اجتماعی و سیاسی روز، از جمله کارنامه مسلمین در مسئله فلسطین بررسی شده است.

فصل هفتم را به «عنصر تبلیغ در نهضت حسینی» اختصاص یافته است. این فصل مجموع ۷ سخنرانی وی، تحت همین عنوان است که در سال ۱۳۵۰ش و در ماه محرم در مسجد «جاوید» تهران ایراد شده است. در این فصل به طور کلی «تبلیغ در اسلام» نیز مورد بحث واقع شده است.

یادداشت های شهید مطهری شامل نوشته‌ها و یادداشت‌هایی از استاد مطهری در این باب است که به مرور ایام نگاشته و هدف از این نگارش، یادداشت مطالب قابل توجه، جهت مراجعۀ بعدی و یا آمادگی برای سخنرانی بوده است.

این مطالب از نظر اجمال و تفصیل متفاوت می‌باشند، به طوری که برخی از آنها به صورت یک مقاله است و برخی دیگر چند سطری بیش نیست و در موارد اندکی مطلب با اشاره، بیان شده است. این یادداشت ها در هشت فصل تنظیم شده است که موضوع برخی از آنها همان موضوع سخنرانی‌هایی است که در جلد اول این مجموعه به چاپ رسیده و تفاوت اصلی این دو در گفتاری و نوشتاری بودن آنها و برخی مطالب اختصاصی است.

محتوای کتاب

یکی از مهترین مطالب این کتاب انتقاد از تحریفات عاشورا و حماسه امام حسین(ع) می‌باشد.

عوامل تحریف از نظر مطهری عوامل تحریف عبارتند از :

اغراض دشمنان

تمایل به اسطوره سازی

تحریک احساسات مردم از طریق جعل.

اقسام تحریف

مطهری پس از تقسیم تحریف به لفظی و معنوی از این گلایه دارد که هر دو نوع تحریف در حادثه عاشورا راه یافته است. وی تحریف معنوی را خطرناک‌تر از تحریف لفظی و نقل قطعات تاریخی نادرست می‌داند؛ زیرا بدون اینکه از لفظ بکاهد و آن را کم یا زیاد کند، حادثه و سخن را به گونه‌ای توجیه و تفسیر می‌نماید که برخلاف معنای واقعی آن باشد.

راهکار مقابله با تحریف

به نظر استاد مطهری دو گروه عوام و خواص (توده مردم و آگاهان) در پدید آمدن این تحریفات نقش داشته‌اند و اکنون نیز وظیفه هر دو گروه مبارزه با این آفت می‌باشد. دانشمندان که نقاط ضعف اجتماع را می‌شناسند نباید از آنها چشم‌پوشی کنند، بلکه باید برای رفع آنها بکوشند.

عوام در حادثه عاشورا دو نقطه ضعف دارند: «شلوغی مجلس» و «شور و وایلا به پا شدن». وی در مقابله با این ضعف عوام بزرگ‌ترین وظیفه علما را مبارزه با این نقاط ضعف اجتماعی می‌داند، و می‌گوید:

وظیفه علما در دوره ختم نبوت، مبارزه با تحریف است... وظیفه علماست که در این موارد حقایق را بدون پرده به مردم بگویند، و لو مردم خوششان نیاید.

نمونه تحریفات در نظر مطهری

مطهری بعضی از روضه‌های رایج را از تحریفات عاشورا می‌داند از جمله:

آب آوردن حضرت عباس(ع) در کودکی برای امام حسین(ع)  مطهری می‌گوید: از آنجا که گزارش مذکور در هنگام خطبه خوانی حضرت علی(ع) بوده و حضرت فقط در هنگام خلافت خطبه می‌خوانده، این داستان با سن امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) سازگاری ندارد.

جلال و کوکبه پادشاه حجاز هنگام خروج از مدینه.همخوانی نداشتن با گزارش‌های تاریخی و مخالفت با سیره امام حسین(ع) دلیل جعلی بودن این گزارش عنوان شده است.

روضه لیلا مادر علی اکبر(ع)؛ بر پایه گزارش‌های تاریخی، مطهری حضور لیلی در کربلا را انکار می‌کند و تمام روضه‌های منسوب به وی را زیر سوال می‌برد.

عروسی قاسم بن حسن(ع)مطهری به دو دلیل این داستان را جعلی می‌داند، اول: این داستان در منابع معتبر تاریخی نیامده است. دوم: عروسی با جنگی که وقت نماز خواندن در آن نیست، تناسب ندارد.

حضور هاشم مرقال در کربلا به گفته مطهری هاشم بن مرقال ۲۰ سال قبل از حادثه کربلا به شهادت رسیده بود.

روضه اربعین؛ به نظر مطهری دوری مسافت از کربلا به کوفه و از آنجا به شام با توجه به اتفاقاتی که دراین سفر افتاده مانع برگشت اهل بیت در روز اربعین به کربلا است در مقابل شهید قاضی طباطبایی کتابی با عنوان اربعین تالیف نموده و برگشت اهل بیت امام حسین(ع) در روز اربعین را اثبات نموده است.

پراکنده شدن یاران امام حسین(ع) در شب عاشورا.

داستان شیر و فضه

داستان فاطمه صغری

داستان زعفر جنی

بی بی شهربانو در ری. مطهری در این کتاب دلیل جعلی بودن داستان شهربانو را بیان نمی‌کند ولی در کتاب سیری در سیره نبوی علت جعلی بودن داستان شهربانو را عدم بیان در منابع تاریخی معتبر و منطقی نبودن داستان می‌داند.

نقد نویسنده شهید جاوید به کتاب

شهید مطهری در حماسه حسینی در بخش یادداشت ها از کتاب شهید جاوید نوشته نعمت الله صالحی نجف آبادی انتقاد کرده است.

صالحی نجف آبادی در این کتاب تلاش کرد تا به نقدهای شهید مطهری به شهید جاوید پاسخ دهد.

صالحی نجف آبادی نیز در کتابی با عنوان نگاهی به حماسه حسینی شهید مطهری در صدد پاسخگویی به انتقادات شهید مطهری برآمده است، وی در ضمن پاسخگویی، به بعضی از روضه‌هایی که مطهری خوانده، انتقاد کرده است.

آثار مرتبط

راهنمای موضوعی کتابهای حماسه حسینی: کتابی در معرفی حماسه حسینی نگاشته سعید سرمدی است. این کتاب راهنمای موضوعی حماسه حسینی (جلد اول و دوم) است که در یک جلد فهرست‌ بندی شده است. سرمدی، در راستای پروژه موضوعی کردن آثار شهید مرتضی مطهری، به ارائه کتاب حماسه حسینی می‌پردازد.

نویسنده با این هدف اقدام به موضوعی کردن کتاب‌های استاد مطهری نموده است که عقیده دارد که اگر محققین وقت خود را صرف خواندن کتاب‌های متعدد و قسمت‌های غیرمرتبط کتاب کنند وقت آن‌ها هدر خواهد رفت. این کار به محققین کمک می‌کند تا بدانند در هر کتاب چه موضوع‌هایی وجود دارد و آن موضوع در کدام صفحه کتاب قرار دارد.

درسنامه: این کتاب نگاشته سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی در ۱۹۲ صفحه توسط انتشارات مکتب صادق در سال ۱۳۹۰ منتشر شده است.

برگردان به عربی حماسه حسینی با عنوان «الملحمةُ الحسینیه» به عربی ترجمه شده و به نام مترجم تصریح نشده است.

مولف : استادشهید  مرتضی مطهری 

ناشر : انتشارات صدرا

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

کتاب حماسه حسینی دوره 2 جلدی

  • 33,000 تومان


کتب مرتبط

کتاب امام حسین شهید فرهنگ پیشرو انسانیت

کتاب امام حسین شهید فرهنگ پیشرو انسانیت

به عقيده كارشناسان و صاحب نظران واقعه عاشورا، اين كتاب را می توان در ردیف يكي از بهترين كتبي به شمار..

79,000 تومان

کتاب آنچه در کربلا گذشت

کتاب آنچه در کربلا گذشت

نَفَسُ المَهموم فی مصیبة سیدنا الحسین المظلوم، اثر شیخ عباس قمی درباره واقعه کربلا و وقایع پس از آن ..

35,000 تومان

کتاب اشکی روان بر امیر کاروان

کتاب اشکی روان بر امیر کاروان

 اشکی روان بر امیر کاروان ترجمه الخصائص الحسینیه  کتاب مقتل, دمع العین علی خصائص الحسین عل..

35,000 تومان

کتاب امام حسین این گونه بود ترجمه الخصائص الحسینیه

کتاب امام حسین این گونه بود ترجمه الخصائص الحسینیه

خداوند قرض دادن به مومن درمانده را قرض دادن به خداوند ، خوانده است . اگر به زیارت حسین (ع) که پیشوا ..

40,000 تومان

کتاب مقتل الحسین از مدینه تا مدینه

کتاب مقتل الحسین از مدینه تا مدینه

در کتاب مقتل الحسین از مدینه تا مدینه، آیت الله سید محمد جواد ذهنی تهرانی تاریخ واقعه عاشو..

58,650 تومان

کتاب لهوف سید ابن طاووس

کتاب لهوف سید ابن طاووس

سوگنامه سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ..

14,000 تومان

کتاب لهوف الملهوف علی قتل الطفوف

کتاب لهوف الملهوف علی قتل الطفوف

کتاب اللهوف علی قتل الطفوف که به لهوف شهرت یافت قطعا یکی از مشهور ترین مقاتلی است که پیش از دوران مع..

16,000 تومان

کتاب لهوف سید ابن طاووس

کتاب لهوف سید ابن طاووس

کتاب لهوف سید بن طاووس (به ضمیمه قیام مختار اثر حاج شیخ عباس قمی رحمه الله) ..

16,000 تومان

کتاب سخنان حسین بن علی (ع) از مدینه تا کربلا

کتاب سخنان حسین بن علی (ع) از مدینه تا کربلا

آیت‌ الله محمدصادق نجمی در این کتاب در پیِ آن بوده است تا همۀ آنچه أباعبدالله(ع) در مسیر مدینه تا نی..

21,000 تومان

کتاب اولین مقتل سالار شهیدان

کتاب اولین مقتل سالار شهیدان

كتاب حاضر مجموعه‌اي است از متن عربي و ترجمه فارسي كتاب وقعه الطف يا مقتل الحسين عليه السلام تاليف اب..

22,000 تومان

کتاب واقعه کربلا به ضمیمه قیامهای پس از عاشورا به ویژه انتقام مختار

کتاب واقعه کربلا به ضمیمه قیامهای پس از عاشورا به ویژه انتقام مختار

آنچه که در نگارش این کتاب از نظر ترتیب واقعه ی کربلا مورد توجه بوده است حرکت امام و اهل بیت علیهم ال..

30,000 تومان

 کتاب مقتل الحسین علامه سید مرتضی عسگری

کتاب مقتل الحسین علامه سید مرتضی عسگری

کتاب مقتل الحسین (عليه السلام) برگرفته از کتاب معالم المدرستین، تاليف علامه سید‌ مرتضی عسکری می‌باشد..

12,000 تومان

کتاب واقعه کربلا

کتاب واقعه کربلا

نَفَسُ المَهْموم فی مُصیبَةِ سیّدنا الحُسَیْن المَظْلوم، کتابی درباره واقعه کربلا و وقایع پس از آن، ..

28,000 تومان

 کتاب عاشورا چگونه و چرا ؟

کتاب عاشورا چگونه و چرا ؟

در ماجرای قیام امام حسین (علیه السلام) چند نکته اصلی و اساسی هست که در این بحث به طرح و تحلیل آن ها ..

6,500 تومان

کتاب جای خالی

کتاب جای خالی

نام ها گاه، سلسلۀ صفات و شبکۀ فضیلت ه..

11,000 تومان

کتاب تنها علاج با امام حسین به همه جا می توان رسید

کتاب تنها علاج با امام حسین به همه جا می توان رسید

عاشورا را باید به عنوان «تنها راه» بر..

10,000 تومان

کتاب امضای کوچک کتابی برای حضرت علی اصغر علیه السلام، نکته ها، درس ها و آموزه های امروزیش

کتاب امضای کوچک کتابی برای حضرت علی اصغر علیه السلام، نکته ها، درس ها و آموزه های امروزیش

دل پذیرترین و دل چسب ترین مباحث تربیتی و روانشناسی رشد را باید با علی اصغر امام حسین و سر کلاس ایشان..

13,500 تومان

کتاب توضیح الرسائل کربلا

کتاب توضیح الرسائل کربلا

پاسخ‌های زیادی به معمای تاریخی «قلوبهم معک و سیوفهم علیک» داده شده است: دل‌هایی با او و شمشیرهایی بر..

10,000 تومان

کتاب توجیه المسائل کربلا

کتاب توجیه المسائل کربلا

این کتاب دربر دارنده پاسخ های ارزشمندی است به این پاسخ های بسیار کلیدی، مهم و اساسی. با توجه به بیان..

10,000 تومان

کتاب اربعین حسینی, امکان حضور در تاریخی دیگر

کتاب اربعین حسینی, امکان حضور در تاریخی دیگر

با نظر به اینکه رخداد اربعین در این تـاریخ دارای اضـلاع گونـاگونی است و نظر به همه ی اضلاعِ این پدید..

3,000 تومان

کتاب جایگاه تاریخی حادثه ها و هنر اصحاب کربلا در فهم آن

کتاب جایگاه تاریخی حادثه ها و هنر اصحاب کربلا در فهم آن

با توجه به این که در صحنه ی کربلا انوار الهی در آینه ی جمال انسان کامل یعنی حضرت سیدالشهداءu، با تما..

5,000 تومان

کتاب از مدینه تا مدینه, مقتل عاشورا

کتاب از مدینه تا مدینه, مقتل عاشورا

کتاب حاضر که به نقد و بررسی روایات، احادیث و چگونگی واقعه کربلا می‌پردازد مصائب و مشکلات و آنچه بر ح..

14,000 تومان

کتاب روشنگری در مجالس حسینی

کتاب روشنگری در مجالس حسینی

این کتاب رساله دکتری محمدباقر مقدسی استاد دانشگاه علوم اسلامی لندن که نتیجه 40 سال کار علمی و سخنران..

13,000 تومان

کتاب آینه در کربلاست, پژوهش و نگارشی نو در بازشناخت نهضت عاشورا

کتاب آینه در کربلاست, پژوهش و نگارشی نو در بازشناخت نهضت عاشورا

کتاب «آینه در کربلاست؛ پژوهش و نگارشی نو در بازشناخت نهضت عاشورا» می کوشد پنجره هایی برای تماشای دیگ..

28,000 تومان

کتاب تجلی جلال و جمال, قطره ای از دریای بیکران فضائل امام حسین (ع)

کتاب تجلی جلال و جمال, قطره ای از دریای بیکران فضائل امام حسین (ع)

این کتاب شرحی است بر برخی فضایل و ویژگی های امام حسین (ع) که همراه با آیات و اشعاری چند، به طبع رسید..

1,400 تومان

کتاب با کاروان نیزه, ترکیب بند عاشورایی

کتاب با کاروان نیزه, ترکیب بند عاشورایی

کتاب حاضر، ترکیب بند عاشورایی است که در چهارده بند سروده شده است. زبان سنجیده، تعابیر هوشمندانه و فض..

3,900 تومان

کتاب انسان کامل

کتاب انسان کامل

کتاب حاضر مجموعه‏ ای است مشتمل بر تنظیم شده سیزده جلسه سخنرانی متفکر شهید استاد مرتضی مطهری تحت عنوا..

20,000 تومان

کتاب ترجمه وقعه الطف: بازسازی مقتل الحسین (ع) ابومخنف

کتاب ترجمه وقعه الطف: بازسازی مقتل الحسین (ع) ابومخنف

این ترجمه با رعایت دقت و امانت، ساختار علمی کتاب را حفظ کرده و تحقیقات مترجم، امتیازاتی را به کتاب ا..

32,000 تومان

کتاب انسان شناسی در قرآن

کتاب انسان شناسی در قرآن

کتاب حاضر مشتمل بر 12 جلسه سخنرانی اس..

12,000 تومان

کتاب مسئله حجاب

کتاب مسئله حجاب

مسائل مربوط به زن، وسیله‏ای در دست برخی افراد ناپاک قرار گرفته است که بر ضد دین مقدس اسلام تبلیغات م..

11,500 تومان

کتاب داستان راستان

کتاب داستان راستان

این کتاب که با زبانی شیرین و روان، برای کودکان و نوجوانان توسط استاد شهید مرتضی مطهری تهیه شده است ش..

16,000 تومان

کتاب آزادی معنوی

کتاب آزادی معنوی

آزادی معنوی مجموعه‌ای است مشتمل بر پا..

25,000 تومان

کتاب حماسه ی حسینی جلد 1

کتاب حماسه ی حسینی جلد 1

حماسه حسینی، کتابی مشتمل بر سخنرانی‌ها و یادداشت‌های شهید مرتضی مطهری درباره واقعه کربلا و به ویژه ت..

19,000 تومان

کتاب حماسه ی حسینی جلد 2

کتاب حماسه ی حسینی جلد 2

حماسه ی حسینی مجموعه ای است مشتمل بر کلیه ی سخنرانیها و یادداشتهای استاد شهید آیت الله مطهری درباره ..

14,000 تومان

کتاب سیری در سیره نبوی

کتاب سیری در سیره نبوی

کتاب حاضر دارای سه بخش است. بخش اول که «دیباچه» نام گرفته است شامل دو مقاله تحت عنوان های «دعوت های ..

12,000 تومان

کتاب سیری در نهج البلاغه

کتاب سیری در نهج البلاغه

آنچه در این کتاب آمده مجموعه مقالات م..

14,000 تومان

کتاب جاذبه و دافعه علی (ع)

کتاب جاذبه و دافعه علی (ع)

این کتاب، مجموعه ای است از چهار سخنرانی که در روزهای 18 تا 21 ماه مبارک رمضان سال قمری 1388 در حسینی..

8,000 تومان

کتاب آه بازخوانی مقتل حسین ابن علی علیهما السلام

کتاب آه بازخوانی مقتل حسین ابن علی علیهما السلام

«کتاب آه» حاصل بازخوانی و ویرایش مقتل «نفس المهموم» است. کتابی که اغلب نقل های صحیح مقاتل و کتب تاری..

45,000 تومان

برچسب ها: خرید اینترنتی کتاب حماسه حسینی, دوره 2 جلدی, شهید مرتضی مطهری, صدرا, خرید اینترنتی کتاب حماسه ی حسینی دوره 2 جلدی, استادشهید مرتضی مطهری, انتشارات صدرا, قیمت کتاب حماسه ی حسینی, خلاصه کتاب حماسه حسینی جلد 1, کتاب حماسه حسینی برای اندروید, خرید کتاب حماسه حسینی, کتاب حماسه حسینی شهید مطهری جلد دوم, کتاب حماسه حسینی جلد 2, مشخصات کتاب حماسه حسینی, متن کتاب حماسه حسینی