صفحه اصلیارتباط با مادرباره ما

کتاب منتخب نورالعین


خرید کتاب منتخب نورالعین. محمد حسن استطهباناتی. مریم سادات میرفاطمی. انتشارات: آرام دل.

به روز شده: 1401/12/1

امروز 5 فروردین 1402

موجودی: در انبار

 • خرید کتاب منتخب نورالعین. محمد حسن استطهباناتی. مریم سادات میرفاطمی. انتشارات:  آرام دل.

*

کتاب منتخب نورالعین

 • فضایل و آداب زیارت امام حسین علیه السلام


 • مترجم : مریم سادات میرفاطمی


  ناشر: آرام دل


  سال چاپ: 1401


  تعداد صفحات: 252


  نوع جلد: نرم


  سایز و مدل: رقعی پالتویی شومیز


  شابک : 9789641993780

  پشتیبان فروش : 09196835373

  • 100,000 تومان

  • لینک خرید : http://www.mazhabbook.ir/خرید-کتاب-منتخب-نورالعین-محمد-حسن-استطهباناتی-مریم-سادات-میرفاطمی-آرام-دل  مشخصات کتاب منتخب نورالعین

  نام :

  کتاب منتخب نورالعین

  فضایل و آداب زیارت امام حسین علیه السلام

  مولف ، نویسنده :

  آیت الله محمد حسین اصطهباناتی

  مترجم :

  مریم سادات میرفاطمی

  انتشارات، نشر :

  آرام دل

  تعداد صفحات / سایز و مدل :

  252 / رقعی پالتویی شومیز

  شابک :

  9789641993780

  قیمت پشت جلد :

  100,000 تومان


  تگ ها : خرید کتاب منتخب نورالعین. محمد حسن استطهباناتی. مریم سادات میرفاطمی. انتشارات: آرام دل. کتاب منتخب نورالعین محمد حسن استطهباناتی. کتاب منتخب نورالعین آرام دل. آیت الله محمد حسین اصطهباناتی. مریم سادات میرفاطمی.


   این کتاب در واقع ترجمه فارسی کتاب «نورالعین فی المشی الی زیارة قبر الحسین(ع)» که به مدت سه سال توسط مریم سادات میرفاطمی ترجمه شده است،‌ از آنجایی که اصل کتاب به زبان عربی است،‌ تنها در دسترس خواص بوده،‌ هم اکنون با ترجمه روان فارسی آن عموم نیز می‌توانند از آن بهره ببرند.

  ترجمه کتاب ارزنده "نورالعین فی المشی الی زیاره قبرالحسین" که با نام نورالعین مشهور است، نام دیگری هم دارد "نور دیدگان در رهگذر زیارت سرور آزادگان" که ترجمه اکبر صفدری قزوینی است. با همین توضیح کوتاه می‌توان متوجه شد آیت الله محمد حسن اصطهباناتی کتاب را برای جمع آوری و در دست قرار دادن آداب زیارت امام حسین علیه السلام سرور آزادگان جهان تهیه و تنظیم نمودند، تا بستر ومصدری مناسب برای بصیرت و آگاهی محبین و دوستداران زیارت این امام مظلوم برای فهم درک آداب و فضایل زیارات ایشان باشد.

  درباره کتاب نور العین:

  این کتاب بر دو فصل تنظیم شده ؛فصل اول در 264 باب می‌باشد که به اثبات زیارت و فضائل و جایگاه زیارت در ایام مختلف و نظر دیگر ائمه می‌پردازد. اما در فصل دوم ، کتاب به آداب زیارت و رفتار مناسب زوار پرداخته که از زمان شروع و نیت سفر آغاز و تا زمان برگشت و حتی آداب به دیدار زائر رفتن را هم شامل می‌شود.این فصل از کتاب در 126 موضوع تقسیم شده که به 227روایت هم استناد دارد.

  در فصل اول این کتاب مواردی نظیر زائر حسین بن علی چگونه باید رفتار کند،‌ زیارت امام حسین(علیه السلام) از برترین اعمال است، زائر امام حسین(علیه السلام) زیر سایه عرش،‌ چهار هزار فرشته همسایه قبر امام حسین(علیه السلام) هستند،‌ مژده فرشتگان برای زائران امام حسین(علیه السلام)، دعای فرشتگان برای زائران امام حسین(علیه السلام)، هنگامی که زائر پیاده به زیارت می رود و … مطرح شده است.

  در فصل دوم کتاب « نورالعین » آداب زیارت نظیر سه روز روزه گرفتن،‌ بستن چشم بر روی حرام‌ها،‌ خوشرفتاری با اطرافیان، نحوه ورود به عتبه حسینیه، لحظه وداع و رسیدن به منزل و … پرداخته شده است.

  ثواب زیارت پیاده امام حسین(ع)

  در بخشی از فصل اول کتاب «نورالعین» با عنوان هنگامی که زائر پیاده به زیارت می‌رود،‌ می‌خوانیم:

  ابوسعید قاضی می‌گوید: به دیدار امام صادق(ع) در اتاقکی که از آن او بود،‌ رفتم، مزارم نزد او بود، شنیدم امام صادق(ع) فرمود: هر کس پیاده به زیارت قبر امام حسین(ع) برود، خداوند برای هر گام و قدمی که بر می‌دارد و بر زمین می‌گذارد، ثواب آزاد کردن برده‌ای از فرزندان اسماعیل را برایش می‌نویسد.

  جابر مکفوف از أبی الصامت نقل کرده که گفت: شنیدم امام صادق(ع) فرمود: هر کس پیاده به زیارت امام حسین(ع) برود، خداوند برای هر قدمی که بر می‌دارد هزار حسنه برای او می‌دارد و هزار گناه او را پاک می‌کند و رتبه او را هزار درجه بالا می‌برد.

  علی بن میمون صائغ از امام صادق(ع) روایت کرده که فرمود: ای علی! به زیارت امام حسین(ع) برو و از این کار فروگذار نکن، ‌عرض کردم: ثواب زیارت کننده او چیست؟

  فرمود: هر کسی پیاده به زیارت او برود، خداوند برای هر گامی که بر می‌دارد، حسنه‌ای برایش نوشته،‌گناهی از او پاک کرده و درجه‌ای به رتبه او می‌افزاید،‌هنگامی که به آنجا برسد، خداوند دو فرشته بر او موکل می کند تا آنچه اعمال خیر در زیارت از او سر می زند، بنویسد و هر آنچه اعمال شر و زشت از او سر می زند، بنویسد و هر آنچه شر و زشت از او سر می‌زند ثبت نکنند،‌ وقتی که قصد برگشت می‌کند، با او وداع می‌کنند و می‌گویند: ای ولی خدا بخشیده شدی، تو از حزب خدا،‌حزب رسول او و حزب اهل بیت رسول او هستی، به خدا سوگند هرگز آتش جهنم را نخواهی دید و او هم تو را نمی‌بیند و بدنت هرگز طعمه آتش نخواهد شد.

  5 پیامبری که به زیارت امام حسین(ع) می‌روند :

  همچنین در بخشی دیگر با عنوان «انبیاء برای زیارت امام حسین(ع) از خداوند اجازه می‌خواهند و پیامبری نیست مگر آنکه کربلا را زیارت کرده است» آمده است: امام سجاد(ع) می‌فرماید: هر کس دوست دارد 124 هزار پیامبر با او مصافحه کنند،‌ در شب نیمه شعبان به زیارت امام حسین(ع) برود، فرشتگان و ارواح انبیاء از خداوند برای زیارت امام حسین(ع) اجازه می‌خواهند و به ایشان اجازه داده می‌شود،‌ خوشا به حال کسی که با ایشان مصافحه کند و ایشان با او مصافحه می‌کنند، پنج تن از آن‌ها رسولان اولوالعزم هستند که عبارتند از: نوح، ابراهیم، موسی،‌ عیسی و محمد(ص) که صلوات خدا بر همه ایشان باد.

  نوری که به زائر امام حسین(ع) در روز قیامت داده می‌شود :

  در کتاب «نورالعین» درباره اثر ثواب زیارت امام حسین(ع) در روز قیامت بیان شده است: امام باقر(ع) می‌فرماید: هر کسی از روی اشتیاق به زیارت امام حسین(ع) برود،‌ در روز قیامت نوری به او داده می‌شود که از آن نور ما بین مشرق و مغرب روشن می‌شود و منادی ندا می‌دهد: این کسی است که از سر اشتیاق و آرزومندی حسین(ع) را زیارت کرده است، در روز قیامت کسی باقی نمی ماند مگر آنکه آرزو می‌کند از زائران امام حسین(ع) باشد.

  زیارت امام حسین(ع) و رفع گرفتاری‌ها

  در ادامه در خصوص نقش زیارت امام حسین(ع) در رفع گرفتاری‌ها و مشکلات به نقل حدیثی از امام صادق(ع) می‌پردازد: امام حسین(ع) گرفتار و غمدیده کشته شد، پس بر خداوند واجب است که هر گرفتاری را که به زیارت او برود، شاد و مسرور بازگرداند.

  وعده اجابت دعا هنگام زیارت امام حسین(ع) و 4 پاداش ویژه امام حسین(ع)

  در فصل اول کتاب حدیثی از امام باقر(ع) روایت شده که حضرت می‌فرماید: خداوند به خاطر کشته شدن امام حسین(ع) چهار پاداش به او داد، امامت در در میان فرزندان او، شفا را در تربت او و استجابت دعا در کنار قبر او قرار داد و روزهای زائر او در رفت و برگشت از روزهای عمر او به حساب نمی‌آید.

  بخشش گناهان 50 ساله تنها با یک زیارت امام حسین(ع)

  در صفحه 319 کتاب «نورالعین»‌ آمده است: امام صادق(ع) می‌فرماید: هر کس امام حسین(ع) را زیارت کند خداوند حاجاتش را برآورده می‌سازد و امور مهم دنیایی او را کفایت می‌کند، زیارت او روزی بنده را زیاد می کند، آنچه خرج می‌کند، جایگزین می‌سازد، گناهان پنجاه ساله او را می‌آمرزد و در حالی به سوی خانواده‌اش باز می‌گردد که هر گناهی و خطایی که داشته از نامه عملش محو گشته است.

  ثواب زیارت اربعین

  در بخشی با عنوان مستحب بودن زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین حسینی بیان شده است: امام حسن عسکری(ع) می‌فرماید: نشانه‌های مومن پنچ چیز است: نماز 51 رکعتی، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست کردنة به خاک مالیدن پیشانی و بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم.

  ویژگی‌های ترجمه نور العین 

  1- وجه تمایز این اثر گران سنگ با دیگر کتب روایی عدم تکرار روایات مشابه تا حد امکان می‌باشد.

  2- توجه به مخاطب عام و نیاوردن سلسله روات حدیث و اکتفا به اسناد روایات به کتب ماخذ.

  3- از دیگر ویژگی‌های خاص این کتاب مقدمه کوتاه و هوشمندانه نویسنده است ایشان با استناد به آیه 88 سوره یوسف دلیلی محکم بر اصرار حوائج و در خواست‌های حاجتمنداناز امام همیشه زنده شیعیان داردبا هم این آیه را بخوانیم "فَلَمَّا دَخَلُواْ عَلَیْهِ قَالُواْ یَا أَیُّهَا الْعَزِیزُ مَسَّنَا وَأَهْلَنَا الضُّرُّ وَجِئْنَا بِبِضَاعَةٍ مُّزْجَاةٍ فَأَوْفِ لَنَا الْکَیْلَ وَتَصَدَّقْ عَلَیْنَآ إِنَّ اللّهَ یَجْزِی الْمُتَصَدِّقِینَ" پس چون (در نوبت بعد که به منظور خرید طعام و نجات برادر به مصر رفتند و) بر او وارد شدند، گفتند: اى عزیز، ما و خانواده ما را سختى و تنگى رسیده و سرمایه‏اى ناچیز آورده‏ایم، پس ما را پیمانه کامل ده و بر ما تصدّق کن، که همانا خداوند متصدقان را پاداش مى‏دهد.

  مولف :  آیت الله محمد حسین اصطهباناتی

  ناشر : انتشارات آرام دل

  نظر بدهید

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
      بد           خوب
  کد امنیتی

  کتب مرتبط


  کتاب دمع السجوم ترجمه نفس المهموم

  کتاب دمع السجوم ترجمه نفس المهموم

  نَفَسُ المَهْموم فی مُصیبَةِ سیّدنا الحُسَیْن المَظْلوم، کتابی درباره واقعه کربلا و وقایع پس از آن،

  250,000 تومان

  کتاب مقتل شوشتری

  کتاب مقتل شوشتری

  سخنرانی غرّای ایشانمتن یکی از سخنرانی های ایشان در مشهد که حدود یک قرن پیش انجام شده است، از این قرا

  90,000 تومان

  کتاب ارزیابی سوگواری های نمایشی

  کتاب ارزیابی سوگواری های نمایشی

  عزاداری در سطحی وسیع از قرن چهارم هجری و در عصر «دیلمیان» در ایران متداول شد و در عصر صفوی به اوج شک

  140,000 تومان

  کتاب نديم شاه نينوا

  کتاب نديم شاه نينوا

  اَلْحمْدُ و الثَّناءُ لِله الّذي هَدانا سُبُلَ السَّلام وَنَهانا عَنِ اتّباعِ خُطُواتِ الشّيطان والص

  165,000 تومان

  کتاب داستان بریده بریده

  کتاب داستان بریده بریده

  «داستان‌ بریده‌بریده» با موضوع روایت داستانی حادثه عاشورا و با تکیه بر منابع تاریخی متقدم و متقن منت

  145,000 تومان

  کتاب ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة جلد 4 چهارم

  کتاب ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة جلد 4 چهارم

  کتاب «مصباح‌الهدی و سفینه‌النجاه» مجموعه‌ای است روشنگر و آموزنده از بیانات مرجع عالیقدر تشیع، حضرت آ

  200,000 تومان

  کتاب ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة جلد سوم

  کتاب ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة جلد سوم

  کتاب «مصباح‌الهدی و سفینه‌النجاه» مجموعه‌ای است روشنگر و آموزنده از بیانات مرجع عالیقدر تشیع، حضرت آ

  200,000 تومان

  کتاب درجات دوست داران

  کتاب درجات دوست داران

  این کتاب بر اساس روایتی شریف از امام صادق علیه‌السّلام شکل‌گرفته که محبان اهل‌بیت علیهم‌السّلام را ب

  83,000 تومان

  کتاب سلوک عاشوریان

  کتاب سلوک عاشوریان

  در این کتاب تلاش شده ویژگی‌های بارز «انصار و یاران امام عصر علیه‌السّلام» مورد بحث‌وبررسی قرار گیرد.

  85,000 تومان

  کتاب روزی بی نظیر

  کتاب روزی بی نظیر

  در این کتاب، روایتی شریف از وجود مقدس نبی اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله محور گفتگو قرار گرفته است که در م

  65,000 تومان

  کتاب شیطان شناسی

  کتاب شیطان شناسی

  یکی از پایه‌های مهم معرفت دینی، آن است که انسان دشمنان و آفات دین‌داری خود را بشناسد و خود را در برا

  95,000 تومان

  کتاب دین شناسی عاشورایی

  کتاب دین شناسی عاشورایی

  تفقه در دین یکی از اساسی‌ترین وظایف هر مؤمنی است. مؤمنی که به شناخت عمیق در دین نرسیده باشد، از تدین

  95,000 تومان

  کتاب در طلب کوی دوست

  کتاب در طلب کوی دوست

  در باب زیارت سیداالشهدا علیه السلام کتاب های روایی زیادی نگاشته شده است. کتابهایی که اختصاصا به این

  44,000 تومان

  کتاب مصیبه الراتبه(گزیده مقاتل حضرت سیدالشهدا به قلم علمای عصر قاجار)

  کتاب مصیبه الراتبه(گزیده مقاتل حضرت سیدالشهدا به قلم علمای عصر قاجار)

  کتاب مصیبه الراتبه(گزیده مقاتل حضرت سیدالشهدا به قلم علمای عصر قاجار)السلام علیک یا صریع الدمع الساک

  140,000 تومان

  کتاب آفتاب در مصاف: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی

  کتاب آفتاب در مصاف: گزیده بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی

   «آفتاب در مصاف» کامل ترین مجموعه ای است که تاکنون درباره ی واقعه ی عاشورا از منظر رهبر انقلاب

  130,000 تومان

  کتاب آینه داران آفتاب، پژوهش و نگارش نو از زندگی و شهادت یاران اباعبدالله الحسین (ع)

  کتاب آینه داران آفتاب، پژوهش و نگارش نو از زندگی و شهادت یاران اباعبدالله الحسین (ع)

  پژوهش ها و نگارش های نو از زندگی و شهادت یاران ابا عبدالله الحسین(ع) در قالب کتاب «آینه داران آفتاب»

  450,000 تومان 550,000 تومان

  کتاب تذکرة الشهداء (دوره دوجلدی)

  کتاب تذکرة الشهداء (دوره دوجلدی)

  «تذکرة الشهداء» مقتلی جامع و مستند به زبان فارسی برای علاقه مندان است.

  180,000 تومان

  کتاب پس از بیست سال

  کتاب پس از بیست سال

  «به راستی امام حسین (ع) را چرا کشتند؟» این پرسشی است که با گذشت قریب به 1400 سال از شهادت سیدالشهدا

  250,000 تومان

  کتاب مقتل الحسین: قره عین البتول فی مصائب آل الرسول

  کتاب مقتل الحسین: قره عین البتول فی مصائب آل الرسول

  کتاب «مقتل الحسین: قره عین البتول فی مصائب آل الرسول» پس از بازخوانی و بررسی آثار متعدد متقدمین و مت

  75,000 تومان

  کتاب همگام با نهضت حسینی - ترجمه مع الحسین (علیه السلام) فی نهضته - تحلیل حادثه کربلا

  کتاب همگام با نهضت حسینی - ترجمه مع الحسین (علیه السلام) فی نهضته - تحلیل حادثه کربلا

  اين كتاب ترجمه‏ ى كتاب مع الحسين عليه‏ السلام في نَهضَتِه به قلم مرحوم اسد حيدر (1327 ـ1403) نويسنده

  116,000 تومان

  خرید کتاب منتخب نورالعین. محمد حسن استطهباناتی. مریم سادات میرفاطمی. انتشارات: آرام دل. کتاب منتخب نورالعین محمد حسن استطهباناتی. کتاب منتخب نورالعین آرام دل. آیت الله محمد حسین اصطهباناتی. مریم سادات میرفاطمی.